JOPENBIER. 4 en 41 pCts. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiëü. ffypotKieek-OblIg-atiën. voorrecht zijn 40jarigen onafgebroken diensttijd als boek houder ten kantore der,firma van Lezwijn en Eigeman al hier te beleven. De leden der firma toonden met der daad door sierlijke geschenkenhoezeer zij overtuigd waren van den ijver en de trouw, waarmede hij hun belangen steeds behartigden, gelijk zij dat evenzeer deden bij zijn 25jarige dienst in die betrekking. De vermelding van zulke langdu rige en trouwe diensten en van de erkentelijke bewijzen die deii jubilaris ten deel vielen, is ook van algemeen belang, dat niet uitsluitend gediend wordt in openbare en hoogere maatschappelijke kringenmaar ook in nederige en minder aanzienlijke ofschoon bijzondere betrekkingen. IJver en trouw in elke betrekking, daar groot en klein een betrekkelijke waarde hebbenkan niet zonder invloed wezen op de maat schappij in het algemeen. De heer de Mare vond trouwens ook altijd tijd en lust om zijn ijver en talenten te wijden ten nutte van het algemeenwaar hij kon en mogt. Moge hij steeds naar waarde geacht en geëerd zijn 't geen hem tot een aangename zelfvoldoening strekkebij de bewustheid dat Hooger hulp en goedkeuring zijn deel, zijn blijdschap, zijn eer en roem zal blijven uitmakentot in zeer hoogen ouderdom. Uit Paramaribo schrijft men van den 4den Januarij De Nieuwjaarsfeesten zijn onder de bevolking zeer rustig afgeloopen, zelfs rustiger dan in vroegere jaren. Den 21sten December is van hier naar Nederland ver trokken de Drie Gebroederskap. Tubbergenaan boord hebbende de alhier gedetacheerde mariniers onder kapitein Tuning, de 1ste luitenants Steyn Parvé en de Gelder en den 2den luitenant Zaal, alsmede de officier van gezondheid 2de kl. Hajenius. De aanvoer van werklieden gaat nog den slakkengang; tot nog toe zijn er pas 2 schoeners mede aangekomen als een met een 30tal uit Barbados en een met een 40tal uit Madura. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 30°, des avonds te 8 uur 29°, te 10 uur 28°, te 12 uur 30°. Dingsdag morgen te 3 uur 28°, te 5 uur 31°, te 8 uur 32°, te 12 uur 34°, des namiddags te 4 uur 34°. Naar meu uit Warschau meldt, heeft men aldaar voor eenige dagen een slagersknecht gevat, onder verdenking dat hij de moordenaar zou zijn van den politie-beambte Galinski. Men had opgemerkt dat hij een witte das droegen daar volgens de verklaring van iemand de moordenaar van Ga linski toen hij de daad volvoerdeinsgelijks zulk een das droegachtte de Russische overheid dat dit voldoende was om hem voor den dader te houden. De beschuldigde ont kende de daad en uit het getuigenverhoor bleek dat hij op den morgentoen de moord gepleegd werd met zijn mak kers in het slagthuis aan het werk geweest was. Desniette min bekende hij schuldig te zijn nadat hem 200 stokslagen waren toegebragt. Hij heeft later gezegd dat hem niets an ders overgebleven was dan zich schuldig te verklaren wijl men hem anders toch doodgeslagen zou hebben. Voor een paar dagen terwijl de maarschalk v. Wran- gel zich nog te Hamburg bevond had het volgende voorval plaats. In de onmiddellijke nabijheid van het hotel, in het welk hij zijn intrek had genomen, waren een Sleeswijksche en een Holsteinsche vlag ter halver stok geheschen en daar boven wapperde een andere vlag geheel met zwart floers be dekt; vlak onder deze rouwvlag was een groot wit bord waarop met zwarte letters te lezen stondn W! De verrader van Sleeswijk-HolsteinHet bord werd spoedig door de politie weggenomen. De maarschalk van dat alles verwittigd deed van zijn kant de volgende demonstratie. Zijn escorte, bestaande uit 6 kurassiera, die nevens de schildwachten had den post gevat, werd naar de