Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Pcrceelen. van 4 openstaande predikantsplaatsen in Qost-ïndië zal moe ten voorzien worden. - Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Garderen en te Fijnaart Ds. H. W. A. Verhoert' te Oud-Beijerland te Oldebroek Ds. N. Warmolts te Gerkeskloosterte Bo degraven Ds. C. J. Bryce te Aarlanderveeu en te Dedems- Taart Ds. G. J. S jpkei s te Sexbierum. Bedankt door Ds. J. A. ten Bokkel Huinink te Oud-Al- blas voor het beroep naar Aalst en door Ds. J. Veriaer Az. te Genemuiden voor dat naar Nichtevecht. -Beroepen bij de Christel jk Afgescheidene Gereformeerde gemeente te St. Anna Parochie Ds. J. R. Kreulen te Hal rumbedankt door D9. J. Bavinck te Almkerk voor het be roep naar Leeuwarden. -Het ijsvermaak op den Rijn of het Galgewater is in geen jaren zoo druk en zoo talrijk geweest als dezer dagen. Narresteden met 4, 6, ja 8 paarden bespannen, en een menigte schaatsenrijders en wandelaars maken daarvan ge bruik, en behalve de rustplaats de Vink aan de spoorweg brug voor iedereen is ook de zwem- en badplaats van den heer Rutgers tot ontvangst van de leden en hunne fainiliëu uitmuntend ingerigt, alwaar ook talrijke ververschingen bij een vlugge bediening en voor die het verlangt, een goede verwar ming, te verkrijgen zijn. De laatstgenoemde inrigting levert een onbegrijpelijk schoon en aangenaam uitzigt op over de geheele baan en verdient nu te meer te worden gewaardeerd daar zij des winters zoowel als des zomers een aangename rustplaats oplevert. Men meldt ons uit Curasao dd. 4 December: Dezer dagen hebben wij nog een warmte van SS 90° Fahrenheit, ten uwent kan tnen het met zwaar stoken op zijn best tot 70° brengen. Evenwel wij zijn hier thans toch ook in het dusgenoemde winter- of regen saizoendoch als de regen dreigt, dan kan er zich zulk een warmte of liever hitte in den dampkring ontwikkelen, dat deze de hitte van den zo mer zelfs overtreft. Valt nu de regen, zoo als heden, bij stortbuijen neder, waarvan gij u in Nederland geen denkbeeld hebt, dan wordt bet waarlijk koud, want plotseling kan de thermometer dan wel 10 20° dalen. En dal is dan zeer gevoelig voor onze gevoelige ligchamen en verkoudheden, buikziekten enz. zijn er al zeer spoedig de gevolgen van, waarvan wij dan ook thans niet misdeeld zijn. Lang is er naar regen verlangd en men vreesde al dat hij uit zou blij ven en nu zou men al beginnen te verlangen, dat bij maar ophield; want op de maïsvelden schiet het oukruid welig boven het graan op, en door de emancipatie zijn er geen genoegzame handen om het laatste de bovenhand te doen houden; terwijl in laaggelegene velden alles blank staat en er vrees is, dat het geplante verstikke. Zonneschijn zou dus hoogst welkom wezen en wij willen ook hopen, dat Hij, die Zijnen regen in milden overvloed heeft laten nederda len, ook Zijne zon gebieden zal warmte en vruchtbaarheid te geven. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 23°, de9 avonds te 8 uur 25°, te 1 0 uur 24°, 's nachts te 12 uur 21°. Zaturdag mor gen te 3 uur 18°, te 5 uur 18°, te 8 uur 17°, te 12 uur 24°, "s namiddags te 4 uur 26°. In de jongst verloopen Kersdagen is de bekende doc tor Mahner weder den Rijn overgezwommen. Htj vond echter dezer dagen zijn meester, althans zijns gelijken, in een ar beider uit Berlijndie bij het hakken van een bijt zijn bijl in de bereids gemaakte opening verloor. Zonder aarzelen ontkleedde hij zich, sprong in het water, dook, en bragt zijn bijl triomfantelijk van den bodem mede boven. Naar men verneemt, is het ontwerp om Parijs door middel van een kanaal met de zee te verbinden door den Raad van State verworpen. Officieel is daaromtrent evenwel nog niets bekend. -Te Parijs hebben liefhebbers van rattengevcchten gebruik makende van de strenge vorst, millioenen ratten naar een hoofdriool gedreven en terwijl deze als tijgers onder elkander vochten liet men bij de tnug van Ansnières 40 honden in het riool, die 45 uren met de ratten stre den, na verloop van welken tijd men bevoud dat 4 honden het leven hadden verloren en verscheidene blind gebeten