PK 1185. Vrijdag 1 Januarij. Al weer een jaar voorbij! Binnenlandsch Nieuws. /a v. 1 -*/, *x wv-* LEIDSCH DAGBLAD. Dese Courant rerachijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post/2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mer» Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hn- welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m.; t u. 8 m.j naar Haar era en Amsterdam te 8 n. 46 m.; 11 n. 46 m.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 52 m.; 9 n. 3 m. Stoomboot van Leiden ^Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van irasterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 'snamiddags. Postbusligtiiigen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 46 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van "Fabricage, Woensdag te 12 uur. -Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9Si uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. T. Die uitroep komt gewis menigeeu op de lippen op den laatster dag van een doorleefdop den eersten dag van een ingetreden jaar. En hoe verschillend welligt is de bron of de aanleiding, waaraan die uitroep is toeteschrijven. Zou het niet bij den een een uitdrukking zijn van moedeloos heid bij den ander van blijdschap Hoe verschillend ook het is een ernstige ontboezeming van het hart, dat het ver leden aan de toekomst hecht en het verband gevoelt, dat de wisseling des jaars aan den duur des leven3 vastknoopt. Al weêr een jaar voorbij't Is een gedachtedie bij den jeugdigen knaap oprijstals hij zich nader gebragt ziet aan het ideaal, dat hij zich schept en die den jongeling met ernst vervult, wiens bestemming hem daardoor meer helder voor den geest komt. Een jaar voorbijdat de vrolijke maagd gaarne achter zich zag wegvliegenomdat zij daardoor de vervulling harer geheime wenschen wel in het verschietmaar toch helderder vertoond ziet. Al weêr een jaar voorbijdat gekenmerkt is door vele zorgen en moeitenvele teleurstel lingen en verliezen, vele genoegens, die genoten zijn en aangename herinneringen achterlietenvele verrassende lots- verwisselingen aanbragt; maar ook vele ongedachte en on verwachte levensontmoetingen in zijn schoot had. Al weêr een jaar voorbijZal het volgende beter of min der goed zijn? Doorleefd en beleefd, maar zonder waarborg, dat het intetreden of ingetreden zal voleindigd worden. Een jaar voorbij, waarin enkele steenen voor het gebouw der hope zijn gevonden, tot een grondslag vereenigd en reeds voor een deel of ter helfte tot een meer of minder sierlijk gebouw opgestapeld. Een jaar voorbijwaarin zich de spo ren vertoonden van een verborgen ligchaamskwaal of een van ondermijnd en bouwvallig ligchaamdat der slooping meer nabij komen zal. Al weêr een jaar voorbijowelligt de kreet der vertwijfeling of der wanhoop bij het vooruitzigt van een verwoest levensgelukof aan den boezem eener teringlijderes ontsnapt; misschien ook wel het zegelied der blijde hope van een vrome, die den dood niet vreest, het lijden geduldig draagt, het leed torscht, en het voor ver reweg het beste acht de aarde te verlateD en den hemel binnen te treden. Hoe verschillend ook de aard en de beteekenis van die uitroep zijvroeg of laat wordt zij in elk gezin gehoord want elk huis heeft zijn kruis, gelijk ook zijn vreugde; daarvan is geen woning bevrijd, daarvoor staat elke fami lie bloot en krijgt ieder zijn deel van de rouw en de blijd schap dezer aarde. Wij zijn lotgenooten Al weer een jaar voorbijen die vroeger geen rouw kende't viel hem nu ten deel; die met rampspoed te worstelen had, hij zag nu uitredding. In elke woning wisselt zich dat af, elk jaar bragt verandering. Voorgeslachten kwijnden henen en wij bloeijen op hun graf. Ras zal 't nakroost ons beweenen't menach- dom valt als blaadren af. Verschil in stand en rang en aanzien en vermogen bestaat er; maar voor den tijdstroom, die daarheen vliegt, is nie mand veilig en beschut. Er is in dat opzigt geen verschil tusschen menschen en menschenwant wij zijn lotgenooten. Onze omgeving moge zeer in het oogloopend verschillen voor den tijd en voor de eeuwigheid staan we gelyk. Wy zijn lotgenootenal weer een jaar voorbij 't Is goed, dat wij het elkander herinneren op den laat- sten dag van een doorleefd jaar, dat wij wandelaars zijn op 't zelfde spoor en reizen met elkandrenopdat wij ook het belang gevoelen van te zeggen: wij helpen d' een den andren. Één strijd is 't, die wij strijden, één lijden, dat wij lijden, één oorzaak tot verblijden. Dan volgt er een gezegend Nieuwe jaar Z. M. heeft benoemd den heer N. W. Lokhorst1ste klerk bij het departement van Buitenlandsche Zakentot ad junct-commies bij dat departement en den heer D. Vis Blok- huyzenwiens diensttijd als directeur van wege den handel bij het rijks-entrepot te Rotterdam met den laatsten Decem ber eindigt, als zoodanig op nieuw benoemd. Z. M. heeft benoemd bij het wapen der inf. tot 2den luit. bij het 1ste reg. den serg.-tit. F. A. G. Beelaerts van Blok land van het korps en den serg. C. P. J. van Vlierden van het 7de reg.; bij het 2de reg. de serg. W. C. Piepers en L. J. P. Robbeeerstgenoemde van het 6de regement en laatstgemelde van het reg. grenadiers en jagersbij het 3de reg. de serg. W. S. Trouillart Hanssen van het 7 de reg.a

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1