N°. 1215. Vrijdag 5 Februarij ft Binnenlandse!] Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Goor Mr. J. H. L. van Burenadvocaat te Botterdam en tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Bauwerd, de beer K. de Wal te Geldermalsen. Prin3 Julius van Glucksburg, die bij zijn aankomst te.'sHage, zijn intrek had genomen in het hotel Paulezis heden te half 2 uur van daar naar Dusseldorf vertrokken. In de zitting van den Hoogen Baad van heden Don derdag heeft de adv.-gen. Gregory conclusie genomen in de zaak van G. Graafland tegen dijkgraaf en hoogheemraden van Bijnland. Het betreft hier de vraagof ingelanden het recht hebben om aan een dwangbevel tot betaling van hun omslag te voldoen in het district waarin zij wonendan wel of zij het verschuldigde moeten betalen ten kantore van den rentmeester te Leiden. Adv.-gen. heeft aangenomen dat de ingelanden wel het recht hebben betaling vau den omslag op den verschijndag, te voldoen in hun district, hetzij aan den rentmeester, hetzij aan zijn gemagtigde, maar dat, in geval van dwangbevel, zij dat recht niet hebben en de be taling alleen ten kantore v«n den rentmeester moet plaats hebben. Advocaat-generaal heeft mitsdien geconcludeerd tot verwerping van het beroep. De uitspraak is bepaald op 4 Maart e. k. De arrondissements-rechtbank te Zutphen heeftter ver vulling der opengevallen betrekking van kantonrechter te Groenloaanbevolen de HH. en Mrs. W. J. L. de la Fontaine Schluiter en F. D. F. Luyken Glashorst, advocaten te Zut phen en Jhr. W. L. F. C. van Bappardadvocaat te Arnhem. De behandeling der zaak van Ds. J. G. van Bijn voor de arrondissements-rechtbank te Zwolle op 15 dezer bepaald is voorloopig uitgesteld. Mevrouw de weduwe Pruimers is Maandag en Dingsdag gedurende 5 a 6 uur telkens als ge tuige bij den rechter-corainissaris in verhoor geweest. In de laatste zitting van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen heeft de heer Kaiser medegedeeld, dat de Pruissische regeriDg Nederland heeft uitgenoodigd om deel te nemen aan een voorgenomen graadmeting in Mid den-Europa, daarbij opgevende, wat hier te lande gedaan is en nog gedaan moet worden. Om Nederland met eere aan die onderneming te doen deelnemenbegrootte de spre ker de kosten op ƒ20,000, verdeeld in 4 jaren. Aan de regering heeft hij kennis gegevendat hetindien zij niet kan besluiten om die som te verleenenbeter is zich aan de zaak te onttrekken vermits men het dan niet op een eervolle wijze zou kunnen doen. Dit jaar zijn aan de Koninklijke Militaire Akademie te Breda, het aantal navolgende plaatsen voor kadet open gesteld voor het leger hier te lande: 25 voor het wapen fie;- infanterie3 kavallerie, 13 artillerie en 6 voorde ge nie. Voor het leger iu Oost.-Iuuië: 16 voor het wapen der infanterie, 2 kavallerie, 4 artillerie en 1 genie. Voor het leger in West-Indië2 voor het wapen der infanterie en 2 voor de artillerie. De ouders of voogden zijn gehouden vóór den lsten Mei aanstaande een verzoek aan het depar tement van Oorlog te rigtenten einde hunne zonen of pu pillen han het examen te doen deelnementerwijl in de maand Junij daaraanvolgende die examens aan de Kon. Mil. Akademie een aanvang zullen nemen. Heden morgen heeft men te 's Hagevan af den schouwburg een aanvang gemaakt met de opmetingen voor de rigting der aanteleggen paardenspoorbaan naar Scheve- ningen. - De illuminatiedie van wege het gemeentebestuur te 's Hage op 's Konings verjaardag zal worden ontstoken zal zich, naar men verneemt, bepalen tot het Plein en Voor hout. Op eenige punten aldaar zullen muziektempels worden opgerigt. Uit Zutphen schrijft men Het rapportMaandag mor gen door de commissie voor het middelbaar onderwijs in de raadszitting ingediend, bevat een uitvoerig en ministerieel goedgekeurd plan tot het oprigten van een hoogere burger school met öjarigen cursuswaarin de tweede afdeeling van het gymnasium, de stads-teeken- en werkschool enz., zou den worden opgelost. Naar men verneemt, is er behalve het aantal leerarenleervakkenuren van onderwijs enz., ook reeds een plan voorgesteld tot oprigting van een nieuw gebouwwaarin de lessen zouden kunnen gegeven worden. Iu weerwil dat de politie te Groningen bijna iederen marktdag een naauwkeurig onderzoek instelt naar de ver- eischte zwaarte der aan de markt gebragte boter, worden er toch nog steeds personen gevonden die ze te ligt ter ver koop aanbiedenhetzij uit onachtzaamheid of met opzet. Zoo zijn Vrijdag weder tegen 2 personen en Dingsdag tegen een verkooper processen-verbaal opgemaakt. LEID Oese Courant verschijn eiken dag. be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke N'ora- tters Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.7S. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cl». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhuge, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 8 u. 59 m.; 6 u. 9 9 n. 8 m.; naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 6 m.; 4 ii. 52 m."; 9 u. 3 m. Pos t bus lig tin gen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de .Vieu wstraat's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. snamiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ui. tot 10 u. 30 ra. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te ii uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vas 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van L 4 uur. Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect ie te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 —6 uur; der In- en Uitgaande Reehten eu Aceijnssu dagelijks vau 91 uur en van 3—6 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinggdag, Woensdag en Donderdag van 9 —8 uur. vau Zegel, Registratie dadelijks van 8—4; vau de Hypotheken en bet Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1