N°. 1192. Zaturdag 9 Januarij A°. Binnenlandsch Nieuws. rZ-.i. Deae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, eu kost voor Leiden 1.95, eu franco per post 2.80 ia de drie maanden. Afgouderlijke Noin- ours Vijf Centi. Prijs der Advertentie» 1-6 regels 0.7ft. iedere regel meer 12[ Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels/0.90, iedere regel meer I 5 Cts. liekeudinakingen vaa genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; ft u. 9 m* 9 u. 8 m.; naar Haar em en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 in.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuvrstraat's morgeus te 8 u. en te tl u., namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend vao 8 uur 'sra. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Talegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra, af. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op oubepaalde tijden. - Burgemeester ett IFethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie aan Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie aan Fabricage des ZaturJags vau tl1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect is t» spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'sraorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 l uur eu van 3-6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijasen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, üingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 Uiir. vaa Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uurj Z. M. heeft benoemd tot raadsheer in het provinciaal gerechtshof in Friesland Mr. G. Andreae Pz., thans presi dent der arrondissements-rechtbank te Sneek, en tot rechter in de arrondissements-rechtbank te 's Hertogenbosch Jhr. Mr. H. J. J. van Rijckevorsel van Kessel, thans rechter-plaats- vervanger in die rechtbank en advocaat aldaar; en tot lid der commissie van administratie over het burgerlijk en mi litair huis van verzekering te 's Hertogenbosch Jhr. W. van Citters, gewezen majoor der maréchausseeswonende aldaar. M. M. de Koningin-Moeder heeft bij gelegenheid van het Russisch kersfeest buitengewone liefdegiften aan verscheidene zoogenaamde stille armen doen uitdeeleneeu giftin deze barre koude dubbel welkom en waarvoor menige dankbare bede door ongelukkigen voor het heil der geëerbiedigde Ko ningin opging. Voor den opbouw der Synagoge te Zalt-Bommel heb ben HH. KK. HH. Prins Frederik en Hendrik geldelijke bijdragen gegeven. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald dat de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het kiesdistrict Almelo, noodzakelijk ten gevolge van het door den heer Mr. H. van Loghem geno men ontslag, zal geschieden op Dingsdag 26 dezer, en de herstemming, zoo die noodig is, op Dingsdag 9 Februarij daaraanvolgende. Heden heeft aan het Ministerie van Marine de aan besteding plaats gehad van het leveren van 30,000 pond witte zeep. Daarvoor waren 3 inschrïjvingsbilletten ingeko men als de heeren Zuidhoek uit Amsterdam met 9 mons ters, a. f 39, b. 38,75 c. f 88,50 d. f 38,25, e. f3 8 /"37,50 en g. 37van Sanders en Cornp. te Leiden een monster a. f 37,20 en b. f 36,10; van Isaac Bousquet te Delft een monster a. f 36, alles per 100 zullende na scheikundig onderzoek den rechthebbenden aannemer van de toewijzing worden kennis gegeven. Uit 's Hage wordt medegedeeld, dat aan de Tweede Kamer eerstdaags een wetsontwerp zal worden aangeboden strekkende om de plaatselijke belasting op het gedistilleerd van f 13,20 tot 14 te kunnen verhoogen ten einde te mogen heffen 40 opcenten van den rijksaccijns van f 35; als mede een wetsontwerp tot regeling van het openbaar onder wijs in de Indische taal-, land- en volkenkunde; waarbjj voorgesteld wordt dat onderwijs te vereenigen met het hoo- ger onderwijs aan de Leidsche Hoogeschool. In de Donderdag gehouden zitting van den Hoogen Raad is door de heeren Mrs. J. Kappeijne vau de Coppello en, W. Wintgens bepleit een zaak betreffende bloktiend, waarvan het recht zou toekomen aan de voormalige abtdij van Egmond. Drie middelen van cassatie tegen het in deze zaak beklaagde arrest van het Hof in Noord-Holland van 12 April 1863 werden door den heer Kappeijne aangevoerd, die voor de verweerders werden bestreden door den heer Wintgens. De conclusie van den proc.-gen. zal later plaats hebben. - Donderdag heeft voor het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Hollandonder het voorzitterschap van den heer Mr. J. A. Philipse, de behandeling plaats van de zaak van Teu- nis IJspelder, oud 3 2 jaren, arbeider te Scheveningen beschuldigd van eenige diefstallen. Deze zoo te 's Hage als in de omstreken van Scheveningen zeer ongunstig be kende persoonwerd reeds vroeger tot kruiwagenstraf en andere gevangenisstraffen veroordeelddoch hierdoor niet afgeschrikt, had hij zich, hoezeer eerst in Julij jl. ontsla gen uit de gevangenis te Hoorn op het buitenverblijf Zorg vliet meester gemaakt van eenig tuingereedschap, henevens kleedingstukken en daarna nog van een kruiwagen op een nabij gelegen hofstede. Omtrent dit laatste deelde hij mede dat hij dien voor een onbekende gereden had van de Beek laan naar de Dennewegsbrug en vervolgens naar het Zieken alwaar hij dien wagen in een kroeg, na gebruik van een kop koffijin den steek had gelaten. Het O. M. werd waar genomen door den heer adv.-gen. van Maanendie requi- reerde tot schuldigverklaring en veroordeeling tot een ge vangenisstraf van 6—13 jaren en 8 maanden. De verdediger van den beschuldigde, de heer Mr. van Geuns, betoogde het niet genoeg bewezene van het ten laste gelegde. Het Hof zal nader in deze zaak uitspraak doen. Heden Vrijdag is Jhr. Mr. P. J. Elout van Soeter- woude op een plegtige wijze als vice-president van het pro vinciaal gerechtshof in Zuid-Holland geïnstalleerd. Het uit voerig hoogstbelangrijk berigt van die plegtigheidwaarbjj Mr. P. Buyskes treffend werd herdacht, deelen wij mor gen mede. Dingsdag heeft voor het kantongerecht te Delft de

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1