N°. 1209. Vrijdag 29 Januarij. A»i (864. Binnenlandsch Nieuws. s&rrri.%': y'-. i.- c v> V" >5 ■- g K,;l^ LE1U80H DAGBLAD. Deze Courant verschijn eiken dag, he- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Now- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 fits Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Postbus!igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 15 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's in. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen vau het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 11i uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'sraorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; ran 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft T. W. B. Merkens benoemd tot burge meester der gemeente Kedichem. Z. M. heeft, naar men verneemt, onlangs tot ridder der orde van de Eikenkroon benoemd den heer de Gram- montin Frankrijk, kapitein bij het 44ste regement van linieuithoofde van het zeer geprezen werk van dien schrij ver over Cochin China. Bij de verkiezing van 2 leden voor de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Almelo is de heer Mr. G. M. van der Linden herkozen met 1346 van de 1449 geldige stem men en Mr. P. A. S. van Limburg Brouwer is gekozen roet 767 van de 1461 stemmen. Bij de laatste herstemming in het hoofdkiesdistrict Eindhoven ter verkiezing van een lid voor de Tweede Ka mer zouden, naar men verzekert, knoeijerijen hebben plaats gehad, welke, zoo zij werkelijk gepleegd en voldoende be wezen zijnde nietigheid der verkiezing zouden kunnen ten gevolge hebben. De Commissaris des Konings in de provincie Zuid- Holland heeft, bij besluit van 20 dezer, bepaald, dat de loting der in het vorige jaar voor de Nationale Militie in geschrevenen zal geschieden o. a. te Leiden op Dingsdag en Woensdag, 9 en 10 Februarij. - Dingsdag heeft voor het kantongerecht te Delft weder een getuigenverhoor plaats gehad in zake Dr. Wap-Milo. Er waren niet minder dan 16 personen gedagvaard, waaronder ook Jhr. de Koeksecretaris van het Kabinet des Konings. Het verhoor duurde van des voormiddags 11 tot des na middags 4 uur. De uitspraak in deze even zonderlinge als geruchtmakende zaak is thans bepaald op Dingsdag a. s., des voormiddags te 11 uur. Naar men verneemt, heeft Dr. J. E. de Vrij, inspec teur voor scheikundige onderzoekingen in Nederl. Indië, de zer dagen met verlof in Nederland teruggekeerdop zijne tehuisreis de kina-aanplantingen in Britsch-Indië bezocht en zich met de daar gevolgde wijze van cultuur bekend gemaakt. De stoomboot Stad Middelburgdie Woensdag mor gen te 6 uur van die plaats vertrokheeft de reis tot Rot terdam kunnen voortzetten en kwam omstreeks half 3 uur in laatst genoemde plaats aan. Men kan alzoo de vaart van en naar Zeeland zoo goed als heropend beschouwen ofschoon hier en daar het drijfijs nog eenige vertraging veroorzaakt. De stoomboot van de Antwerpen-Rotterdamsche-Spoorweg- Maatschappij moet Dingsdag bij het doen van een proeftogt schade bekomen hebbenzoodat de dienst in verband met den Antwerpschen spoorweg nog niet geregeld is hervat. Maandag 11. herdacht de heer Naber te 's Hage, werk zaam op het bureau voor de geneeskundige dienst bij het Departement van Oorlog, zijn 5 0jarige ambtsbediening. Bij gelegenheid der laatste ijsvermaken te Leeuwarden heeft een baanveger gedachtenis gevierd van zijn 25jarige baanvegersdienst. Woensdag morgen is per spoortrein van Utrecht te Arnhem gevankelijk binnen gebragt D. uit Nijmegen, ver dacht van moord gepleegd op zijn vrouw. De verdachte is daarop onmiddellijk naar Nijmegen ge transporteerd. Als een bijzonderheid kan gemeld wordendat er te Dokkum zoo min als in de gemeenten West- en Oost-Don- geradeel en de beide eilanden Schiermonnikoog en Ameland gedurende het jaar 1863 een enkele bekeuring door de rijksambtenaren heeft plaats gehad. Hoezeer men daar uit stekend over de vier ambtenaren is voldaanwordt toch met zorg de hand gehouden aan de handhaving der belas tingwetten en hebben de middelen te Dokkum in 1S63 veel meer opgebragt dan in vorige jarenaan geslagt alleen een som van f 25 0. Bedankt voojr het beroep naar de Hervormde ge meente te Serooskerke door Ds. H. Bax, predikant aan de Vuursche. De Minister Thorbecke wraakt het in de Gemeente besturen als zijbij het houden van verkiezingen voor de leden van het bureau van stemopneming eenige kleine ver teringen ten laste der gemeentekas verschaffen. Misschien is hij wat angstvallig voor de misbruiken die daaruit kunnen voortvloeijen maar is daarvoor vrees Het toezigt toch van Gedeputeerde Staten geeft een voldoenden waarborg tegen alle buitensporigheden. Zoo was het vroeger niet; toen waren de Stedelijke Regeringen vrij en oppermagtig in haar kring. - Dezer dagen is de kas der zeldzaamheden en oudheden die onze stad bezit en in de Raadzaal zijn te bezigtigenver rijkt met eenige stukken gewerkt zilver, van het stads wa pen voorzien die wel getuigen van den weelderigen voet

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1