N°. 1259. Maandag Maart Binnenianüscli Nieuws. Deze Courant verschijnt alken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maandeD. Afiouderlijltc Nom- mers Vijf Cents. /TV' jr\' óW. ïd£ i' 'X- <- Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels f0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vnn genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam 9 u. 8 ra.; naar Haar em en Amsterdam te 8 46 m.; 11 r Stoomboot van Leideu (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maai Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag Postbusligtingen aau de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nien 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marsedie, 9, 16 eu 25 van e Rijks-Telegrauf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's ra. tot 9 uur 'sar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks vau 101 spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 —1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuteu, dagelijks van 8—1 uur en dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; vau da Uyp Door Z. M. ister vervanging van den hoogieeraar H. Cock, die met l Julij a. s. het emeritaat zal verkrijgen tot hoogleeraar in de rechtsgeleerde faculteit aan de Leid- sche Hoogeschool benoemd Mr. J. T. Buys, thans hoogleeraar in de rechten aan het athenaeum te Amsterdamstaatsraad in buitengewone dienst. Z. M. heeft aan den kapitein der inf. A. A. de Tombe, thans op non-activiteit, op verzoek, eervol ontslag uit de militaire dienst verleend. Op last van den Minister van Binnenl. Zaken zijn in de Staats-Courant van Vrijdag afgedrukt de voorwaarden, waarop, onder dagteekeuing van 10 December 1861, 25 Junij 1862, 24 September 1862 en 7 Januarij 1864, con cessie is verleend tot het maken van een kanaal ter verbin ding van de Noord- en Zuiderzee en de daarmede in ver band staande werken, benevens indijking en droogmaking van gronden in het oostelijk en westelijk IJ eu in het Wij- kermeer. Uit Stockholm schrijft men, dat onze landgenoot.de heer J. van Boom, pianist en componist, door Prins Oscar van Zweden, is begiftigd met de gouden medaille van ver dienste, prijkende aan de eene zijde met het borstbeeld van den genoemden Prins en aan den anderen kant met een op schrift. De matroos der 2de kl. C. J. van Wouw, door Z. M. benoemd tot ridder van de Militaire Willemsorde 4de kl., wegens zijn kloekmoedig gedrag bij de expeditie tegen het landschap Tjantong op Borneo, ving zijn zeemans-carrière aan als kweekeling op de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. Uit het Dingsdag 11. in den Gemeenteraad van 's Gra venhage uitgebragt praeadvies van burgemeester en wethou ders, op het adres van den heer Neville Goldsmid, waarbij wordt verzocht om, onder zekere bepalingen, het Gemeente badhuis te Scheveningen met al wat daartoe behoort, voor de som van f 200,000 van de gemeente te mogen overne men, blijkt, dat burgemeester en wethouders dienaangaande in overleg zijn getreden met de commissie voor de exploi tatie van het Badhuis en van de commissie van bijstand voor de plaatselijke werken en eigendommen. Allen waren van hetzelfde gevoelendat de verkoop van het Gemeente en Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 45 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 ra.; 9 u. 3 m. ulag uchtend» 4 u., de overige dagen uitgezonderd da Zondag 5 u.; van 2 ii. namiddags. wstraat: 's morgeus te 8 u. eu te 11 u., namiddags te 3 u. 45 m. ra. 's namiddags. Oost-ladisohe Landpott. Over Southampton, Ike maand. Spoorvvsg-Tolagraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. te 10 uur. - President der Commissie vnn Fabricage des Zaturdags vaa uur. - Thesaurie, dagelijks vau 102 uur. - De Gemeente- Architect is ta ran 3 6 uur; der Ia- ea Uitgaande Uechteu eu Aooijnsen BelastingenMaandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9S otheken en het Kadaster vau 94 uur. badhuis op dit oogenblik nog geen wenschelijke zaak zou zijn en dat, ook al kon men zich met het denkbeeld vau dien verkoop volkomen vereenigen, de aangeboden som van f 200,000 niet aannemelijk is. Burgemeester en wethouders praeadviseren dan ook den Baad, om in het door den heer Goldsmid gedane verzoek niet te treden. In een volgende zitting van den Raad zal over dit praeadvies beraadslaagd eu eeu beslissing dienaangaande genomen worden. Tevens hebben burgemeester en wethouders hun praead vies uitgebragt op het adres van den heer N. D. Goldsmid te 's Hagehoudende verzoek om concessie voor den aanleg van een railroute in de stadter verbinding van het spoor wegstation met de railroute vau Scheveningen. Burgemeester en wethouders vinden voor alsnog geene vrijheid om gun stig op dat verzoek te adviseren. Zij achten het wenschelijk om, immers vooreerst, met den aanleg van railroutes door de stad niet verder te gaan dan de thans in aanleg zijnde van 's Hage naar Scheveningen en liever de ondervinding te raadplegen omtrent de vraag, of daaraan al dan niet be langrijke bezwaren zijn verbonden. Ook over dat praeadvies zal eerlang in den Raad worden beraadslaagd. Een treffend geval van wondervolle uitredding werd Vrijdag te Brielle bekend. Des morgens, ongeveer 5 uur, kwam door de Zuidpoort aldaar binnen de stad een 15ja- rig jongeling, Kasper Hazelhof genaamd, van Winschoten afkomstig, wien het volgende overkomen wasHij behoorde tot de equipage van het Groninger kofschip Belina, gezag voerder Potjewijd komende van Riga, bemand met 7 kop pen en bestemd naar Hellevoetsluis. Woensdag avond on geveer 6 uur, geraakte het schip op de kust in de branding en begon geweldig te stooten zoodat het weldra in zinken den toestand verkeerde; nadat de equipage .een benaauwden nacht had doorgebragt en steeds den dood voor oogen had nam onze jongeling het koen besluit om te trachten zijn leven nog te reddenhij bond zich aan een boei van een der an kers vast en wierp zich in zee. Na ongeveer een halven dag op zee gedreven te hebbenwerd hij doornatverkleumd en uitgehongerd op bet strand geworpen. Gedurende den ganschen nacht dwaalde hij op strand en in de duinen rond, niet wetende waar hij was, kwam eindelijk Vrijdag morgen te Brielle aan en begaf zich tot den burgemeester om eenig reisgeld te bekomen, ten einde naar zijne ouders te kunnen terugkeeren. Volgens zijn vermoeden zou de Belina verder

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1