BOUQUETTEN VAN LEVENDE BLOEMEN CIRISTOFLE'S ZILVERWERKEN. Büitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Cl. ABERCROMBIE Representant der Firma Ch. Christofle en Comp. te Parijs. Donderdag benoemd tot stads-geneesheer Dr. G. Zaalberg met 12 tegen 11 stemmen, die op Dr. J. L. van Praag waren uitgebragt; tot gaarder der plaatselijke accijnsen de commies-portier W. Montagne en in diens plaats de commies P. van Weizen; voorts tot commies de adsistent-commies-por- tier A. G. Ammerlaan. Na een korte beraadslaging is het ontworpen adres aan de Tweede Kamer, tot verwerping van het wetsontwerp tot wijziging der Gemeentewet met 21 tegen 2 stemmen aangenomen; de ontworpen verordening op den ijk en herijk der botervaten vastgesteld en besloten tot het openstellen der barrière aan de voormalige Heerenpoort ge durende den nacht. De Gemeenteraad heeft vervolgens op nieuw lot nader onderzoek aan de Commissie van Fabricage verzonden een voorstel om de Vrouwensteegsbrug niet te vernieuwen maar te herstellenalsmede om de Koepoortsgracht te dempen en de Koepoort aftebrekenwaaromtrent plannen worden te gemoet gezien. Wij vernemen, dat Dr. E. van der Ven de benoe ming tot directeur der hoogere burgerschool voor middel baar onderwijs te Haarlem heeft aangenomen en reeds zijn eervol ontslag als 1ste docent in de wiskunde aan het ste delijk gymnasium alhier heeft aangevraagd. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 44°, des avonds te 8 uur 36°, te lü uur 33°. Donderdag morgen te 5 uur 35°, te 8 uur 40°, te 12 uur 46°, des namiddags te 4 uur 46°. Aanstaande Zondag zal de luchtreiziger Godard te Pa rijs met zijn nieuwe monsterballonwaarbij die van Nadar slechts kinderspeelgoed is, opstijgen. Het Turksche gouvernement heeft aan een Parijssche drukkerij 400 millioen postzegels besteld. Het testament van Shakspere, bestaande uit 3 vellen papier, is dezer dagen te Londenter bezigtiging van een ieder, gelegd geworden in even zoo vele lijsten met glas aan weerskanten, het geheel besloten in een luchtdigt fijn bewerkt kistje met het opschrift: Uiterste wil van Shakspere 25 Maart 1616. De firma Glass, Elliot en comp. te Londen heeft een telegram uit Alexandrie van 19 dezer ontvangenmeldende dat de telegrafische gemeenschap tusscben Malta en Alexan drie weder voor het gebruik.des publieks is opengesteld. Dit berigt had in Egypte groote blijdschap verwekt. De inschrijvingen ten behoeve van de overstroomden bij Sheffield zijn thans tot ruim 20,000 geklommen. Een zeer rijk Engelschman dezer dagen aan bet spleen overleden, vermaakte een zeer belangrijke som aan dengene die bij zijn begrafenis zou lagchen. De notaris van den over ledene was alleen in het geheim van dit zonderling legaat over hetwelk hem zeer was aanbevolen het stilzwijgen te bewaren en hy deed dit te naauwgezetterdaar ingeval dat niemand gedurende de begrafenis zou lagchen, het legaat aan hem moest vervallen. Hij beschouwde dus met de levendigste belangstelling de bedroefde gelaatstrekken der aanwezigen en zegende uit den grond van zijn hart de ernstige rede van den predikant, toen op eenmaal een katuit een naburige kamer komende op de schouders sprong van een dienstmeisje, dat in een hoek van het vertrek stond en niet den dood haars mees ters, maar de betrekking die zij stond te verliezen, be weende. Bij de plotselinge