MODE-JOURNAAL VOOR DAMES. Advertentiön. STEENDRUKKERIJ en PLAATKLEURINRIGTING. Supplementen: UITKNIP- en BORDUURPATRONEN. Al wat de Gracieuse geeft is door de Dames Itedactrices in natura bewerkt en komt steeds goed uit. Alle Boekhandelaars nemen bestellingen aan. Van den 4den dezer schrijft men uit Posen, dat 200 staatkundige misdadigers uit de vesting Zamose vervoerd zijn naar Siberië. Allen waren in boeijeu geslagen en zeer slecht uitgerust voor die reis gedurende den winter. Thans zijn er nog 120 gevangenen in genoemde vesting, waar onder 4 vrouwen. Uit het geheele district Lublin zijn thans in den laatsten tijd 3000 personen naar Siberië gegaan. Hoewel men zich te Parijs vrij algemeen verzekerd houdt, dat de Keizer al het mogelijke zal doen om den vrede te bewarenverneemt men toch dat de noodige toe bereidselen worden gemaakt, om op elke eventualiteit voor bereid te zijn. Zoo zal het kamp van Chalons dit jaar een groote uitbreiding ondergaanmen zegt dat het aantal manschappen van 30,000 op 80,000 zal worden gebragt. De benoeming van den, door zijn geestkracht bekenden maarschalk Mac Mahou tot opperbevelhebber van het kamp, in de plaats van den maarschalk Nieldie dit jaar aan de beurt lagheeft ook hare beteekenis. Te Parijs ziet de 3de aflevering het licht van een nieuw werk over Nêerlands grootsten schilderonder den titel van //l'Oeuvre complet de Rembrandt, décrit et com- menté par Ch. Blanc, ancien-directeur des Beaux-Arts." Het is een beredeneerde catalogus van de gravures en schilder gewrochten des meesters, versierd met houtsneden en 40 ko pergravures. Men zegt, dat de Aartshertog Maximiliaan zich te genover Keizer Napoleon heeft verbonden om een schuld van 230 millioen francs ten behoeve van Frankrijk te er kennen. In Londen zijn ongeveer 7 5 officieren die als leden van een genootschap meer bijzonder het opzoeken en on dersteunen der armen ten doel hebbende, een ijverig aan deel aan deze werkzaamheid nemen en in de voorste gele deren staan dergenen, die zich daartoe dagelijks in de armste, morsigste en ongunstigst bekende buurten van Londen begeven. Volgens te Londen ontvangen handelsberigten uit St. Petersburg zijn in de Zuid-Russische provinciën petroleum- bronnen ontdekt. In geval die productiviteit op den duur stand houdtdan zal ditnaar men ondersteltvan groot belang zijn voor den handel te Odessa en Sebastopol. Om aantedringen op de afschaffing van het zegel waaraan de assurantie-polissen in Engeland thans onderwor pen zijn, kwamen bij het Parlement niet minder dan 193 petitien in, voorzien van 15,231 handteekeningen. Tot afschaf fing van de mout-belasting drongen 13,000 personen aan, blijkens de 122 verzoekschriften. Te Londen is het treurige berigt ontvangen dat de Montreal Ocean Mail Company weder een groot verlies heeft geleden door het verongelukken van de stoomboot Bohemian metende 2000 tonnen, gevoerd door kapitein Borland en komende van Liverpool. Zij zou in een sneeuwstorm bij Portland op een klip gestooten hebben vol water geloopen en gezonken zijn. Al de officieren en de equipage hebben zich kunnen redden doch van de ongeveer 120 passagiers die zich aan boord bevonden worden verscheidene vermist. Naar luid der jongste mededeelingen uit Corfu heeft zich aldaar ook een partij gevormd door welke het plan is beraamd om de zeven Jonische eilanden onafhankelijk te doen verklaren dewijl hunne inlijving bij Griekenland slechts een uadeeligen invloed op de belangen der bewoners kan uitoefenen. Deze beweging verwekt te Athene groote bezorgd heid. Men zegt dat kuiperijen van Fransche agenten daar toe aanleiding hebben gegeven. OFFIVItüËL IHlËtlWi. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland noo- digen de inwoners dezer provinciedie elders dan in Zuid- Holland in 's rijks directe belastingen zijn aangeslagen, uit, om daarvan vóór den lsteri April aanstaande aan deze ver gadering te doen blijkendoor overlegging der aanslagbillet- ten of van een uittreksel uit de kohieren der directe belas tingen ten einde daarop worde gelet bij het opmaken der lijst van de hoogstaangeslagenen, voor de benoeming van leden der Eerste Kamer van de Staten-Generaalzullende de bedoelde stukken behooren te worden ingezonden aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Zuid-Hollandmet opgave van a. den naamde voornamen en de woonplaats van den aangeslagene; b. de gemeente en de dagteekening zijner geboorte en c. de dagteekening zijner naturalisatie zoo deze heeft plaats gehad. Burgemeester en Wethouders van Leidendoen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 7den tot den 19den Maart e. k., in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteeg en op de Oude Vest, des voormiddags van half negen tot negen uur en des namiddags van half twee tot twee uur, behalve des Zondags en des Zaturdags namiddags. Burgemeester en Wethouders van Leidennoodigen de Lotelingen dezer gemeente uit, die verlangen bij de Zee-Militie te dienenzich daartoé aantemelden vóór den lsten April aanstaande, op alle werkdagen, van 10 uur des voormiddags tot 3 uur des namiddagster secretarie dezer gemeente. Een TUINDERSKNECHT, die eenigzins de handeling kent van Bloembollen, kan terstond of met 1° Mei a. s. geplaatst worden. Adres met franco brieven onder letter II. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Men vraagt ter leen 500. aftelossen over 4 Jaartegen Jaarlijksche intrest van 5 procent en verzekering op land. Inclinerenden wor den vriendelijk verzocht zich franco te adresseren Bureau van dit Dagblad onder letter R. Al degenen, die iets te vorderen heb ben vanof verschuldigd zijn aan de onder het voorregt van boedelbeschrij ving aanvaarden boedel van wijlen ARIE OUWERKERK en mede wijlen ANNA CORNELIA TIJSTERMAN, in leven echtelieden gewoond hebbende te Ouds hoorn en aldaar overledenworden ver zocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris KLUIT, te Alphen, vóór den 15den Maart 1864. Visite-kaartjes, op fijn Glacé Carton, f 1,50 per 100, f 2,50 per 200, Stuks, Huwelijks- en Adres-KaartenFactuurs, Nota's, Wissels, Assignatiën, Ouitantiën en meer andere zaken, ook voor den Boek handel worden met den meesten spoednaar de nieuwste modellenzeer ci viel geleverd door J. J. iLËÏIER, Langebrug over de Wolsteeg. De bijval die de Gracieuse van duizende landgenooten ten deel viel, maakt liet mogelijk meer te geven dan beloofd was; zoodat in den loopenden jaargang ook zullen worden opgenomen als De prijs van elke aflevering (Editie met lectuur) is 50 cents. De Editie zon der lectuur 30 cents. De Dames gelieven de goedheid te hebben aan hare Boekverkoopers naauwkeurig op te geven welke uitgave zij verlangen. GRAGIEUSE,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3