A. TAN DER HOOP J". BLOEDSPUWING, LONG- EN KEELTERING! Advertentie!. KINDERGENOOTSCHAP VOOlt DU ZEUDIAG. «SBsrtiasaeircci- Mijnheer BREDENHORST te Antwerpen! GE 1HCISTEI, Louvre. Namens den hertog van Aumale werd er tot 57,000 fis. voor geboden. De geheele opbrenst van den eersten ver koopdag beliep 9 8,07 5 frs. Men verneemt, dat de arrestatie van verscheidene lakeijen van Keizer Napoleon, welke aanleiding heeft gege ven tot de geruchten van een ontdekt, complot, hare aan leiding hierin heeft, dat deze bedienden zich eenige juwee- len en een bankbillet hebben toegeëigendwelke een heer uit het gevolg van den aartshertog Maximiliaan in het Pa vilion Marsan had vergeten. De Post zegt aangaande het uit Japan verwachtte nieuwe gezantschap het volgende te kunnen mededeelen. Een Fransch oorlogschip zal de gezanten naar Shanghae brengen, vanwaar zij met een Fransch stoomschip de reis naar Frank rijk zullen voortzetten. Van daar zullen zij EngelandBer lijn, Petersburg, Weenen en welligt Zwitserland bezoeken, Deniende den terugtogt weder door Frankrijk. Den gezanten is de speciale last opgedragen om het leedwezen van des Taikoen's regering Keizer Napoleon overtebrengen wegens den moord op den luitenant Camus gepleegd. De bisschop van Brugge, Mgr. Malou, is Woensdag morgen, na een langdurige en hevige ziekte, overleden in den ouderdom van 5 5 jaren. Hij stond sedert 1849 aan het hoofd van zijn diocese. Woensdag 11. zijn bij Shoeburyness weder proeven ge nomen met Armstrongs geschut van verschillend kaliber; de merkwaardigste was die met het 600 ponds stuk Big Will genaamd; met een lading van 90 pond buskruid ging een projectiel van 344 pond, op behoorlijken afstand afgeschoten, door een 11 duim dikke ijzeren plaat en verbrijzelde bo vendien een daarachter geplaatste wand van opgestapelde eiken balken. Te Radcliff in Engeland heeft men een werkman, Israel Allen genaamd, tot een geldboete van 5 shilling en in de kosten veroordeeld, niet omdat hij aan het leven van anderen, maar wel aan zijn eigen leven een einde gemaakt had willen zien. Een politieagent trof hem namelijk in be schonken toestand, voor een slagerswinkel, waar hij zijn hoofd op het blok legde, en den slager smeekte het hoofd aftehouwen die het echter meer geraden achtte den patient aan de politie overleveren. In een plattelandslandsgemeente van Moravië wilde een logementhouder voor eenige dagen een ijskelder aan leggen. Zijn eerzame medeburgers verzetten zich echter tegen zijn voornemen met hand en tanden riepen ten slotte de tusschenkomst der plaatselijke overheid inopdat het den man niet zou vergund wordenbij de reeds heerschende vorst nog meer koude in het stadje aantebrengen. Te New-York is overleden de heer A. B. Williams, die voor een der zwaarste menschen ter wereld werd gehou denwegende ruim 420 pond. -Den 9den Maart ving te Konstantinopel het Beiram- feest aan. Volgens gebruik verkondigde het geschut dat de Sultan zich in plegtigen optogt naar de moskee begeven had. Veel opzien baarde vooral ditmaal zijn lijfwacht, die niet alleen in het oog viel door den rijkdom en de ver scheidenheid van kleederdragtendaar zes nationaliteiten daarin zijn vertegenwoordigd, maar ook door een andere omstandigheiddie van hoog gewigt isin die lijfwacht zijn nu ook christenen opgenomen. Dit is een concessie welke vooral aan den volhardenden wil van Fuad-Pacha is toete- schrijven. Een andere hiermede overeenstemmende verande ring is het toelaten van een aantal christen jongelieden tot élèves op de militaire academie aldaar. Het streven van het tegenwoordige Ministerie, en vooral van den grootvizier, i3 om meer en meer de klove te dempen die er tusschen de elementen, welke den Turkschen staat vormen, bestaat en in plaats van het Islamisme met al zijn dweepzucht het bewustzijn eener nationaliteit optewekken. DFEICIE&L. i\ i e u w s Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland noo- digen de inwoners dezer provincie, die elders dan in Zuid- Holland in 's rijks directe belastingen zijn aangeslagen, uit, om daarvan vóór den lsten April aanstaande aan deze ver gadering te doen blijken, door overlegging der aanslagbillet- ten of van een uittreksel uit de kohieren der directe belas tingen, ten einde daarop worde gelet bij het opmaken der lijst van de hoogstaangeslagenen, voor de benoeming van leden der Eerste Kamer van de Staten - Generaalzullende de bedoelde stukken behooren te worden ingezonden aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland, met opgave van a. den naamde voornamen en de woonplaats van den aangeslagene; b. de gemeente en de dagteekening zijner geboorte en c. de dagteekening zijner naturalisatie, zoo deze heeft plaats gehad. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 21 Maart 1864. 1 wegens harder dan in een matigen draf te rijden. 1 wegens het rijden door de Pancraskerksteeg in verkeerde rigting. 1 wegens het uitslaan van een vloerkleed na den gezetten tijd. 1 wegens het verontreinigen der straat. 9 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens overtreding van artikel 314 algemeene politie-ver- ordening. 4 wegens overtreding van artikel 315 algemeene politie-ver- ordening. 1 wegens overtreding van artikel 321 algemeene politie-ver- ordening. 1 vrijgesproken van het werpen van vuilnis op de straat. Voorspoedig bevallen van eene Doch ter A. S. REIMERINGER, geliefde Echtgenoot van W. H. STOFFELS, Predikant. St. Anthony polder 2 5 Maart 1864. Op nieuw ontvangen een lading GAZ-COKE. H. J. BOETJE. VERGADERING voor de Leden op Paaschmaandag 28 Maart 1864 's voor middags ten 10 ure, in de ZAAL Noord einde. J. N. SEULIJN, Secretaris. Belangstellenden hebben vrijen toegang. m Eenige jaren met zware hoest, kortademigheid geplaagd, eene borstziekte waardoor ik zoodanig was verzwakt, en na eenigen tijd uw medicament ge bruikt te hebben, beken ik volkomen genezen te zijn, dank uwe spoedige en goede bediening mij bewezen, zend mij nog 12 fl. want mijn doctor zegt mij nog eenigen tijd voort te gaan. Gend, Julij 63. <Was geteekend) F- SARSEIN. Meerdere bewijzen liggen ter lezing aan het Hoofddepöt voor Nederland te Amsterdam bij M. CLÉBAN, Huidenstraat 27 8 waar dit heilzaam genees middel verkrijgbaar is a f 1,20 per fl., bij de 6 fl. f 1 bij de 12 fl. a 80 ets. de fl. Bij A. W. SYTHOFF te Leiden is verschenen van 4 dln. f 1,25 per deel.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3