N°. 1184. Donderdag 31 December. A". l(8fifev Binncnlaiidsch Nieuws. vallige Hervormde kerk van die gemeente van HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik ontvangen twee fraaije prijzen jen keurig bewerkt sigarenkistje mot speelwerk en een album voor photographiën. t* LEIDSCH DAGBLAD Deie Coarant yerachynt elkea dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en frenoo per post 2.80 ia de drie maanden. Afgonderlijke Noin- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.7§. iedere regel meer 12$ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 in.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 0 u. 9 9 u. 8 m.; naar Haarem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 ra.; 3 u. 6 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 8 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijtj naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 11 u., namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorrveg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 m. *v. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dageljjks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijaeen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—9 uur. van Zegei, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. - Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is de telegrafist 3de klasse D. Schaap Jr., op verzoek met den Isten Januarij aanstaande eervol uit die betrekking ontslagen. Tegen het met 19 tegen 14 stemmen in de Eerste Kamer der Staten-Generaal verworpen Hoofdstuk III (Bui- tenlandsche Zaken) der Staatsbegrooting voor 1864 hebben gestemd de HH. van der OudermeulenTaets van Ameron- gen Bosch van Drakestein Hartsen QuintusTonckens de Vos van SteenwijkNobel, Huydecoper van Maarsseveen, van der Heim van Duivendijke, van Wessem, van Beeck Vollenhoven't Hooft van BenthuizenSchimmelpenninck van der OijeBoreel van Hogelandeuvan Aylva van Pal- landt, van Nispen van Pannerdenvan Rhemen van Rhe- menshuizen en de voorzitter. Afwezig waren de HH. van Heeckeren van Wassenaar, Cost Jordeus, van der Lek de Clercq, van Swinderen en de Viller» de Pité. Naar men verneemt, zou concessie zijn aangevraagd voor een spoorweg-verbinding tusschen Amsterdam en Rot terdam over UithoornAlphen en Boskoop. De Gemeenteraad van Arnhem heeft vastgesteld een plaatselijke verordening regelende de Spaarbank als een ge meentelijke instellingten doel hebbende aan de ingezetenen de gelegenheid te gevenom de geldenwelke zy overspa- j renop een zekere en voordeelige wijze tijdelijk te doen be- j waren. Na de vaststelling hebben de bestaande directeuren i tegen April aanstaande hun ontslag gevraagd, omdat vele der nieuw aangenomen beginselen hun niet vrijgevig en mild genoeg zijn. Zy zijn verzocht om op hun besluit terugteko- wen en de zaak in nadere overweging te nemenin het belang der instelling. Uit den onlangs verschenen Utrechtschen Studenten- Almanak blijkt, dat te Utrecht studeren 434 studenten, al»; in de wis- en natuurkunde 17 in de godgeleerdheid 173, in de rechten 185, in de letteren 14, in de genees kunde 45 terwijl aldaar nog ingeschreven zyn, doch elders studeren 26 studentenzoodat het totaal der ingeschreven Studenten 460 bedraagt. -Te Maasdam is'voor de loterij ten behoeve der bouw Behalve dat, gelijk bekend is, de algemeene armen en de weduwen en weezen der verongelukte Scheveningsohe visschers op het heugelijk feest van 30 November ruim met brood en kaas bedeeld zijn gewordenheeft men ook nog bij gelegenheid van het Kersfeest de weezen en ouden vau dagen in het Oude Mannen-, Vrouwen- en Weezenhuis te Scheveningen feestelijk onthaald uit de milde giften van HH. KK. HH. de Prinsen Frederik en Hendrik der Neder landen. Met die uitdeeling werd tot het Kersfeest gewacht, omdat regenten en regentessen gaarne zagen dat ook de zee varende jongelingen, in het gesticht verpleegd wordende, die eerst kort geleden uit zee terugkeerden, mede iu de vreugde zouden deelen. Te Oosterhout had bij gelegenheid van een bruilofts partij eeu treurig voorval plaats. Zekere v. H. zou een oud geweer afschieten om aan het feest eenigen luister bijlezetten maar had de onhandigheidom zijn linkerhand om de loop te houden. Het geweer sprong en vermorselde de linkerhand die dadelijk moest worden geamputeerd. - In het dorp Etten heeft een droevig ongeluk plaats gehadeen meisje van 6 jaar werd door haar moeder uit gezonden om doove kolen te halen en deed die in haar boe zelaartje; het schijnt dat de kolen nog gloeiden; althans het kind geraakte in brandmet het gevolgdat het aan de bekomen wonden is overleden. Te Zwolle heeft zich een geval voorgedaandat op nieuw bewysthoe voorzichtig met petroleum moet worden omgegaan. In een gezin, waar men zoowel petroleum als patentolie gebruikthad een der huisgenooten de beide voch ten in een glas vereenigdten einde daarop een gewoon nachtlichtje te ontsteken. De vader des gezins die zulks be merkte, waarschuwde daartegen en wilde, ten einde de ont vlambaarheid der vochten te bewijzeneenige droppels daar van in den kagchel werpen. Het gevolg daarvan was, dat de man zyn handen en kleederen brandde en eenig lijnwaad dat om den kagchel hing, benevens de gordijnen voor de vamen vlam vatteden. Zoo niet de aanwezige huisgenooten ter hulp waren gesneldzou spoedig de geheele kamer in

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1