verschijning der kat barstte het meisje te midden harer tranen in lagchen uit, tot groote ergernis der aanwezigen, die haar terstond bevel gaven het vertrek te verlaten. Doch de ergernis veranderde in verbazing eu spijt, toen de notaris, geheel van zijn stuk gebragt, aan de familie van den overledeue bekend maakte welk een aanzienlijke erfenis het dienstmeisje wachtte. ÖFPÏCIKEL K1EIJWS. Burgerlijke Stand van Leiden, van 17 tot en met 23 Maart 1864. SSevallen: P. van Riet, geb. OuwerkerkZ. - J. J. de Meijgeb. PaauwZ. - M. T. Honsbeekgeb. Feek- manD. - A. G. Zwaan, geb. Gordineau de Gouberville D. - J. Epskamp, geb. Smit, D. - C. Fisser, geb. Vo gelenzang, D. - E. Sira, geb. HasselbachD. - F. A. Keiler, geb. Buitendijk, D. E. vau der Sluis Z. - S. Labordus, geb. Vijlbrief, D. - C. Frankhuizen, geb. Schaft, D. - S. Momberg, geb. Neuteboom, D. - A. Bekooijgeb. van Zijp, D. - S. C. van Zijp, geb. de Wild, Z. S. Cahengeb. MandZ. - C. van Franckgeb. Fruitman D. - M. L. Wijtenburg, geb. Bökemeijer, D. - J. C. van den Berg, geb. van Berkel, Z. - J. Fuchs, geb. Vijlbrief, D. - M. C. Pelt, geb. Pina, Z. - E. Swarts, geb. Meijer, Z. - J. M. Susan, geb. Meijer, D. - S. van Gemertgeb. du Pree, D. - C. A. van Dorp, geb. Richter, Z. - A. Godijn D. - B. Eijf, geb. ter Linde, D. Gehuwd t G. Verbiest jm. met J. C. Vroom jd. - J. van den Dop jm. met C. E. van der Kop jd. - M. van Leeuwen wedn. met P. Ooijkaas wed. Overleden: M. Christiaanse 38 j. - G. Hoogkamer Z. 2 j. 8 m. - G. Paats D. 9 m. - P. J. van Erkel Z. 5 m. - A. Bekooij 76 j. - A. Kesseboom Z. bijua 4 m. - D. van der Lelie Z. bijna 1 j. - A. Bekker Z. 4 m. - H. C. Felix 35 j. - J. M. Schrant 41 j. - J. C. Smit D. ruim 10 m. J Teleng 77 j. - H. Kikman 67 j. - M. C. Laman Z. ruim 15 m. J. Koenen 67 j. - S. J. Mootengeb. van der Pompen, 56 j. - P. Riebeek Z. 2 m. G. J. Schipaanboord Z. bijna 1 j. - B. Schreuder Z. 7 m. - C. J. Dikshoorn 23 j. A. Jasperse D. 2 j. 5 m. - C. Hoogenstraaten geb. Debbe, 43 j. - F. Koelhof 77 j. - J. van Ee3 60 j. Voor de vele bewijzen van belang stelling, bij de bevalling zijner Echtge- noote ondervonden, betuigt de onderge- teekende zijnen hartelijken dank. G. JAPIKSE. Leyden, 24 Maart 1864. Al degenen die iets te vorderen heb ben van of verschuldigd zijn aan, of papieren onder zich berustende mogten hebbenbehoorende tot den boedel van wijlen den Wei-Edel Geboren Heer JOAN WILLEM PAUW, op den 12den Decem ber 1863 op Klein Langenhorst, onder Voorschotenoverleden, gelieven daar van opgave te doenhetzij ten Kantore van den Notaris J. TROMER, te Voor schoten hetzij ten Kantore van den Notaris H. VAN ZEGWAARD, te Voorburgvóór of op den lsten April 1864. van allen aard, worden vervaardigd in den wintertuin van E. H. KRELAGE EN ZOON te HAARLEM. Eene uitvoerige beschrijvende catalogus en prijs courant van dit artikel is onlangs uitgegeven en op franco en geteekende aan vrage gratis te verkrijgen. '8 Gravenhsge. Utrecht. Lijnmarkt N#. 25. Wagenstraat N#. 16. Hofleverancier. Mijn reiziger zal zichvoorzien van de échantillonsde tarieven en het Album, van af Dingsdag 29 Maart tot en met Donderdag den 31sten Maart bevinden in het Hotel den Burg en aldaar voormelde Zilverwerken ter bezig tiging aanbieden van 11 tot 4 uur, terwijl hij na 6 uur, ook aan huis te ontbieden is.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3