WfflTERTOB - JIRDIID MER. DE NEDERLANDSCHE JOOD, ZOO ALS EU THAIS IS. MANUFACTUREN. Zijne Godsdienst, Zeden en Gebruiken. Advertentiën Fatsoenlijke Dienstbode, Uit de Hand te Koop Voor Huisselijke Godsdienst oefeningen Tentoonstelling van Voorwerpen van Gedroogde Natuurlijke Bloe men, Immortellen, Mossen en Grassen, LOUIS DE LEEUW, Ionische eilandende twee volgende door Engeland daarin gebragte artikelen behelst: //Griekenland zal al de thans vereffende pensioenen ten behoeve der voormalige ambtena ren op de 7 eilanden betalen. Het zal, bij wijze van scha deloosstelling, 200,000 francs jaarlijks aan de ambtenaren betalendie ten gevolge van den afstand hunne posten ver loren hebben. Die som zal telken jare ten huize van den Engelschen gezant te Athene worden gestort." Nog gewaagt dat schrijven van een dwaas gerucht, maar hetwelk de ligt- geloovige bevolking voor goede munt aanneemtnamelijk dat Koning Otto opperbevelhebber der Pruissisch-Oostenrijk- sche legers in de Hertogdommen isom zich op die wijze door schitterende overwinningenover het verlies van zijnen troondie den zoon des Konings van Denemarken te beurt is gevallente wreken. De laatste hoop op het behoud van den vrede is ver ijdeld. De bloedige oorlog zal met vernieuwde kracht in Denemarken worden voortgezet. De vrees neemt te Brussel steeds toe. Het schijnt evenwel dat het Kabinet het nog niet goed heeft gevonden om publiek te maken hetgeen het weet betrekkelijk de plannen van den magtigen nabuur. L'Etoile Beige deelt echter een berigt medeeen berigt dat men erkent, omdat men het niet heeft kunnen loochenen, en dat een van die materieele gebeurtenissen meldt waardoor het noodzakelijkerwijze het onderwerp uitmaakt van commen taren bij het publiek. Het luidt aldus: //De correspondent van het Journal de Liège zegt, dat de Koning aanstaanden Woensdag, den 2den Maart, naar Engeland zal vertrekkendus den dag nadat de parlemen taire bezigheden weder een aanvang zullen hebben genomen. Z. M. zal zich te Calais inschepen met een gevolg zoo tal rijkdat 2 paketbooten ter zijner beschikking zullen moeten gesteld worden." Men vraagt zich af door welke oorzaak dit gevolg zoo talrijk moet zijn? Eenige indiscrete geruchten willen dat Z. M. alles wat waarde heeft naar Engeland doet overbrengen. Na tuurlijk deelt men dit gerucht onder alle reserven mede, maar een feit is het, dat het de verwarring en de onge rustheid bij het publiek zeer heeft vermeerderd die boven dien levendig wordt gehouden door de openhartige beken tenissen van den Parijschen correspondent van l'Etoile Beige het onafhankelijkste blad in België en dat, na l'Indépendance, het meest verspreid is. De Railway News zegt vernomen te hebben dat de Regering concessie heeft verleend om Engeland in telegra fische gemeenschap te brengen met Amerikavia Rusland en Straat Behring. In der tijd werd melding gemaakt van een adver tentie in een Amerikaansch dagbladwelke aldus aanving //Men vraagt een plaats als schoondochter in een fatsoenlijke familie." Thans bevat een ander Amerikaansch dagblad de volgende annonce, onderteekend door miss Georgina Mc. Clenan//Burgers van Amerika! zult gij onverschillig blij ven, terwijl een landgenoote, van een bevallig uiterlijk, van een gesoigneerde opvoeding, jong en musicaal ontwik keld een artiste die alles in zich vereenigt wat een vrouw door een man doet beminnen genoodzaakt is het middel van adverteeren te baat te nemen om een man te vinden Man nen weest niet langer koel, noch angstvallig. Dat uwe leus zij: //het huwelijk of de dood!" Een angstvallig hart heeft nog nimmer een schoone vrouw voor zich gewonnen." "«FFiciJETEÏ7SI li W S.~ Ter gemeente-secretarie is a 20 cents verkrijgbaar de Concept-Verordening op den ijk en herijk van het botervaat- werk in de gemeente Leyden. Men vraagt tegen primo Mei eene tusschen de 30 en 40 jarenvoor meid alleen tegen goed loon goed kunnende kokenmen behoeft niet met de wasch omtegaan. Adres, met franco brieven, onder nommer 25 aan het Leidsch Dagblad. In bovengenoemd vak verlangt men tegen 1 Maart als jongste bediende, eenen JONGELING, uit den fatsoen lijken standvlug van begrip en van gezond gestel, van de R. C. Godsdienst, niet beneden de 18 jaren, liefst eenig- zins met het vak bekend. Men gelieve zich te adresseren per franco brief aan het Bureau van dit Dagblad. tegen 1° Mei 1864, een zeer logeabel net onderhouden HEERENHUIS en TUIN, in het dorp Lisse, aan den straatweg, met zes beneden- en twee bovenkamers, keuken, kelder zolder en schuur. Te bevragen bij den Timmer man C VAN DER ZAAL te Lisse. Brieven franco. zal eerstdaags verzenden J. F. C. BRüCK- WILDER te Vlaardingeneene nieuwe uitgave van het veelgeprezene werk Dr. R. BENNINK JANSSONIUS, DE PSALMEN naar de behoefte der Chris tenen voor kerkelijk en huisselijk ge bruik ingerigt. Prijs f 2.40. E. H. KRELAGE en ZOONBloemisten en Zaadhandelaars te Haarlem berigtendat van heden af hun WINTERTUIN weder op dezelfde wijze als vroeger, ter bezigtiging is geopend. De WINTERTUIN bevindt zich op de Bloemisterij aan den Kleinen Hout weg, N°. 146. De ingang is door de laan naast het kantoor. Met rijtuig kan men tot voor den wintertuin komende inrij is door de gemelde laan aan den Kleinen Houtweg, de uitrij door den Lange Poelaan. De wintertuin is voor inwoners van Haarlem en omstreken dagelijks, be halve des Zondags, geopend, van twee tot vier ure des namiddags. Aan vreemdelingen zal, zoo veel mogelijk, ook op andere tijden toegang worden verleend. In den wintertuin vindt men steeds een ruime keuze van bloeijende- en an dere planten terwijl er tevens Bouquettenenz. voor elk doel worden vervaar- digd. Op dezelfde uren als de wintertuin is in de lokalen 146, Kleine Houtweg, opengesteldeene ter welker bezigtiging men beleefdelijk word uittgenoodigd. Bij A. M. SLOTHOUWER, te Amersfoort, ziet het licht: Geschetst door Voormalig leeraar in Israël. Eerste stuk 75 Cents. Door de vele aanvragen besloot de Uitgever, dit werk in twee stukken te doen verschijnen. Het tweede, dat ter perse is, zal ongeveer van gelijken omvang en prijs zijn en volgt spoedig.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3