TWEEDE MEID, M ARSEILLE-B ATA VIA-SHANGH Al- der Messageries Impériales. Studententypen en Studentenleven Buitenlandsch Nieuws. AdveiTention. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPECIE. gone nen toestanden in Chineschen trant, maar op de gewone zorgvuldige en naauwkeurige wijze bewerkt, waardoor dat meubelstuk een eereplaats beslaan zal in een prachtige zaal en een gedenkteeken blijven van den ijver, de volharding en het genie van onzen 72jarigen stadgenoot en vriend, die door de kunst, die hij beoefende en de beschaafdheid zijner ma nieren, gedurende een tijdvak van 50 jaren zich de toe gang geopend vond tot de kringen van Leiden's aanzien lijken, die hem nog met blijken van achting en hoogschat ting vereeren. Moge hij met zijn beide hoogbejaarde zusters zoolang gespaard worden, als de Hoogste Wijsheid en Liefde zulks nuttig acht en den avond van hun leven verhelderd worden door het licht eu den zegendie het Christendom geeft, waarvan zij het wezen zeker niet minder kennen en zich mogen toeëigenen dan menigeen die den naam van Christen draagt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 44°, des avonds te 8 uur 40°, te 10 uur 36°. Vrijdag morgen te 5 uur 30°, te 8 uur 36°, te 12 uur 44°, des namiddags te 4 uur 46°. Andermaal is het gerucht in omloop geweest dat de Paus zou zijn overleden. Blijkbaar is men daarvoor bevreesd, en reeds noemt men als opvolger van Pius IX den kardi naal De Angelis, die zoowel door de partij van Spanje als door die van Oostenrijk zeer wordt gesteund. De berigten uit Rome melden dat Z. H. beterende is, hetgeen in zekere mate de onrust vermeerdert, omdat men daaruit ziet dat de Paus werkelijk ongesteld was; kortom onder de geestelijken gelooft men vrij algemeen dat hij niet lang meer zal leven. Men is te Parijs ter beurze eenigzins verwonderd over de zeer aanzienlijke aankoopen, welke voor rekening van het huis von Rothschild worden gedaan. Het is velen een raad sel waaraan zulks moet worden toegeschreven. Met de West-Indische paketboot la Plata zijn berig ten ontvangenloopende tot 29 Febr. van St. Thomas. Te Copiapo was een sterke aardbeving waargenomen waar door verscheidene huizen beschadigd, doch geen menschen- levens verloren gegaan waren. Het gouvernement van San tiago had een geldleening van 600,000 doll, tot 7a 8 pCt. geopend; voor de eerste helft van die som was terstond over de twee millioen ingeschreven. Het gouvernement van Peru had besloten al de oude munt intetrekken en een nieuwen geldstandaard vasttestellen. Naar aanleiding van het voornemen der Noord-Ame- rikaansche regering om de landverhuizing naar Amerika aar temoedigen wordt in den Times betoogddat de tegenwoor dige welvaart der Vereenigde Staten, die een zoo uitlokkend voorkomen heeft, een kunstmatige en voorbijgaande welvaart is, en dat bij den tegenwoordigen toestand der Unie niet te rekenen is op de politieke, maatschappelijke en volkshuis- houdelijke voordeelendie vroeger de verhuizing naar de Vereenigde Staten in de daad raadzaam voor leren of Duit- schers konden doen achten. «Volgens den Times is het voor degenendie het in de oude wereld niet kunnen uithou den veel raadzamer in de Britsche Koloniën van Noord- Amerika of Australië een beter lot te gaan zoeken. OFFICIEEL NIEUW». De Burgemeester van Leiden herinnert bij deze den Geestelijken en Studenten in de Godgeleerdheid, die reeds bij de nationale militie zijn ingelijfd alsmede hun die daar toe kunnen worden opgeroepen dat zij tot het bekomen van vrijstelling verpligt zijn vóór den 2den April aanstaande, hunne aanvragen, voorzien van de daarbij behoorende be wijzen aan hem burgemeester intezenden. Burgemeester en Wethouders van Leidennoodigen de Lotelingen dezer gemeente uit, die verlangen bij de Zee-Militie te dienenzich daartoe aantemelden vóór den lsten April aanstaande, op alle werkdagen, van 10 uur des voormiddags tot 3 uur des namiddags, ter secretarie dezer gemeente. - Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning gevraagd door Van Westrheene en Comp., snel- azijnmakers alhier, om hunne snel-azijnmakerij te mogen ver plaatsen van de Haarlemmerstraat, Wijk VI, N°. 527 naar het perceel op den Stillen Rijn, geteekend Wijk VI, N°. 59, Kadaster Sectie H., N°. 497 en door H. J. Hertog, koopman wonende binnen deze gemeenteom in een poort aan de Oude Vest, Wijk VI, N°. 912, lucifers temogen bergen in goed gesloten kisten. Tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegen en belendende panden, ten opzigte der infor- matiën de Commodo et Incommodo, zal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag den 2lsten Maart, des voormiddags te 11 uur. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we ten, dat wegens den invallenden feestdag de Beestenmarkt in plaats van op Vrijdag 25 Maart aanstaandezal wordeu gehouden op Woensdag den 23sten bevorens. Geweten vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 14 Maart 1864. 1 wegens gaten in de straat te hebben gebroken zonder cons. 1 wegens het verontreinigen der straat. 2 wegens het rijden door de Donkersteeg in een verboden rigting. 5 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 vrijgesproken van het werpen van vuilnis in het water. 1 ontzegging van hare ingestelde eisch tegen een bij verstek gewezen vonnis. 8 wegens overtreding van art. 315 algemeene politie-veror- dening. 1 wegens overtreding van artikel 324 algemeene politie-ver ordening. Men vraagt zoo spoedig mogelijk in een klein gezin, eene fatsoenlijke bekwaam in het naaijen omgaan met de waschstrijken en tafeldienen. Adres, aan het Bureau van dit Blad met franco brieven onder lett. O. BINNEN- EN BUITEN-JALOUSIÊN Amsterdam hoek Korte Prinsen- en BrouwersgrachtenU. U. 5 79, bij J. OSSENDORP. Vaste Doorvracbten en Directe Cognossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia Aan Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle inlich tingen adres bij SMITH A C°. te Rotterdam. A. W. SYTHOFF te Leiden heeft uitgegeven en alom verkrijgbaar gesteld: 3 Deelen. Gebonden in geheel linnen benden f 8.80. VAN f 3 de vierkanten ned. el, zeer net be werkt, wordt een geruimen tijd voor geguarandeerd. Repareert tegen zeer bil lijke prijzen.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3