kazerne gezonden en slechts vergezeld van een enkelen bediende deed hij een wandelrid door de stad en omstreken. Uit Hamburg wordt gemeld, dat daar den 29sten Januarij één graad koude bij scherpen noord-oostenwind heerschte. De Deensche kust is thans vrij van ijs. De wes tenwinden hebben de schotsen uit de bogten en fjorden van de oostkust doen afdrijven en dagelijks komen er stoomboo- ten met militairen aan die na een dag rust zuidwaarts ruk ken ook het doortrekken van troepen door het binnenland duurt onafgebroken voort. Men meldt uit Triest, dat het huis von Putzer, het welk een zeer uitgebreide ijzergieterij te Storé bezit, zijne betalingen heeft gestaakt. Het actief wordt geschat op on geveer 1,300,000 florijnen, en het passief op 1,100,000 florijnen. In Hongarije neemt de onveiligheid derwijze toe, dat de postillons, conducteurs en verder personeel der diligen ces en dergelijke middelen van openbaar verkeer in vele streken des lands met pistolen en karabijn gewapend de dienst verrigten. Volgens de jongste berigten uit Santiago en Chili ont vangenis het aantal personen, welke in de kerk aldaar zijn verbrand, ruim 1800. Het was onmogelijk om de kerk binnen te dringentoen echter na zeer veel inspanning de deur geopend was, heeft, zoo wordt gemeld, een Chiliaan te paard 8 vrouwen van den dood kunnen redden door mid del van een lassowelke hij op goed geluk in het gebouw had geworpen. Groot was de deelnemingmij en mijne lievelingen betoond bij het over lijden mijner beminde Echtgenoote. Het was troost in mijne droefheid; allen, die mij in die droevige dagen hunne ongeveinsde vriendschap en hartelijke deelneming betoonden, zeg ik daarvoor den opregtsten dank. F. VAN DE VELDE. 'b Ghavenhage, 1 Februarij 1864. Voor de hartelijke bewijzen van deel neming, bij de bevalling mijner Echt genoote en gedurende mijne ziekte onder vonden betuig ikook namens haar mijnen opregten dank. J. J. BEUZEMAKER. Leyden, 2 Februarij 1864. Men vraagt tegen Mei in den omtrek van Lei den een HUIS met 4 KAMERS KEUKEN en TUIN. Brieven worden spoedig verzocht aan het Bureau Dagblad, onder N°. 3. Men vraagt een BAK KERSLEERLING van goed zedelijk gedrag, Prot. Godsdienst. Franco brievenonder letter U, aan het Bureau van dit blad. Aan HH. Plattelands- Geneeskundigen heb ik de eer te berigtendat de SULPHAS CHININ. BAS. merk Jopst en Zimmerin busjes van 1 kilo, als naar gewoonte tot de billijkste prijzen bij den ondergeteekende verkrijgbaar zijn. A. A. SCHILT, Apotheker, Korte Singel, T. T. 376 te Amsterdam. Voor zwakke, klierachtige en aan en- gelsche ziekte lijdende kinderenwordt bijzonder aanbevolen het echte DANT- ZIGER DOPPEL JOPENBIER a f 1.- de flesch te verkrijgen bij H. VAN VEEN EN ZOON, Buitenkant, U, N°. 90 te Amsterdam en Depothouders. AFLOSSING. Het Bestuur der Nederlandsche Hy potheekbank berigt, dat hare Schuld brieven, opeischbaar den 31sten Januarij 1864 met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschul digde rente betaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amster dam op Maandag den 1 sten Februarij 1864 en volgende werkdagen. Wij bevelen aan onze lezersdie aan chronische ziekten lijden bijzonder aan, het electro-voltaïsch middel, dat zonder hinder te ver oorzaken wordt gedragen, zeer gemakkelijk onder alle soorten van kleedingstukken kan worden verborgen en bij de gewone werkzaamhe den geen beletsel veroorzaakt. Het gebruik is zonder gevaar en ver oorzaakt geen pijn of hindernis. De gunstige uitwerking, daarvan sedert 5 jaren in Frankrijk verkre gen, staaft op eene onwedersprekelijke wijze zijn nut. (De hierachter geplaatste advertentie behelst daaromtrent nadere inlichtingen.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2