N°. 1205. Maandag 25 Januarij. A°. 18 Binnenlandsch Nieuws. LE1DSC1I DAGBLAD Deie Courant verschijn eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Non>- sners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76, Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8 m.; naar Haariem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Postbus) igt in gen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'a morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. - Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopeud van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IPetkoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; ran 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tot burgemeester der gemeenten Veldho ven en Duizel en Steensel benoemd G. Jaspers en tot cura toren van het weeshuis te Buren de heeren T. M. van Mal- senwonende te Buren en A. van Beusichem wonende te Erichem. Z. M. heeft aan Jhr. P. J. G. Martini, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ont vanger der directe belastingen en accijnsen te Waalwijk c. a. en aan D. A. Hendriks ontslag uit zija betrekking van Isten commissaris van politie alhier. De Minister van Marine heeft aan den bootsman H. Wilsondienende op het wachtschip te Vlissingentoege kend de gouden medaille ter zake van zijn volbragte 5 Ojari- gen diensttijd. Naar men verneemt, is de majoor Hamminck Sche pel, toegekend aan den luitenant-generaal-inspecteur van het wapeu der infanterie, eervol uit die betrekking ontheven en in rang overgeplaatst bij het 4de regement infanterie te Gouda, terwijl de majoor Booms, van evengemeld regement, in de plaats zal treden van den majoor Hamminck Schepel. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald dat de herstemming ter verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Tilburg zal geschieden op Woens dag 3 Februarij e. k. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bekend gemaakt, dat de examens voor het verkrijgen van acten van bekwaamheid tot het geven van school- en huisonderwijs, voor de eerste maal in het loopende jaar zullen worden ge houden op Woensdag den 30èten Maart aanstaande en vol gende dagenen dat zydie een dezer examens wenschen afteleggenzich uiterlijk op den 16den bevorens behooren aantemelden bij den schoolopziener van het district waarin zij wonen, of, van buitenlands komende, voornemens zijn te vestigen, met opgave van de acte die zij verlangen en overlegging van een of meer getuigschriften van hun goed zedelijk gedrag en van hunne geboorte-acte, terwijl de dag en plaats van het examen hun door den schoolopziener zul len worden bekend gemaakt. Eea by het Departement van Koloniën ontvangen Re geringstelegram, gedagteekend Batavia 16 December 1863, luidt als volgt #De koffij verkocht tegen f 41,22, de suiker N°. 16 te gen f 16,27 per picol. Onderwerping van pangeran Moha mad Amin Oollah te Bandjermasin. De Ardjoeno is aan gekomen." Den 20sten dezer overleed te 's Hage Mr. J. T. Net- scher, Staatsraad in buitengewone dienst, kommandeur der orde van den Ned. Leeuw. In de Donderdag te Utrecht gehouden raadsvergade ring is beslotendat Burgemeester en Wethouders namens den raad aan de regering zullen voorstellenom alsnog ern stige pogingen aantewenden tot verkrijging van een ge meenschappelijk station voor alle te Utrecht aansluitende spoorwegen. Men zal zich herinnerendat op de Delftsche tentoon stelling van Oudheden ook een houten doodkist werd ge vonden, een voorwerp, dat uit den aard der zaak minder de algemeene aandacht trokmaar dat zeker verdiend had een betere plaats te ontvangen dan daarvoor was aange wezen namelijk onder de marteltuigen der oude barbaarsche rechtspleging. Die doodkist werd in 1851 te Kamerik op gegraven, ongeveer twee en een half el onder den grond, bij het afbreken der St. Hyppolitus-kerk. Het deksel was er toen bijdoch bleek geheel vergaan te zijn. In de kist vond men een schedel en enkele beenderenbenevens een gouden crucifix (die in de 8ste eeuw reeds de eenvoudige kruisen begonnen te vervangen), waaruit bleek dat daar vóór eeuwen een geestelijke van hoogen rang werd begraven. De hoogleeraar W. Moll heeft in het belangrijk kerk-historisch jaarboekjedezer dagen verschenenaan dit merkwaardig voorwerp een artikel gewijd, waarbij een zeer naauwkeurige afbeelding is gevoegd, en bewezen, dat deze doodkist van zeer hoogen ouderdom moet zijn. Donderdag morgen ontdekte de politie te Gouda 3 personen op de markt, die verdacht voorkwamen en zich onder de marktbezoekers drongenhetgeen aanleiding gaf om hen aantehouden2 van hen werden naar de politie wacht overgebragt, terwijl de derde het ontvlugtte. Al spoe dig bleek, dat zij zich aan zakkenrollen hadden schuldig gemaaktwaartoe zij van Rotterdamalwaar zij te huis be hoorenwaren overgekomen. De ontvlugte, die mede bekend en te Rotterdam woonachtig is, zal waarschijnlijk ook wel worden gevonden. In een buitengewone vergadering van het Provinciaal

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1