Binneniandsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. slagt f 21,500 b. wiji. /"ÏS.OOO en c. gedistilleerd fl7,000; te zamen f 116,500 of zuiver f 86,000. De hoofdelijke omslag, op dezelfde grondslagen gebouwd behoudende, zal met ongeveer 80 opc. van de nieuwe per sonele helasting gelijk staan en boven de 50 opcenten, die de Rijks-ontvanger invordert, bij den Gemeente-ontvanger moeten worden betaaldterwijl men de plaatselijke tolliniën behoudt. LeiderdorpOegstgeest en Soeterwoude kunnen in het geval komen dat de gemeente-opcenten van het gedis tilleerd moeten worden verminderd, wanueer aldaar meer uit directe belasting zal worden genoten; en dan neemt de toegenomen opbrengst van de Leidsche accijns op het ge distilleerd weer zeer merkbaar af. - Zou er dus geen grond bestaanom de verwerping van het ingediend wetsontwerp te vragen Het adres van den Amsterdamschen Gemeenteraad, kort eu krachtig, verdient te worden ondersteund door den Leid- schen Gemeenteraad. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Voorburg Mr. J. G. A. Clant Schatter thans te Haarlem; en tot griffier bij het kantongerecht te Haarlem Mr. R. J. M. de Graaff, laatst te Voorburg; tot raadsheer in het prov. gerechtshof te Zuid-Holland Mr. G. Mattheg, thans rechter-plaatsvervanger in en procureur bij de arrondissements rechtbank te Gorinchemuit welke betrekking van procureur hem tevens eervol ontslag is verleendtot rechter-plaatsver vanger in de arrond.-rechtbank te 's Gravenhage Mr. J. G. Rochussenadvocaat aldaar; en tot plaatsverv. kantonr. te Schoonhoven D. J. de Kruyff, contr. der dir. bel., in- en uitg. rechten en accijnsen aldaar; en aan den paardenarts 3de kl. J. B. Huysmansvan het regement veldart., op verzoek, eervol ontslag uit de militaire dienst verleend. De audiëntie van den Minister van Justitie op Woens- en Donderdag, den 16den en 17den dezer, zullen niet plaats hebben. In de zitting van de Tweede Kamer van Vrijdag 11 dezer zijn ingekomen de navolgende verzoekschriften, als 1 van den heer P. Regoutfabriekant te Maastricht, ten ge leide van een afschrift van zijn adres aan den Minister van Finantiënhoudende beschouwingen over de voorgestelde hervorming van het belastingstelsel; 3 van de Gemeentera den van ArnhemHoorn en Strijenhoudende bezwaren te gen het wetsontwerp tot wijziging van de Gemeentewet, voor zooveel de plaatselijke belastingen betreft; 1 van den Raad der gemeente Eist, houdende verzoek om in het ontwerp van wet tot wijziging van de Gemeentewet een bepaling op te nemen aangaande de teruggave van plaatselijke belasting bij uitvoer naar elders; 1 van de burgemeesters der gemeen ten Zaandijk, Koog aan de Zaan, Wormerveer, Westzaan en Krommenie, betrekkelijk het wetsontwerp tot herziening van de kiestabel. In de zitting van Zaturdag 12 dezer zijn ingekomen: 8 adressen houdende bezwaren tegen het wetsontwerp tot wij ziging van de Gemeentewet voor zooveel de plaatselijke be lastingen betreft, als van: den Raad der gemeenten Noord broek, Bellingwolde, Nieuwolde, Oldehove, Midwolde en West maas; burgem. en weth. der gemeente Veghel, en de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Breda; 1 van het be stuur der gemeente Batenburg, houdende verzoek om in het wetsontwerp tot wijziging van de Gemeentewet een bepaling optenemen aangaande de teruggave van plaatselijke belastin gen bij uitvoer naar elders; 1 van W. A. Bosch en H. Kreutzer, bierbrouwers te Maastricht, houdende bezwaar te gen het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op de bieren. De volgende wetsontwerpen zijn in de zitting van Woens dag 16 dezer aan de orde: 1°. houdende bepalingen in ge val vau wanbetaling van boeten in strafzaken 2°. herziening van de kiestabel; 3°. intrekking der quarantain-maatrege- len4°. bekrachtiging der heffing van haven- sluis-en tol gelden ten behoeve der provincie Groningen5°. goedkeu ring eener ruiling tusschen den Staat en het R. K. paro chiaal kerkbestuur te Groningen; 6°. tractaat met Liberia; 7°. tractaat met