PIAHHO'S BL0IDE1. Advertentie!». Timmermans-Affaire. VERIFICATIE. ACCOORD. OFFICIEEL KIEUW». Amsterdam, 1 Maart 1864. BLOEMLEZING UIT DE WERKEN DER VOORNAAMSTE EUR0PESCHE DICHTERS IN NEDERDUITSCHE VAERZEN OVERGEBRACHT. 3 fr. (heen en terug) daagsuitmakende voor het saisoen 1,700,000 fr. Het balkleed, op 200 fr., bedraagt voor 16,250 dames, bij een gebruik van 146,250 balkleeden, aannemende dat elk kleed viermaal gedragen wordt; een uitgaaf van 29,500,000 fiHet kapsel van 16,250 dames pes avond 5 00,000 fr., maakt, in het saisoen 1,800,000 fr,8000 v>aar schoenen per avond komt op 64,000 fr. en 2,314,000 fr. pei saisoc.t. De bouquettenlintt en hand schoenen kan men op 30 fr. per dame berekenen, hetwelk dus 487,000 fr. per avond of 17,550,000 fr. per saizoen beloopt. Een balsaisoen te Parijs kost dus aan de dames 60,084,000 fr. Daarbij komen 4,212,000 fr. aan kosten voor de uituoodigers5,000,000 fr. voor de toiletten der heeren. Dus het bedrag voor het saisoen komt op 69,295,000 fr. of p. m. 2 millioen fr. per dag. De typhus heerscht in zoo hevige mate in de Lon- densche hospitalen dat men te Parijs hulp-personeel aange worven heeft om in de dienst in die hospitalen te kunnen voorzien. Men berekent, dat in Engeland bij de landmagt in 1862 uitgedeeld zijn 5999 zweepslagen en bij de zeemagt 31692. De Beijersche hoogleeraar Neumager, die zich tot het doen eener driejarige wetenschapelijke reis in Australië be vindt heeft in een brief aan den heer Sommers te Londen de verschijning van een komeet in het jaar 1865 aange kondigd die een allerheerlijkst schouwspel zal opleveren terwijl mendoor het schitterend licht van den staart dier komeet, gedurende drie nachten geen duisternis hebben zal. Volgens dien geleerde, aan wiens sombere voorspelling men echter, op grond van vroegere wetenschappelijke berekenin gen wel zal doen niet te veel geloof te hechteu heeft de zaak toch een groote schaduwzijde, want de komeet, zegt hijzal de aarde zoo digt naderen dat zij diedoor er zich even als de eene kwikzilverbol aan den anderen aan vast te hechtenwel eens geheel zou kunnen vernielen. Of het al dan niet een vroeger geziene komeet zal zijn schrijft de professor niet maar dewijl hij eerlang van Melbourne naar Beijeren terugkeert, zal men welligt spoedig nadere bijzon derheden van hem vernemen. De ziekte van den Paus wekt te Londen geen geringe bezorgdheidniet om der wille van het geloof - want het Katholicisme zal er wel niets te minder om zijnwanneer Pio Nono cp 73jarigen leeftijd den tol aan de natuur be taalt - maar om der wille van de politiek. The Morning Post, die heden alle binnenlandsche questiën onbesproken laat, treedt hierover in een uitvoerige beschouwing en deelt bij deze gelegenheid eenige traditionele ceremoniën mede bij het overlijden eens Pausen gebruikelijk. Zoo wijkt o. a. de kardinaal Kamerlipgó niet van zijn legerstede, te? einde steeds gereed te zijn omzoodra de laatste aiem is uitge blazen met èen gouden hamer drie malen op bet voorhoofd te slaa i van het lijk, onder hef aanroepen van den naam des overledenen; wanneer dan nog geen ant oord is ge geven, heeft hij het recht om het bewind te aanvaarden. The Post ziet voorts bij den dood van Pius IX te gemoet dat er tusschen de kardinalen onderling een tot uu toe on gekende strijd zal worden gestreden om de plaats van den overledene te vervulleneen strijd die welligt