HUIS; EH REISBIBLIOTHEEK, BURGER DOCHTER, DEELGENOOT E vangelie-Prediking Adverleiitiön. VEEEENIGING Christelijke ISelaiageafi. sea Sophia der Nederlandenis Maria Hebbel per telegram de volgende betuiging van leedwezen toegezonden: //Diep getroffen, verzekert de groothertogin van Saksen-Weimar u van hare innigste deelneming wegens het verlies door u ge leden. Geen woorden zijn in staat om haar gevoelen te schil deren." Nog op zijn ziekbed arbeidde de overledene aan een treurspel, getiteld: Demetrius. De eerste drie bedrijven zijn voltooid en de beide laatsten zoo verre gereeddat zij met geringe moeite kunnen afgewerkt, worden. Op begeerte van den overledene zullen de professoren Glaser en Emis Kuh, zich belasten met het uitgeveu van zijne dichterlijke nala tenschap. De berigten uit Italië maken reeds sinds eenigen tijd gewag van krijgstoerustingenzoowel van Oostenrijksche als van Italiaansohe zijde. Volgens den Courrier du Dimanche is het buiten twijfeldat in de eerste maanden van het vol gende jaar een ligting van manschappen zal plaats hebben met het doel om beslissende operatiën tegen Venetië te on dernemen. Genoemd blad meent voorts reden te hebben om te vermoedendat het kabinet der Tuileriën van dit plan onderrigt is en dat de zending van den heer Pasolini, ge wezen Minister van Buitenl. Zakennaar Parijshiermede in verband staat. -Van Napels wordt berigtdat de Vesuvius met sneeuw is bedekt. De wind is zoo scherp eu koud, dat het gelaat bevriest. De zwijnenjagt, op de Spaansche wijze ingerigt, heeft te Corapiègue zooveel bijval gevondendat op verzoek der Keizerin een herhaling daarvan in het bosch van St. Germain zal plaats hebben. Een der ondergeschikte beambten van het Zuiderspoor weg-station Pamiers is dezer dagen in het bezit gesteld van een erfenis van 12 millioen fr.j gedurende 27 jaren was over deze nalatenschap geprocedeerd. Volgens het Memorial Diplomatique heeft de Fransche regering, op hare uitnoodiging aan de mogendheden, om in overleg te treden nopens het programma van een beperkt congres, nog geen enkel officieel antwoord ontvangenmaar verscheidene mogendheden hebben reeds zeer duidelijk laten doorstralendat zij hare adhaesie aan het voorstel zullen schenken.1 Aan de rijkswerf te Portsmouth is bevel ontvangen om aan den voorgenomen bouw der houten oorlogschepen Kent, Briton, Baron, Inmogene Crown, Protectar, Danube, Brainble en Butephalus geen gevolg te geven omdat men waarschijnlijk ijzeren schepen in plaats van houten zal doen vervaardigen. OFFICIIüEL M IËUWS. Burgemeester eu Wethouders van Leiden doen te we tendat de volgende panden nadeelig voor de gezondheid onbewoonbaar en onbruikbaar zijn, als-. 1°. De vijf huizen in de Korsse-Poortgeteekend Wijk VI, N°. 633637 in eigendom toebehoorende aan Jacobus Korsse, Commis sionair in effecten alhier. 2°. Het huis in de Lange Para dijssteeg, geteekend Wijk VI, N°. 783, in eigendom toe behoorende aan Johannes Mulder, sjouwer alhier. 3°. Vier huizen staande in de Blikslagerspoortgeteekend Wijk VI N°. 