evraa Builcnlandsch Nieuws. Adverlenliên. BUBGEB DIENSTBODE, Bij den Gemeenteraad is ook ingekomen en in de zitting van Donderdag overgelegd een missive van commissarissen der Stedelijke gasfabriek, waarbij zij magtiging vragen om over de noodige gelden te kunnen bescbikkeu tot een belangrijke uitbreiding van gaspijpen naar het oostelijke en zuidelijke gedeelte der stad, teü einde eene verbetering te verkrijgen j in den aanvoer van gas voor de aldaar gevestigde particu- lieie gasverbruikers. Uitgaven van A. W. SYTJlöFF te Leiden: De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 22°, des avonds te 8 uur 21°, te 10 uur 21°, 's nachts te 12 uur 18°. Vrijdag mor gen te 3 uur 17°, te 5 uur 16°, te 8 uur 15°, te 12 uur 25°, '«namiddags te 4 uur 25°. ter harer eer, waarop meer dan 100 personen waren genoo- digd. Hij, die nooit een bezoek aflegt, heeft voor haar een uitzondering gemaakt en zich lang met haar onderhouden hetgeen bewijst, dat Carlotta Patti niet minder geest dan talent bezit. Eenigen tijd geleden is te Londen een maatschappij tot stand gekomen die plan heeft ook in Nederland twee hotels te bouwen de een te Amsterdam op den Dam tus- schen den Nieuwendijk en het Damrakhet ander te Rot terdam op het terrein grenzende aan het station der Nederl. Rijnspoorwegmaatschappij. Blijkens de teekeningen zullen zjj op de meest grootsche schaal worden ingerigt. Nadat de politie te Koningsbergen het Leven van Je zus door professor Renan reeds in beslag had doen nemen heeft die van Breslaugelijk men weet, dat voorbeeld ge volgd. Zelfs lieden die geenszins met dat veel gerucht ma kend boek zijn ingenomen, vragen of het in onzen tijd niet beter geweest ware het ongestoord zijnen weg te laten gaan eu aan bevoegde mannen de taak overtelaten om met woord en schrift het publiek aantewijzen wat hun daarin als ver keerd en gevaarlijk voorkomt. De commissie uit de Pruissische Kamer van Afge vaardigden voor de begrooting, heeft met bijna eenparige stemmen besloten de Staatsbegrooting voor 1864 eenvoudig te verwerpën. - Binnen weinige dagen wordt de Koning van België in Engeland verwacht. Op het eiland Wight is Westfield House voor 4 weken tot Zr. Ms. verblijf gehuurd. Men verzekert, dat de graaf van Parijs is verloofd met de oudste dochter van den Hertog van Montpensier en dat het huwelijk in de maand Mei aanstaande zal voltrok ken worden. Te Parijs is overleden de heer Hope, wiens vermogen op omstreeks 5 0 millioen fr. wordt geschat. Men houdt zich te Parijs nu uitsluitend met Carlotta Patti, de zuster van Adeline, bezig. Meijerbeer heeft haar een bezoek gebragt en beloofd een compositie voor haar om vangrijke stem te schrijven. Rossini gaf onlangs eeh diner OFFICIEEL, NIEUWS. Burgemeesters en Wethouders van Leiden, doen te weten, dat tot het laten inschrijven van nieuwe leerlingen, voor de openbare scholen voor meer uitgebreid lager on derwijs, gelegenheid gegeven wordt; voor die der 1ste klasse, voor jongens, aan het school gebouw op de Aalmarkt; voor die der 1ste klasse, voor meisjes, aan het school gebouw op de Breêsiraat voor die der 2de klasje, voor jongens, aan het school gebouw in de Pieterskerkstraat voor die der 2de klasse, voor meisjes, aan het school gebouw op de Breêstraat; en wel van den 4den tot en met den 16den Januarij e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), des voormiddags van half negen tot negen ure, en op Woensdag en Zatur- dag, daarenboven, van twaalf tot twee ure des namiddags. