N°. 1197. Vrijdag 15 Januarij. Dexe Courant veraohyut eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voer I.eiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 ia de drie maanden. Afaouderlgka Now- mers Vgf Cents. Prijs dar Advertentiën 1-6 regels 0.79» Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu* welijks- en doodberigten vau 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. liekeiiduiakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cta. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravanhage, Delft, Schiedam on Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 14 ra.; 2 a. 59 ra.; u. 9 9 u. 8 ra.; naar Haar em en Amsterdam ta 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 6 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 8 m. Po st bus tig tin gen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te t u. en te 11 u., 's uamiddags te 3 u. 45 m. '•avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 's namiddags. Oost-Indisoha Lamlpost. Over Southamptan, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. Rijles-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vao 8 uur 's tn. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vsa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect ia h| spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusea, dagelijks van 8 l uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van 'sRijks Directe Belastingeu, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 nur. Binnenlaiitlsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Culemborg Mr. W. J. J. G. Most, advocaat te Nijmegen; tot vechter in de arr.-rechtbank te 's Graveuhage Mr. F. A. T. Weve, thans rechter-plaatsvervanger in die rechtbank en ad vocaat aldaar; tot plaatsvervangend kantonrechter te Appin- gedam Mr. R. P. Cleveringa Jz., procureur bij de arron- dissements-rechtbank aldaar en tot kantonrechter te Goor Mr. W. C. Verwey Mejanthans griffier bij het kantongerecht aldaar. Z. M. heeft den heer J. Valter Wz., op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ingenieur- verificateur van het kadaster te Groningen, behouden» aan- •praak op pensioen en in zijn plaats benoemd den heer G, Sonnevclt, landmeter van de 1ste kl. Z. M. heeft den heer B. Niemantsverdrietop zijn ver zoek eervol ontslag verleend als ontvanger der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. en entreposeur te Zutphenbehou dens aanspraak op pensioenen met dankbetuiging voor zijn langdurige aan den Lande bewezen trouwe diensten. De heer Huissen van Kattendijke, Minister van Ma rine, is benoemd tot riddergrootkruis der Leopolds-orde wegens dc beleefde ontvangst der Belgische Ministers in Ne derland. - Naar men verneemtheeft dc heer Gericke van Her wijnen Zr. Ms. gezant te Brussel, bedankt voor hst aan bod hem door den Minister Thorbecke gedaanom zich te belasten met de portefeuille van Buitenl. Zaken. Bij de Tweede Kamer i9 ingezonden een wetsontwerp tot wijziging van onderscheidene artikelen der gemeentewet, in verband met de voorgenomen herziening der wet op de personele belasting. -In de zitting van den Raad van State, afdeeling ge schillen van bestuur, Woensdag gehouden is behandeld het beroep van A. Reijers, weduwe J. van Driel, in leven op- ïigter 2de kl. van 'sRijks waterstaat te Lobithtegen een beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij haar verzoek om pensioen is afgewezen. Rapporteur de Staatsraad Meeussen. In deze zaak is een belanghebbende opgetreden. Aan de hoofd- en verdere officieren van het garnizoen te Amsterdam ia, te rekenen van den Isten dezer een toe lage boven hun tractement toegekend, ten bedrage van 100 gulden, zijnde door Z. M. bij een dezer dagen genomen besluit bepaalddat de hoofd- en verdere officieren die ter zake van dienst de hoofdstad Amsterdam als vaste stand plaats is aangewezenzoo laog zy zich aldaar in garnizoen bevinden, bovengemelde toelage voortdurend zullen blyveu genieten. Aan het admissie-cxamendat op Woensdag door de letterkundige faculteit aan de Utrcchtsche Hoogeschool plaats had, zijn van de 8 jongelingen, die er aan deelnamen, 7 toegelaten. Volgens den dezer dagen verschenen Groningschen Stu denten-Almanak voor 1864, telt de Hoogeschool aldaar 190 studenten, waarvan in de letteren studeren 2, in de god geleerdheid 30, in de rechten 47, in de geneeskunde 34, in de wis- en natuurkunde 30, in de voorbereidende we tenschappen der verschillende faculteiten 67. Het provinciaal gerechtshof van Overijssel heeft het requisitoir van den procureur-generaal ontzegd in dc zaak van mevrouw de weduwe Pruimers en de behandeling der zaak in raadkamer bevolen, terwijl de procureur-generaal meende, dat die zaak naar de openbare terechtzitting moest worden verwezen. - Het bij de openbare terechtzitting van het kantonge recht te Delft opgekomen talrijk publiek werd teleurgesteld, daar het getuigenverhoor, in zake Dr. Wap-Milo, 14 dagen is uitgesteld. Men meent dat partijennu zij elkanders wa penen hebben leeren kennenhet geraden achten den strijd optegeven. Men schrijft uit Oisterwijk: Nog steeds doet de jus titie onderzoek in zake den moordaanslag op den aartsbis schop, want tegen Maandag aanstaande zijn weder verschei dene personen uit de gemeente Harendie vroeger met Jan van Veen in aanraking zijn geweest, voor den rechter-com- missaris opgeroepen. Men schrijft uit Drenthe: De instructie in zake vau het zooveel gerucht gemaakt hebbende vergiftigingsgeval te Ruinen is voor eenige dagen afgeloopen. Ons gerechtshof heeft H. Kolk, beschuldigd van vergiftiging van haren man H. Dalsem, en hare zuster M. Kolk, van medepligtigheid daaraan, naar de openbare terechtzitting verwezen, beide zul len in deze of de volgende maanrl terechtstaan. Zoo als men weetheeft zich de derde beschuldigdeeen werkvrouw uit

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1