Italië; 8°. verhooging van Hoofdstuk III B der Staatsbegrooting voor 1863; 9°. wijziging der wet om trent de Militaire Willemsorde; 10°. onteigening van per- ceelen ten behoeve van den spoorweg Zwolle-Karapen 11°, idem Deventer-Zwolle en 12°. idem Kuilenburg-Zaltbommel. Door de heeren G. Montauban van Swijndregt, civiel ingenieur, en W. J. C. Adriaan van Hasseltmakelaar en agent voor het buitenland qq., is dezer dagen concessie aan gevraagd tot den aanleg en exploitatie voor 50 achtereen volgende jaren van paarden spoorwegen1°. van het Tol huis tot Edam, met facultatieve verlenging tot Purmerende; 2°. van Rotterdam uit de stad door Delfshaveu naar Schie dam, met een verlenging naar Vlaardingen; 3°. van En schedé over Oldenzaal naar Denekamp, Ootmarsum en Tub- bergen tot Almelo. Het Koninklijk Zoölogisch Botanisch Genootschap van acclimatatie te 's Gravenhage is dezer dagen verrijkt met een verzameling opgezette vogels, waaronder vele zeldzame exemplarendoor de familiebetrekkingen van mevrouw de douairière van Lansberge, geb. van Oldenbarneveld genaamd Tullingh, ingevolge den wensch der overledene ten geschenke afgestaan. Te Amsterdam heeft Maandag een hevige brand ge woed, waardoor het koffijhuis aan den Hoogendijk is in den asch gelegd. Naar men verneemt, zal in de Kloosterkerk te 's Hage een geheel nieuw orgel worden geplaatstdat zal worden vervaardigd door den heer Batz te Utrecht. Bedankt voor de beroepingen naar Dedemsvaart en Garderen door Ds. C. P. van Tooren te Katwyk aan Zee en voor het beroep naar Hendrik-Ido-Ambacht door Ds. J. Cramer te Charlois. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 48°, des avonds te 8 uur 46°, te 10 uur 45°. Dingsdag morgen te 5 uur 46°, te 8 uur 48°, te 12 uur 49°, des namiddags te 4 uur 40°. Uit Stuttgart wordt gemelddat de toestand des Konings dezelfde blijft. Vrijdag heeft hij in de uren waarin hij betrekkelijk wel was, zaken afgedaandagbladen gelezen, enz. Daar evenwel geen duurzaam herstel van krachten merk baar is, achten de geneesheeren zijn toestand nog altijd be denkelijk. De Koning van Pruissen heeft Prins Albert, zoon van Prins Albert van Pruissen en Prinses Marianne der Neder landen begiftigd met de versierselen van het grootkruis der orde van den Rooden Adelaar met de Zwaarden ter be looning van zijn manmoedig gedrag gedurende den oorlog. De graaf Perponcher, vroeger gezant bij het Neder- landsche Hof, is benoemd tot opperhof- en huismaarschalk van Z. M. den Koning van Pruissen in de plaats van graaf Puckier, die wegens ziekte zijn betrekking heeft nedergelegd. Te Trembowla (Gallicie) zijn vier vrouwen door ont branding van petroleum verongelukt. Terwijl een knecht de lamp vulde, naderde mevrouw Pawlikowska, gemalin eens grondeigenaars, met een brandende kaars de lamp; de daarin gegoten petroleum vatte vlamde brandende olie viel op de kleederen van mevr. P. en van hare moeder die naast haar stond. Op de angstkreten der twee vrouwen snelden twee jongere zusters van mevrouw P. ter hulp, doch ook hare kleederen geraakten in vlam. Behalve die vier vrouwen en de knecht, die van schrik bewegingloos neerviel, was niemand in huisen redding was niet mogelijk. De bran dende vrouwen ijlden naar de binnenplaats en rolden zich in de sneeuw. Toen eindelijk hulp opdaagde, hadden alle vier reeds verschrikkelijke brandwonden bekomen. Een der ongelukkige vrouwen is reeds overledende drie andere zullen waarschijnlijk ook sterven. Een te Parijs ontvangen brief uit Romevan 8 dezer, behelst het volgende//Sedert 3 dagen is de Paus ernstig ziek. Vrijdag begaf hij zich, als gewoonlijk, naar de Sint Pieterskerk, maar werd, zoodra hij in zijn vertrekken was teruggekeerddoor de koorts aangetast. Gisteren was de koorts gedurende den dag afgenomen maar is des avonds op nieuw zoo hevig geworden, dat men midden in den nacht den Pauselijken geneesheérden heer Viale Preta, ontbie den moest." Behalve hare boeken, zal de hertogin van Berry hare

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2