waren, terwijl meer dan 100,000 ratten waren gedood. De heer Home, de bekende Noord-Amerikaan, die beweert begaafd te zijn met het verinogen om menschen in aanraking en gedachtenwisseling met de geestenwereld te brengen, is onlangs, na de Katholieke godsdienst te hebben omhelsd, te Rome aangekomen, met liet doe.l om er tot het voorjaar verblijf te houden en zich er, gelijk hij zeidege heel aan de beoefening der beeldende kunsten te wijden. Den 3den dezer werd hij door de Roineinsche politie, zon der opgave van redenen, gelast de stad binnen 3 dagen te verlaten. Hij protesteerde daartegen, dewijl hij niets strijdigs met de wetten van den Kerkelijken Staat of van eemg an der land had gedaan en riep de voorspraak in van den E >- gelschen consul, daar hij thans een onderdaan van Engeland is. Deze deed klagte bij den gouverneur van RofneMgr. Matteucci. De gouverneur zeide, dat er een gevaarlijke gave van begoocheling wa9, dat alle aan de zwarte kunst ont leende kuustenarijen dcror het Pauselijke gouvernement ver boden waren, maar dat Home zou kunnen kunnen blijven, indien hij zich verbond orn zich gedurende zijn verblijf te Rome van alle zoogenaamde aanrakingen met de geestenwe reld te onthouden. Home heeft zulks schriftelijk beloofd en is te Rome gebleven. De Ronaeinsche correspondent van den Times, het bovenstaande in een brief van den Gden dezer maand mededeelende, voegt daarbij nog dat een priester is afgezet omdat hij een door den heer Home geschreven boek had gelezen. - In geruirnen lijd heeft binnen Londen geen schavot- straf zulk een sensatie te weeg gebragt als Dingsdag II. de executie van een arbeider, Samuel Wright genaamd die ia opwelling van drift zijn vrouw heeft doodgestoken. De man was algemeen bemind en stond overal in de beste reputatie ten gevolge waarvan er talrijke meetings zijn gehouden ten einde een petitionnement op ruime schaal ten zijnen gunste tot stand te brengen. Langs dien weg zijn adressen bij de Koningin, bij den Prins van Wallis en bij dmi Minister van Binitenlai'.dsche Zaken ingediend, doch alles te vergeefs! Hierdoor ontstond een algemeene ontevredenheid, te meer omdat onlangs een persoon uit den aanzienlijken stand die in koelen bloede een moord had begaan in plaats van ter dood gebragt, op grond van waanzinnigheid in een krank zinnigenhuis opgesloten werd. De politie, wel bemerkende dat de executie niet ongehinderd zou afioopen liet een wacht van 1000 man rondom het schavot plaatsen, terwijl het verder alleen aan hare overige krachtdadige maatregelen is toeteschrijvendat alles naar behooren afliep, ofschoon niet zonder dat onophoudelijk uit de woedende menigte de kre ten «justitiemoordschande over de rechters!" enz. opgin gen. O.imiddelijk daarop heeft een talrijke meeting van ar beiders plaats gehad, waarin een adres tot afschaffing der doodstraf is vastgesteld. In die bijeenkomst werd teven9 een besluit genomen tot de verklaring, dat de Minister van Biniienlandsche Zaken zich in dit geval onwaardig heeft ge dragen en getoond heeft voor zijn post ougeschikt te zijn. De gehoudene verkooping ten overstaan van den no taris J. A. Prijn, op Vrijdag 15 dezer, in het Logemei.t den Burg alhier, van Eenige partijen Bouw- Wei- en Hooiland en een houw- manswoning genaamd de Kager Meer, gelegen in den Haar- lemmermeerpolder, afdeeling Beinsdorp, Kavel 1,2,6 m 7, ter grootte van 72 bunders, 82 roeden en 80 ellen. Kooper A. Wij namis te Haarlem voor f 7 9,3 17. Een bouwinauswoniiig genaamd Bronkhuize, gelegen a's boven voornoemd, Kavel 8 en 9, ter grootte van 43 bun ders, 46 roeden en 80 ellen. Koopster vrouwe A. S.iijdeis weduwe A. Wijnands voor 47,617. Een bouwmanswo'iing genaamd Meerhof, gelegen als bo ven voornoemd, Kavel 10, 11 en 12, ter grootte van 5 4 bunders, 75 roeden en 10 ellen. Koopster vrouwe A. P. Wijnands te Haarlem voor 60,216. Benige partijen Bouwland, gelegen bij Huigsloot in den Haarlemmermeerpolder, afdeeling Burgerveen ter grootte van 12 bunders en 80 ellen. Kooper J. Capteyn van Sassenheius voor f 10,150.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2