VERLOTING FABRIEK. Houtverkooping BURGER DOCHTER, ten behoeve der Kerk tc Maasdam. Men vraagt LOTERIJ ZONDER NIETEN. Advei iens iOï». Uitgaven van A. W. SYTHOFF te Leiden: MAATSCHAPPIJ BEVORDERING DER BOUWKUNST. vergaan, 30 visschers hebben daarbij het leven verlorenen laten een 20 tal weduwen en 44 weezen na. 0 F F I I K E li 311 E II W Burgemeesters en Wethouders van Leidendoen te weten, dat tot het lateri inschrijven van nieuwe leerlingen, j voor de openbare, scholen voor meer uitgebreid lager on derwijs gelegenheid gegeven wordt voor die der 1ste klasse, voor jongens, aan net school gebouw op de Aalmarkt; voor die der lste klasse, voor meisjes, aan het school gebouw op de Breêstraat; voor die der 2de klassevoor jongensaan het school gebouw in de Pieterskerkstraat; voor die der 2de klasse, voor meisjes, aan het school gebouw op de Breêstraat; en wel van den 4den tot en met den 16den Januarij e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), des voormiddags van half negen tot Degen ure, en op Woensdag en Zatur- dag, daarenboven, van twaalf tot twee ure des namiddags. Tegen 1° Februarij a. s., of eerder, biedt zich aan eene fatsoenlijke P. G., die goed kan strijken en be hulpzaam kan ziju in het huishouden. Verzoeke brieven francoonder letters Qt-, aan het Bureau van dit Blad. tegen Februarij a. s., in een klein gezin tegen goed loon, eene bekwame DIENT- BODE, P. G., goed kunnende koken en van goede getuigschriften voorzien Adres, francoonder letter K. aan het Bureau van dit Blad. Voor een JONG ME1VSCH, van goede opvoeding en familie, met admi nistrative werkzaamheden eenigzins be kend, wordt verlangd de gelegenheid om zich verder te bekwamen op de secretarie eener gemeente in de nabijheid van Lei den waar véél te doen is. Voorts onder bepaald toezigt van en liefst met kost en inwoning bij den Burgemeester of Secretarisof anders aanwijzing omtrent dit laatste. Opgave der voorwaarden waarop men hiertoe zou genegen zijn intezenden met franco brieven onder letter C. het Bureau van dit Dagblad. Men zoekt in de nabijheid van eene stad of van een dorp, voor een GElilNfG van goeden huize, oud 22 jaren, P. G,, gelegenheid tot plaatsing om later deelgenoot te worden in eene gunstig renderende fabriekzaakwaarin hij niet alleen kantoor-werkzaamheden moet verrigtenmaar ook onder goed opzigt in de fabriek zelve werkzaam moet zijn, terwijl men genegen is, voor kost, inwoning en onderligt, behoorlijke ver goeding te geven. Reflecterendeadres- sere men zichmet opgave der te ver rigten werkzaamheden en den aard der zaak, met franco brieven, onder letter aan het Bureau van dit Blad. tiet Kerkgebouw der Hervormden te Maasdamreeds in het jaar 1427 gesticht, verkeert nu in een beklagenswaardigen toestand. Het oude en bouwvallige gebouw moet voor het grootste gedeelte afgebroken, en dan belangrijk gewijzigd, weder hersteld worden. Daar de Kerk zelve bijna geene fondsen bezit, worden er van alle zijden gelden ingezameld om te voorzien in de zoo dringende behoeften. Van H. M. de Koninginne Moeder werd ons reeds een prachtig geschenk als prijs in onze verloting toegezonden; van verschillende leden van de Vorstelijke familie worden prijzen verwacht, en van vele belangstellenden in den lande zijn die reeds ontvangen. Helpt ons nu, Landgenootendie in deze dagen zoo dikwijls den naam der heerlijkheid Maasdam" op uwe lippen hebt genomen, in het bereiken van dit Christelijk doel, door ons prijzen toe te zenden en loten te nemen. Mevr. KLUIT. Maasdam, cl. Dordrecht, December 1863. Mevr. VAN WISSELINGH. De