437440, in eigendom toebehoorende aan Christiaan Mizee, borstelmaker alhier. Tegen 1° February a. s., of eerder, biedt zich aan eene fatsoenlijke P. G., die goed kan strijken en be hulpzaam kau zijn in het huishouden. Verzoeke brieven francoonder letters B. R., aan het Bureau vau dit Blad. In een soliede fabriekwaarvan de noodige bewijzen kunnen geleverd wor den vraagt men een ten einde er een tweede bij te rigteu waarvoor de gebouwen aanwezig zijn, mits circa 20 mille kunnende aanbrengen. Adres, francoonder letter P. ft», aan het Bureau van dit blad. den eersten Kersdag, 25 December 1863, des avonds ten half acht ure, Da. J. H. GUNNING Jr., Pred. te 'j Hage. Den tweeden Kersdag, 26 December, des avonds ten zes ure, Da. A. ZUBLI i Pred. te 's Ilage. ZOMDAG, 27 December, des avonds ten zeven ure Ds. A. H. W. BRANDT, Pred. te Amsterdam. ZAAL, Noordeinde De DIRECTIE van de Christelijke school, voor gewoon en meer uit gebreid lager Onderwijs, aan den Stillen Rijn alhier, berigt bij deze aan Ouder» en Voogden, dat, als opvolger van den Heer BREETVELT, tot Hoofd-On- derwijzer aan hare inrigting is aangesteld de Heer J. N. SEULIJN. Daar de aangestelde Ouderwijzer, behalve voor het lager Onderwijs, geëxa mineerd is in het Fransch, het Engelsch, het Hoogduitsch en in de Wiskunde, zal op de school in deze vakken Onderwijs worden gegeven terwijlop ver langen der Ouders, ook les zal gegeven worden in het handteekenen. Jongens en meisjes zijn in afzonderlijke lokalen. Ouder toezigt van den Hoofd-Onderwijzer ontvangen de meisjes van 2 hulponderwijzeressen onderrigt, ook in vrouwelijke handwerken.- Ofschoon altijd kinderen worden aangenomen worden zij die genegen zijn hunne kinderen aan genoemde inrigting te plaatsen, beleefdelijk verzocht, zich vóór 1 Januarij e. k. te vervoegen bij den Hoofd-Onderwijzer, bij wien gratis prospectussen te bekomen zijn. t Be Birectie voornoemd Commissie van toezigt. Commissie van beheer. Dr. J. TICHLER. B. CORTS. Dr. A. RUTGERS. W. WERST. Dr. E. M. BE1.V1A. C. W. NAJER. A. DE MARE. A. J. R1JSHOUWER. Ds. J. A. VAN HAMEL. l i 11 J - Onder den algemeenen titel van zijn tot hiertoe bij A. TER GUNNE te Bevenler onderstaande werken ver schenen, die ieder afzonderlijk voor bijstaande prijzen alom te bekomen zijn. 1. p. t. helvetius van den berg Pl'OZB en Poezij. Tweede vermeerderde Druk ƒ0.80 2. von horn, souvestre en wildenhahn, Uitgezochte Verhalen 0.80 3. 4. f. bremer, Broeders en Zus ters. Uit tiet Zweedsch vertaald door j. j. A. Goevernbdr. Tweede Druk. 2 Deelen ƒ1.44 5. 6. t. g. grattan, De JErfdociiter Van Brugge. Tweede Druk 2 Deelenƒ1.60 7. j. bitrow, Ken stil hart in de woelige wereld0 48 8. g. eliotSilas Hamer, de We ver van Ravcloe0.80 EUROPA zegt o. a. van deze onderneming: .„De heer Ter Gunne heeft zich reeds sinds geruimen tijd aanspraak op de billijke erken ning van het publiek waardig gemaakt door de uitgave van werken, die zich door degelijk heid en tevens uiterst goedkoopen prijs onderscheiden, zonder dat deze laatste hoedauigheid met eene behoorlijke, uitvoering, zoo ten opzigte van formaat als van papier en druk, in strijd is. Wij juichen dit streven van den wakkeren uitgever ten zeerste toe, omdat wij daarna een poging zien om ieder huisgezin van eene reeks goede berken te votrrzien; gelijk zulks elders reeds voor lang, inzonderheid bij onze naburen, aan gene zijde van het kanaal, in ge bruik is gekomen en daar op de aigemeene beschaving een voordeeiigen invloed uitoefent. Wij besluiten deze aankondiging met den wensch dat de uitgever bij het publiek die onder steuning vinde, die zijn streven in waarheid verdient." 9. 18. victor Hugo, Be Verstoote- nen. 10 Deelenf 8.00 19. f. bremer, De ^liddernaehts- reis op Sint-Jan. f. hacklSnder, •let lot der Weduwe ƒ0.80 20. 21. f. caba llero De MCCUW. 2 Deelenf 1.60 22. 23. o. w. holmes, Elsie Venner. 2 Deelen1.60 24. a. de lamartine CJraziella 0 80 25. 26. weiland, Scrlbleriana en bedachten van Jean Paul. 3de Druk. 2 Deelenf 1.60

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3