juist geen heilzame gevolgen zal hebben voor de eenheid van de //ware kerk." In den nacht van 11. Maandag op Diugsdag is bij den juwelier J. M. Keown te Londen in Fenchurchstreet, voor een waarde van 3000 pond sterl. uit een brandkas ontvreemd. De New-York Sun meldt uit Portland dd. 24 Fe bruary, dat men door middel van duikers bezig is het een en ander uit het gezonke stoomschip Bohemian te bergen 23 brievenzakken waren gevonden, zijnde, zoo men meende, alle, uitgezonderd een voor Philadelphia; het schip was nog in zijn geheel. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we tendat wegens den invallenden feestdag de Beestenmarkt in plaats van op Vrijdag 25 Maart aanstaandezal worden gehouden op Woensdag den 23sten bevorens. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we- ten dat het kohier van de plaatselijke directe belasting over j 1864 voorloopig is vastgesteld en van den 16den tot en met den 29sten dezer ter Secretarie dezer gemeente, van 12 tot 3 uur, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Eerste Huwelijksafkondiging, Leideu 20 Maart 186 4. Gerrit Eikerbout jrn. 24 j. eu Christina Hofkcs jd. 21 j. Hendrik Smit Hessingwedn. van Maria Magdelena van Helden, 49 j. en Sara de Kier jd. 38 j. - Petrus Frau- ciscus de Goede, wedn. van Johanna Anthonia Hellings 3 8 j. en Sara van der Swart jd. 31 j. - Dirk Kooreman jm. 23 j. en Maria Cathariua van Went jd. 25 j. - Jo hannes Nicolaas Seulijn jm. 25 j. eu Geziena Maria Rut- tink jd. 24 j. In een der florissante dorpen in de omstreken van Leidenwordt ter over name gevraagd eene TIMMERMANS AFFAIRE, die een goed bestaan ople vert. Men adressere zichopgave van prijs met franco brieven onder letter U. aan het Bureau Leidsch Dagblad. TWEEDE De Schuldeischers in den Boedel van den gefailleerden IZAAK KOOREMAN, Blikslager en Lampenmaker, te Leyden worden opgeroepen om te verschijnen in persoon of bij getnagtigde, ter Verga derzaal der Arondissement-Regtbank te Leyden, op Donderdag 31 Maart 1864, des namiddags ten 1 ure, ten einde, ingevolge de bepalingen der Wet, over te gaan tot de tweede Verificatie der Schuldvorderingen in gemelden Boedel. In deze Vergadering zal worden beraad slaagd over het Accoorddat namens den Gefailleerde, aan zijne Schuldeischers wordt aangeboden. De Curator in voornoemd Faillissement, Mr. J. C. DU PUI. Piano Magazijn Era rd-Blondel-Herz- Bernhardt-Fleig-enz. (Aan deze Piano's is de Gouden Medaille bevestigd.) Répara tien-accordage. Reguliersbreestraat 60 Amsterdam. Do ondergeteekendegezien hebbende dat een handelaar te Haarlem in de Haarl. Courant de Pianino's Blondel (echte nieuwe) voor f 350 te koop heeft aangeboden, acht zich verpligt, ter verantwoording aan de talrijke familiën in ons land, aan wien hij echte Pianino's Blondel heeft afgeleverd, te berigten, dat de voor f 350 aangeboden pianino's Blondel geen echte zijn, hij is in staat dit met bewijzen te 9taven. De echte Pianino's Blondel worden door hem voor de minst mogelijke prijs van f 500 afgeleverd, met deugdelijke bewijzen van echtheid van den Heer BLONDEL en guarantie op zegel voor tien jaren er bij zoo mede de kist ter verzending. Deze Pianino's zijn mede voor de Indiën afgewerkt. Firma T. VAN DER DOES. Bij A. W. SYTHOFF te Leiden is verschenen: PANP0ËTIK0 door ,1. MLêm TEM KMTE. Ing. f 3.60. gebonden f 3.90.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3