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd door Pieter Swinkels, stalhouder, wo nende binnen deze gemeente, tot het bewaren van mesten het houden en mesten van meer dan 2 varkens, in zijn pak huis in de Kijfhoekstraat, Wijk II, N°. 103. Tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegen en belendende pandenten opzigte der infor- matiën de Commod.o et Incommodo, zal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag den llden dezer, des voormiddags te 11 uur. Voor de menigvuldige ontvangen be wijzen van deelneming bij het overlijden van mijn geliefden echtgenoot de Heer THEODORUS MOLKENBOER, betuig ik langs dezen weg, ook namens mijne Kinderen, mijnen opregten dank. Wed. Th. MOLKENBOER, Kaag. De zaken zullen worden gecontinueerd onder de Firma Th. MOLKENBOER. De Familie HAZENBERG betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bij het overlijden van Mejufvrouw D. VAN ENTER, Wed. van den Heer Jac. Hazen beug. Voor een HEER zijne bezigheden buiten 's huis hebbendewordt bij Fat soenlijke Burgerlieden te Huur gevraagd tegen 1°. Mei, 1 of 2 ONGEMEUBE- LEKRDE KAMERS. Opgaaf vau prijs en stand adres Letter A. aan het Bureau Leidsch Dagblad. Ter opleiding vraagt men in een klein gezin eene van de P. G., om in de huishouding be hulpzaam te zijn, tegen kost, inwoning en bewassching. Adres,, francoonder lett. A. C. aan het Bureau Dagblad. Een Handelshuis in Verwwaren te Amsterdam wenscht zich alhier te doen vertegenwoordigen door eenen soliden AGENT voor den verkoop zijner artikelen. Bij voorkeur komt in aanmerking hijdie bekendheid met het vak bezit. Adres met franco brieven onder de letters N. S. bij de Kantoor-Boek handelaren M. WESTERMAN ZOON, Kalverstraat E. 50, te Amsterdam. thomas tate, Kort begrip der werktuigkunde. Handleiding bij onderwijs en zelfoefening. Vrij gevolgd naar het Engelscli; door p. m. brutbi hela riviere* 3.60. Ch delaunay, Allereerste gronden der practische en theoretische Mechanica. Vrij gevolgd naar het Franseh en vermeerderd door f. a. t. delpkat, Kapitein der Artillerie en p. m brutkl de la riviere Tweede druk. 2 deelen in linnen f 5.30. Beschouwingen over het Aestlictisehe der Bouwkunst. Grieksche en Romeinsche Stijl. Met platen2. p. m. brutel de la riviere, Geschiedenis der bouwkunstbiij eenige der merkwaardigste volken van vroegeren en lateren tijd. Met 25 platen f 2.75. Dr. w. a. hirschigVertaling van de eerste redevoering van den at- tischen redenaar EysÊas0.30. Demosthenes en h. Lord brougham en lystas en w. a. hirschtg a la w. hecker, of eerste proeve van onderzoek, hoe men in Nederland recenseert en Grieksch verstaat 0.50 Dr. j. a. van dissel, llollandseli L.aag-IKaIciseli Woordenboek. In linnen gebonden 1.80 Dr. h. w. schroeder van der kolk, Het behoud van arbeidsvermogen bij de stoomwerktuigen1.50. Dr. j. bosscha. Jr. Het behoud vau arbeidsvermogen in den galva- nischcn stroom1-25 Dr. e. van der ven, Het theorema van üturm toegepast op twee vergelijkin gen met twee onbekenden1.25. Le Doet. b. verver, l'Eclairago au gar. a l'eau a Narbonne etl'Eclairage au gaz leprinceexamines et comparesf 1.60. a. j. janné, Korte beschouwingen over het empirisme in de vee artsenijkunde f 0.60- Prof. f. k ais e r Me inrigting der Stcrrcwaehten beschreven naar de Ster- rewacht op den heuvel Pulkuwa en bet ontwerp eener Sterrewacht voor de Hoogeschool te Leiden, met platenf 1-90,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3