Groote Jaarlijksche Opruiming; gedurende deze Wenk 33. - BOTERMARKT. - 34. EMSER PASTILLEN Katwijk aan Zee. Wij hebben de eer te berigten, dat wij ten einde plaats te maken voor het belangrijke assortiment Goe deren voor het aanstaande Saisoen wachtendevan af Maandag 22 tot Zaturdag 27 dezer, zullen eene groote partij Wollen en Half-Wollen Fantaisie Stoffen voor Japonneneffen en gewerkte Zijden Stof fen, Barège en andere Fantaisie Roben, gedrukte Ka toenen en Jacconets, Dames Mantels en Mantilles, Mutsen en Broderiên enz. en diverse WITTE GOEDEREN. PS. Deze voordeelige gelegenheid slechts eens in het jaar voorkomendenemen wij de vrijheid onze geachte begunstigers op dit voordeel attent te maken. Advertentiên. Voor f 375 'sjaars te HUUR Brievenbus. OPK*JMME:]*rs tegen 1 April of vroeger, een groot hecht, doortimmerd dubbel HUIS en ERVE, metgroote:iTUIN drie Beneden- en vyf Bovenkamers, allen behangende meeste van stookplaatsen voorzien, 2 Zolders, KeukenKelder en ProvisiekamerMarmeren GangAch terkeuken Bergplaatsen Turfschuur groote Volière, Broeikast, en verdere gemakken staande en gelegen te Leiden aan den Ouden Rijn, tegen over de Haven, desverkiezende tegen verhoogde huur prijs met naast gelegen Paardenstal, Koets huis en Pakhuizenalzoo ook zeer ge schikt voor handelszaken. Adres franco bij den eigenaar A. J. VAN HOEKEN, aldaar. bijzonder heilzaam bij slymophooping hoest, maagaandoeningen enz. zijn steeds verkrijgbaar te Amsterdam in de Hdog- duitsche Apotheek, bij J. N.WALTER EN ZOON, Heerengracht by de Har tenstraat, L. L. 176, en ook te beko men bij G. GROOT te Wormerveer. Zy worden slechts in verzegelde doos jes afgeleverd. Het Bestuur der Mineraal bronnen te Bad Ems HASSLACHER. De Vereeniging tot voortdurende onder steuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte Visschers der Reederijen te Katwijk aan Zee en Noordwijk aan Zee, berigt onder dankbetuiging, dat ont vangen is: bij den Heer van Driel door tusschenkomst van Ds. V. J. Konings berger te Noordwijk a/Z, uit Rotterdam, opbrengst van een loterij f 42.49^; bij den Heer P. van Duyvenbooden te Kat wijk a/Z, van N. N. te 's Hage f 5.— door de Amsterdamsche Commissie bij Ds. van der Goot van H. R. f 10.—, bij Ds. Laurillard, van F. A. J. 1.48*, bij Prof. Domela Nieuwenhuiseene schuld in kwestie f 1.50, en bij Ds. Stuart, van Gerrit f 3.—, J. G. f 50.— en V. B. f 10.bij de Rotterdamsche Commissie het bedrag van eene aldaar gecirculeerde inteekeningslijst f 654.en bij den Heer A. E. Roest van Limburgvan het Bureau der Vereeniging de Rotter damsche CourantDirecteuren G. en C. A. v. Reijn in de Bus gevonden f 64.76^. De vroeger vermelde gift a f 10.— door Ds. van der Pot te Rotterdam is met het volgende versje ontvangen: 's Heilands liefderijk bevel Luidt //doet Wees en Weduw wel." W. G. Te zamen f 842.24|. Vorige opgaaf 4648.52. f 5490.76^. Namens de Vereeniging, Een derde aandeel in den Leid- schen Schouwburg. Onder anderen werd Vrijdag in het Logement den Burg alhier, een derde aandeel in den Leidschen Schouwburg te koop gepresenteerd, en bragt die in bod op de somma van twee dui zend en twee honderd gulden. Dit derde aandeel zal Vrydag a. s. definitief aan den hoogsten bieder worden toegewezen. Wat geeft schryver dezes aanleiding om openlijk in de courant op deze zaak terug te komen? Welnu, het antwoord is gereed, omdat hij gaarne zag, dat dat derde aandeel in goede handen kwam maar niet in die van den man die geen het minste gevoel voor kunst heeftmaar den schouwburg van den heer Valois beschouwd als een winstgevende apotheek en zyn medicamenten, waarvan hij 100 pCt. kan innen. De Leidsche Schouwburg bestaat niet voor een individu, maar wel voor de inwoners en voor het tooneel-gezel- schap dat haar bespeelt en daarom juist moet het te koop geveilde derde aandeel in handen komen van iemanddie eenig geld disponibel geeft om onze sedert lang vervallen comedie een beter aanzien te doen verkrijgen, zoowel in- als uiterlijk. De heer Bronkhuizendie het derde aandeel in zijn nalatenschap bezat, be moeide zich w'einig met de comediewaar door de zaak steeds den slakkengang ging en er alleen gelet werd op eigen belang, en dat beoogen is wis geheel ten nadeele van het publiekdatdoor haar bezoe ken zulk eigenbelang voedt. Laat ons eens even een Physiologie van den Leid schen Schouwburg geven en dat is ge makkelijk, wanneer wij even de groote deuren binnen gaan en doordringen tot de achterste muur. De entrée is die van een groot pak huis in koloniale warensn wanneer er niet met groote letters: ^Schouwburg" in den voorgevel stonddan zou men nimmer kunnen bevroeden dat in dat gebouw de tempel der kunst gevonden moest worden. Doch het uiterlijk is nog het minst onaanzienlijkelaat staan het denkbeeld van een pakhuismaar kom eens binnen. Het contra-bureau iswat haar uit- en ingang betreft, veel te naauwdat is geblekenom maar iets te noemen, by de voorstelling van de Richelieu en het eoncert van Carlotta Patti. Sommigen zullen misschien zeg gen dat is omdat uiemand zonder be talen binnen komen zou- neendat is het niet; maar wel, omdat door den 1/3 eigenaar, die even als een mum mie steeds aan dat contra-bureau de wacht houdt, zou gezien worden, hoeveel er uitgaanopdat hij bij de afrekening des avondsniets te kort zou komenschryver dezes en allen die dit lezen vinden dat billijkwij zullen wel te zamen billijk vinden, dat er, bij de werkelijk goede renten die de Leidsche Schouwburg oplevert, ook aan het in nerlijke van het gebouw wat gedaan worde. Bij onze entree in de zaal vinden we een Egypische duisternis en een bord papieren omgeving met een beschildering van het jaar 1600. Op de eerste rangen zitten de dames als in een dubbeltjes- paardenspel de fraaije toiletten die zij presenteren komen niets uit door de donkere provoostverwdie op de harde banken gesmeerd is en is de gansche omgeving, evenmin als in het amphi theater, aanlokkelijk er plaats te nemen. Het parterre heeft voor het locaal een genoegzame ruimtemaar de bovenzit- plaatsenvooral die aan beide zijden hebben niets aanlokkelijks voor de be zoekers. Treft men het, dat men een weinig te laat komt, dan is men gedwon gen op de achterste bank te zittenwaar men niets zien kanwaarop men zich meer vermoeit dan genietalles is verwe- IN DB BAZAR Mr. S. LE POOLE. Ds. J. Hv MARONIER. P. G. C. EIGEMAN. Mr. J. G. DE SAIN. A. VAN DRIEL. Liibbn, 23 Februarij 1864.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3