S°. 1258. Zaturdag 26 Maart. Au. hsIm?C. Binnenlandse!) INieuws. 3 I ..U,v "V: LEIDSC1I DAGBLAD. Doxe Courant verschijnt eiken dag. be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afgouderlrjka Nom- mers Vijf Cents. Prijdor Advertentiën 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu- >velijks- en doodberigten van 1-4 regels f0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 m.; 3 u. 6 m.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 46 m. '•avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Imliiohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijkf-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tclegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van l'J—4 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur.- De Gemeente- Architect i» t* spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur eu v&a 3 6 uur; der In- en Uitgaande Hechten eu Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingadag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. UITHOOFDE VAN HET PAA9CHFEE3T ZAL MAANDAG AVOND GEEN DAGBLAD WORDEN UITGEGEVEN. - Door Z. M. is, met 1 April, aan den 2den stuur man in het va9te korps dek- en onderofficieren der marine J. van der Burgt tijdelijk de betrekking opgedragen van adj.-comm. der loodsen te Amsterdam. Z. M. heeft goedgevondentot belooning dergenen van de zee- en landmagt in Nederl. Indië, die zich hebben onderscheiden bij de expeditie tegen het landschap Tjantong in de Zuid- en Oosterafaeeling van Borneo, van den 26sten tot den 30sten April 1863 of bij de gevechten in de ge noemde afdeeling van af uit. December 1861 tot en met Februarij 1863: 1°. te benoemen tot ridders der 4de kl. van de Militaire Willemsordea, ter zake der expeditie te gen Tjantong, den luit. ter zee 2de kl. J. C. de Euyter de Wildt; den offic. van gez. 2de kl. bij de zeem. J. Id- singa; den matroo9 lste kl. J. Casteelen en der 2de kl. C. J. van Wouw; b, ter zake der gevechten in de Zuid- en Ooster-afdeeling van Borneo, den sedert eervol ontslagen kap. der inf. K. J. B. Eichelberg; den kap. der inf. W. G. A. L. van Bennekom; de lste luits. der inf. G. C. E. E. de Graeff, A. P. W. Meis, J. A. Quack en G. A. von Plotz; den thans met verlof in Nederlaud aanwezigen offic. van gez. 3de kl. M. van Andringa; de adj.-onderoffic. der inf., dd. offic., F. Backerus en M. Hollander; de serg. der inf., F. J. van Dongen, der art. F. Mostertman en der inf. J. G. Hobrecker (thans gegageerd en in Nederland terug gekeerd) en G. F. W. Gerritsen2°. tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw den dirigerenden offic. vau gez. 2de kl. J. G. X. Broekmeijer. De Gemeenteraad van Haarlem heeft benoemd tot di recteur der hoogere burgerschool, tevens leeraar voor een gedeelte der wis- en werktuigkunde, Dr. E. van der Ven alhier; tot directeur der burger avondschooltevens leeraar in de natuurkunde, een gedeelte der wis- en werktuigkunde en costnographie aan de hoogere burgerschool de heer W. M. Logeman; tot leeraar in de schei- en natuurkunde Dr. E. S. Tjaden Modderman alhier; tot leeraar in de Nederl. taal- en letterkunde, in de gronden van de gemeente-, pro vinciale- en staatsinrigting van Nederlandstaathuishoud kunde en statistiek Mr. H. E. Moltzer, ambtenaar bij de Ne- derlandsche Bank te Amsterdam en tot leeraar in de aard rijkskunde en de geschiedenis Dr. Th. Jorissen te Gouda. Aau de Tweede Kamer Ï9 aangeboden een wetsontwerp tot regeling van de pensioenen der Protestant9che predikan ten en predikantsweduwen, waarbij het land3traktement als grondslag voor de berekening der predikants-pensioenen wordt aangenomen. Volgens art. 2 van dat wetsontwerp geeft 40 - jarigen dienst eervol volbragtaanspraak op het volle pen sioenterwijl art. 3 het volle pensioen gelijk stelt aan het bedrag van het aan de standplaats vast verbonden rijkstrac- tement. Het pensioen der weduwen is het minimum van f 100 op/200 en het maximum van f 400 op 450 gebragt. Naar men met zekerheid verneemt, is op voordragt van den Minister van Justitie de Koninklijke goedkeuring geweigerd op de statuten eener niet in Nederland geves tigde naamlooze vennootschapwelke op de plaats harer vestiging als rechtspersoon is erkend, zijnde de Minister van oordeel dat een buiten 's lands als rechtspersoon erkend lig- chaam krachtens het statutum personale, en de bepalingen van het W. v. K., hief zonder verdere koninklijke bewilli ging rechtspersoonlijkheid heeft, zoodat de verleening van zoo danige koninklijke bewilliging verder niet te pas komt. De Hooge Baad, burgerlijke kamer, heeft Donderdag verworpen de voorzieningen vau 1°. het bestuur der Be- gistratieeischer, tegen J. van Elfrinkhof, verweerder; 2°. F. J. Hallo, eischer, tegen F. Lietaart, verweerderzijnde mede in lite geweest M. C. Stevens c. s. Bij arrest van het hof in Gelderland was ontvankelijk verklaard de vordering door F. Lietaart tegen Hallo ingesteldtot het doen vau rekening en verantwoording der gelden door hem ontvangen ten behoeve van de wed. Staes en 3°. G. Systermans c. s., eischers, tegen J. A. Heerings en zijne echtgenoote M. E. Systermansverweerders. Voorts is behandeld de zaak van dijkgraaf en hoogheem raden van Bijnland als vertegenwoordigende het hoogheem raadschap, eischers, tegen K. Middelkoopverweerder, niet gecompareerd. Advokaat-generaal Gregory concludeerde tot vernietiging van het vonnis der rechtbank alhier en tot ver wijzing van de zaak naar dezelfde rechtbank om nader te worden behandeld en afgedaan. Uitspraak den 8sten April aanstaande. De rechtbank te 'a Hertogenbosch heeft den 23sten

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1