Heer A. W. SYTHOFF heeft welwillend zich belast met het in ontvangst nemen en verzenden der geschenken, bestemd als prijzen voor de loterij, en tevens loten verkrijgbaar gesteld_ a 1,het lot. thomas tate Kort begrip der werktuigkunde. Handleiding bij onderwijs en zelfoefening. Vrij gevolgd naar het Engelscli; door p. m. brutel de la rivièrk- 3.60. Ch delaunay. Allereerste gronden der practische en theoretische Mechanica. Vrij gevolgd naar bet Fransch en vermeerderd door f. a. t. dblprat, Kapitein der Artillerie en p. m. brutel de la rivière Tweede druk. 2 deelen in linnen 5.30. Beschouwingen over het Aesthctische der Bouwkunst. Grieksche en Romeinsche Stijl. Met platen2. p. m. brutel de la rivièreGeschiedenis der bouwkunst, bij eenige der merkwaardigste volken van vroegeren cu latere» tijd. Met 25 platen2.75. Dr. w. a. hirschig, Vertaling van de eerste redevoering van den at- tischen redenaar Ljsias0.30. Demosthenes en h. Lord brougham en lysias en w. a. hirschig a la w. hecker of eerste proeve van onderzoek, hoe men in Nederland recenseert en Grieksch verstaat f 0.50 Dr. j. a. van dissel, Mollandsch L.aag-Malelsch Woordenboek. In linnen gebonden1.80 Dr. h. w. schroeder van der kolk, Het behoud van arbeidsvermogen bij de stoomwerktuigen1.5Ö. Dr. j. bosscha, Jr. Het behoud van arbeidsvermogen in den galva- nischen stroom1.25 Dr. e. van der ven, Het theorema van Sturm, toegepast op twee vergelijkin gen met twee onbekenden1.25. Le Doet. b. verver l'Éclafrage au gaz a l'eau a Narbonne etï'Eelairage au gaz leprinceexamines et compare's1.60. a. j. janké, Korte beschouwingen over [het empirisme in de vee artsenijkunde f 0.60- Prof. f. kaiser, He inrigting der Sterrewachtenbeschreven naar de Ster rewacht op den heuvel Pulkowa en het ontwerp "eener Sterrewacht voor de Hoogeschool te Leiden, met platenf 1.90. Vrij van Zegel. TOT op het kasteel Endegeeslte Oegstgeest op Dingsdag den 5den Januarij 1864, des voormiddags te 10 ure, van eene partij zware eiken BOOMEN, eenige' abeelen-, esschen- en willigen STAMMEN, verscheidene koopen SPANEN en eene groote partij esschen- en ander HAK HOUT. Alle» gemakkelijk te water te vervoeren. Buitengewone Prijsvraag. Het Bestuur der Maatschappij voornoemd, overtuigd dat de verbetering der zedelijke en materiële belangen van de ambachtslieden die bij de verschillende bouwvakken werkzaam zijn een heilige pügt is, voor allen die bij de be vordering en den bloei der bouwkunst in ons land belang hebben en daartoe meewerken stelt, naar aanleiding van het voorstel door de Afdeeling Amsterdam, ter Algemeene verga dering van 1863 gedaan, de navolgende vraag, tot beantwoording voor: De Maatschappij tot Bevordering der Bouw kunst vraagt, bij de algemeene erkenning riai de Zomer- en Winter-dagloonen van de ara- bachts- of bouwlieden te laag zijn gesteld tegen over hunne behoeften, en hetgeen van hen wordt verlangd, naar de middelen, die met kans van welslagen zijn aan te wendentot verhooging van die Zomer-en Winterdagloonen Bij de beantwoording dezer vraag wordt verlangd 1°. Eene getrouwe beschrijving van de opvoe ding, het leven, de eigenschappen en de kun digheden van den Ambachtsman in Nederland. 2°. Eene beredeneerde opgave van hetgeen men met regt van hem verlangen kan. 3°. Eene naauwkeurige vermelding van alle en minder te prijzen gewoonten en gebruiken, die in het Ambachtsleven, zoo door de patronen als door de roeesters en knechten in praktijk worden gebragt. 4®. Eene duidelijke toelichting van het onder-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3