N°. 1201. Woensdag 20 Januarij. A0. LEIDSCU DAGBLAD. Dexe Courant verschijn eiken dag, be- h«lve Zon- en Keestilunen, en koit voor Leiiiea 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afsouderigko Nom- mers Vijf ('ents. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n 4 ra.; IS 54 S n. 59 ra.; 6 u. 9 ns 9 u. 8 ra.; naar Haar em en Amsterdam te 8 n. 46 m.; II u. 45 ra.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal. Katoertfabriek en op de Nieuwstraat: morgeua te S u. en te li oainiddagi te 3 u. 45 ra. '•avonds te 8 u. en op do Zondagen alleen ten II en 3 u. 45 <a. 's namiddags. Ooat-Imlisohn Lnndpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trieat, 7 eu 23; over Marseille. 9, 16 eu 34 van alke inaaud. RijUs- Telegrauf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's in. tot 9 uur 'sar. Spoorweg-Telegruaf dagelijks van S uur 's m. tot 10 ti. 30 ra. av. Zittingen vau het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op oubepealde tijden. - Burgemeester en tfethoudersMaandag eu Donderdag'9 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie eau Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10— 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 2 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgeus 12 -l uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- on Uitgaande Rechten en Acoijosen datelyks van 9 1 uur en van 36 uur; van 'aRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Douderdag van 9S uur. van Zegel, Registratie dagelijks ven 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 0 uur. Prijs dor Advertentien 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-eu doodberigten vau 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Iliimettlaiidscli [Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot schoolopziener in het eerste schooldistrict van Friesland Dr. E. Verwijs te Leeuwarden in plaats van Mr. C. Sleeswijk Vening, overleden, en tot burgemeester der gemeente Ubach over Worms den heer P. I). Pelzer. Z. M. heeft met de dienst van inspecteur in de 2de inspectie van fortificatiën belast den luit.-kol. M. D. Graaf van Limburg Stirum van het korps ingenieursmineurs en sapeurs, thans werkzaam bij het Depart. van Oorlog, van welke laatste betrekking hij op de meest eervolle wijze ont heven wordt. Z. M. heeft pensioen verleend aan Mr. A. J. T. de Bordes, voormalig raadsheer in het provinciaal gerechtshof in Zuid-Hollaudvan /1651 en aan A. Holm, voormalig grif fier b'j het kantongerecht te Zaandam, van 466. Bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, was er heden te één uur bij H. M. re ceptie van de leden der Koninklijke familie; daarna had er een dejeuner-dinatoir plaats en te half 7 uur wordt er bij H. M. groot diner gehouden. HH. MM. de Koning en Ko ningin, Z. K. H. de Prins van Oranje, Z. Keiz. H. Groot vorst Konstautijn en al de leden van het Kouinklijk gezin wa ren bij het dejeuner-dinatoir en het diner tegenwoordig. Ge durende het diner werden door het muzijkkorps van het regement grenadiers en jagers verschillende muzijkstukken uit gevoerd. - Benoemd tot landmeter 3de kl. bij het kadaster M. H. Venker, van Leidenthans te Boxmeer. Men verneemt, dat tot lid van den raad van Neêrl. Indië benoemd is de heer O. van Rees, thans resident van Soerabaija. De Minister van Binnenl. Zaken heeft aan de rege ring van 's Hertogeubosch te kennen gegeven, dat de Hooge regering geneigd is aldaar een school voor het middelbaar onderwijs met 3jarigen cursus te plaatsen. Het gemeentebe stuur wordt daarbij uitgenoodigd om medetedeelen wat de gemeente aan het rijk zou willeu bijdragenom die stichting tot stand te brengen. Aan de kweekschool van onderwijzeressen, te Arnhem gevestigdis een aanzienlijke en duurzame ondersteuning van rijkswege toegestaan. De feestviering, die den 26sten dezer le 's Hertogen bosch zou plaats hebben ter gedachtenis van de verlossing uit Fransche handen voor 50 jaar, zal gewijzigd worden; het meerendeel der bijeeugebragte gelden zal bij de strenge koude worden uitgedeeld. llit een door het Departement van Finantiën open baar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofd som en opcenten) over de 12 maanden van het jaar 1868 blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 6 1,355,090,54' zijnde 2.389,66 1,5 45 meer dan de ram., die f 5 8,966,329,09 beliep eu 1,330.908,03s meer dan in 1862 toen de mid delen f 60,025,082,5 L bedroegen. l)e heer J. O. H. Iburg, stadsmuziekmeester te Kam pen is tot directeur der Maatschappij van Toonkunst te Brussel benoemd. Vrijdag morgen rukte te 's Hertogenbosch het 5de re gement infanterie uit, ter uitvoering van evolutiën op het ijs. De onderstelling wa3 een aanval op het dorp Vlijmen, voorbereid door tirailleurs op schaatsen en ondersteund door reserve te voet. De sierlijke en vlugge bewegingen strekten ten bewijze van de geoefendheid der manschappen, de juist heid en regelmatigheid der uitvoering pleitten voor den tact van den jeugdigen aanvoerder der schaatsenrijders, den lsten luitenant Leyds. De losse patronen bij deze exercitie ver schoten maakten een eigenaardig effectdat op de omstanders een diepen indruk maakte. Vele inwoners dier vesting wer den in hun voornemen, om dit militair schouwspel bijtewo- nenverhinderd door dikken mist en doordringende koude, die wel in staat waren de militairen met een wit kleed te doen huiswaarts keeren maar in geen opzigt de vaardigheid der bewegingen belemmerden. Zaturdag middag had Ie Willemstad op de grachten der vesting een hardrijderij op schaatsen en een wedloop te voet plaats, welke, door goed weder begunstigd, in goede orde is afgeloopen. Na afloop werden al degenendie aan de wedstrijden hadden deelgenomen onthaald terwijl ieder tevreden was over den afloop. - Volgens de onlangs openbaar gemaakte statistiek van den Nederlandschen handel in 186 2 is hier te lande geen 5 Nederl. pond rnndvleesch per hoofd veraccijnsd, maar in Engeland, de steden en het platteland dooreen genomen 131 tot 136 ponden; in Frankrijk 106 in de steden en 12 ten platten lande; in Zwitserland 180 ponden in de steden en

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1