Tentoonstelling Het Leven van Jezus. Afl verientièn. HOUTKOOPERIJ Tegen 1°. Fcbruarij a.s. Tegen 1°. Februarij Toering niets buitengewoons, maar zij heeft zich een bijzon der talent eigen gemaakt in den mobielen stijl en overtreft Regolboche ver in hare gymnastische bewegingen. Zij is bo vendien jong, omstreeks 20 jaren oud, zeer schoon en leeft op zeer goeden' voet. Meu zegtdat zij met een Prins in morganatisch huwelijk is getreden; haar huis is toegankelijk voor de talrijke bewonderaars van haar persoon en haar ex centriek talent. Uit Spanje en Portugal wordt berigt, dat de koude er dit jaar nog veel heviger is geweest dan in de jaren 1829 en 1860. Vrijdag nacht hebben te Londen weder verscheiden branden plaats gehadbij een van welke een meisje van 12 jaren het leven heeft verloren; de belangrijkste brand was die in Hughes-fieldwaar de uitgestrekte werkplaats van den heer Spiller in de asch is gelegd en een achttal belendende gebouwen beschadigd werden. De berigten uit Athene luiden bij voortduring ongun stig. Het afbreken der vestingwerken op Corfu doodt de kiemende populariteit des jeugdigen Konings. Het moet zelfs reeds zóó ver gekomen zijn, dat de graaf von Sponneck geen voet buiten zijn hotel kan zetten, zonder aan beleedi- gingen van het gepeupel bloot te zijn. De heeren PruynAmerikaansch gezanten D. de Graef van Polsbroek consul-generaal der Nederlanden had den aanzoek ontvangen om met de Gorogio, te Jeddo, een zamenkomst te hebben op den 26sten October 11. Zij gaven daaraan gehoor en stoomden op den 25sten met Zr. Ms. stoomschip Medusa, kapitein de Casembroot, naar de ge noemde plaats. Nadat de gewone formaliteiten door beide partijen waren vervuld, werd vastgesteld wat op de meeting zou behandeld worden. In de eerste plaats gold het 't sluiten van de ha ven van Kanagawa voor den vreemden handel. Het gouver nement van den Taikoen hadmet het oog op het gewigt dezer aangelegenheid en den waarschijnlijken langen duur der onderhandelingen Kamo-Kami en Ikido Siuri aangesteld om die onderhandelingen te voerenbenevens die over het voornemen van het gouvernement om de vreemdelingen uit Yokohama te verwijderen. De gezanten werden tevens ver zocht om aan hunne regeringen officieel medetedeelen dat het gouvernement bepaald had het besluit, waarbij de vreem delingen verbannen werdenintetrekkenmet uitzondering van Yokohama, waar men geene vreemdelingen zou dulden. De vreemde gezanten gaven hunne verwondering te ken nen dit te vernemen en vroegen of dit de eenige reden waswaarvoor de meeting was belegd. De Gorogio gaf daarop te kennendat het gouvernement ten zeerste wenschte om in een vriendschappelijke verstand houding te staan met de vreemde mogendheden veeleer dan dat het de uitbreiding des handels wenschte bevorderlijk te zijn. Zij vreesden dat die goede verstandhouding niet zou kunnen worden gehandhaafdindien de haven vau Kana gawa niet werd gesloten. De uitbreiding des handels had bij de bevolking veel kwaad bloed gezet; het Eijk werd door een revolutie bedreigd, die dagelijks kan uitbreken, terwijl zij zich onvermogend verklaarden die oppositie te kunnen smoren. Natuurlijk beriepen de gezanten zich op het tractaatdoch men antwoordde hen dat dit slechts als een proef was ge sloten om te zien of de vreemde handel de Japanners zou bevoordeelen. Het tegendeel was waar, en derhalve wenschten zij te vernemen of de gezanten, ook zonder consent hunner respective regeringen, er in zouden toestemmen dat Kana gawa werd gesloten. Dit werd door de gezanten ontkennend beantwoord, ter wijl de Amerikaansche gezant zich verzette tegen het denk beeld als zou het tractaat slechts bij wijze van proefneming zijn gesloten. Zonderling genoeg drong de Gorogio er op aan dat het verhandelde niet aan de andere gezanten zou worden me degedeeld, welke belofte evenwel niet werd afgelegd. In tegendeel, de gezanten verklaarden onmiddellijk met de ver tegenwoordigers der andere mogendheden in overleg te zullen treden. Daarna verwijderden zij zichzonder dat eenig ander punt werd behandeld. Er loopen thans geruchten dat Satsuma zich tot het gou vernement van den Taikoen zou hebben gewendom te vra gen of men genegen was hem te ondersteunen in den strijd tegen de Engelschen, terwyl men ernstig beducht was dat die vraag toestemmend was beantwoord, aangezien Prins Satsuma den Taikoen ondersteunde in het onderdrukken van den opstandeling, den Prins van Negatto. Ten vervolge op de reeds medegedeelde Japansche berigten wordt nog nader vernomendat de herroeping van het besluit tot verdrijving der vreemdelingen thans officieel is bekend gemaakt; voor dat de agenten van Prins Satsuma na een onderhandeling van drie dagen met den Britschen gezant, niet alleen de verlangde schadevergoeding toegezegd maar zich ook schriftelijk verbonden hebben tot opsporing der moordenaars van den heer Richardson, onder bepaling dat dit onderzoek niet zal gestaakt worden voor de daders gearresteeerd zijn zullende deze alsdan in tegenwoordigheid der Engelsche officieren ter dood gebragt worden. Men biedt ter overname aan eene HOUTKOOPERIJ met toebehoorenof wenscht zicb te associëren met iemand die er eenige kennis van heeft en later de zaak alleen kan drijven. Verzoeke franco brieven onder letters A. C. aan het Bureau Leidsch Dagblad. beslaat er voor een HEER die zijne be zigheden buiten's huis heeft, gelegenheid tot KOST en INWONING, bij Fatsoen lijke lieden zonder kinderen. Adres met franco brieven onder letter C. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. of later wordt gevraagd IEMAND uit den knappen burgerstandR. C. Gods dienst, gewoon met kleine kinderen om- tegaan en te kunnen verzorgen. Loon naar bekwaamheid. Franco brieven on der lett. ai. aan het Bureau dezer Courant. van de voorwerpen, aanvankelijk aangekocht voor de verloting van de Kunstkronijk jaargang 1864, waaronder voornamelijk uitmunt het PIECE DE MILIEU Ier waarde van Zes duizend Gulden, vervaardigd in de Koninklijke Fabriek van Gouden en Zilveren werken te Voorschoten en aangekocht op de Tentoonstelling van Melalen te 'sHage; voorts nog de Schilderijen van C. J. Schermer, Een ringrijderij met paarden. J. J. Destrée, Een landschap. Fridolin Becker, Mijmering. J. J. van der Maaten, Een landschap. C. J. Schermer, Paarden in de weide. J. J. Spohler, Een winter. S. L. Verveer, Een duingezigt. J. Weissenbruch, Een gezigt in 's Gravenhuge Tot de bezigtiging van bovenstaande voorwerpen is voor eenige dagen de gelegenheid opengesteld bij den Boekhandelaar JAC. HAZENBERG, Cz. in de Kloksteeg. Leyden, 10 Januarij 1864. A. VV. SYTHOFF. Bij de ERVEN LOOSJËS, te Haarlem, ziet thans kompleet het licht Prijs 2,ft0. ERNEST RENAN

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3