N». H78. Dingsdag 22 December. Ai f863. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan Mr. J. C. Reepmaker en Mr. J. van Reigersburg Versluys, als leden der commissie van administratie over de gevange nissen te Rotterdam en te Middelburg en in bun plaats be noemd den heer J. J. van Overzee, scbeepsreeder te Rot terdam en Dr. L. J. de Marree te Middelburg. Z. M. heeft pensioen verleend aan J. D. Matthaei, adjunct-kommandant van het huis van militaire detentie nabij Leiden van f 833 en aan M. Courtois, cipier van het huis van arrest te Brielle van f 400. - Bij de Eerste Kamer is ingekomen een adres van den heer T. J. Stieltjes, met overlegging van een geschrift strek kende tot verdediging van zijn gedragingen in Indië, ver zoekende, dat het der Kamer moge behagen een onderzoek intestellenopdat de waarheid, maanden lang in nevel ge huld klaar aan den dag kome. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de vastge stelde gemeenterekening van Goes over 1862 teruggezonden met opmerking, dat zij het kwaad slot met één cent hebben moeten verminderenop grond van een ingeslopen abuis. In een zitting van den Gemeenteraad van Delft zijn behandeld de voorstellen betrekkelijk de regeling van het middelbaar onderwijs aldaar en is besloten 1°. tot oprichting eener gewone burgerschool (avondschool) waartoe de bestaande industrieschool zal worden ingericht en te verzoeken om dis pensatie tot het oprigten van een dagschool2°. aan de Re gering te vragen dat aldaar een der 5 rijks hoogere bur gerscholen met öjarigen cursus worde gevestigdof wel van stadswege er een opterigten met subsidie van het Rijk; 3°. het gymnasium opteheffen en in afwachting dèr wet op het hooger onderwijs, tot een gewone Latijnsche school terugte- brengen integaan het een en ander met den lsten Septem ber 1864. De examina's der onderofficieren tot het verkrijgen van den rang van 2den luitenantdie van af den 5den der vo rige maand korpsgewijzeonder presidium van den luite nant-generaal Duycker, te 's Hage plaats gehad heeft, zijn thans geëindigd. Er hebben ruim 70 adspiranten aan deel genomen. Degenen die voldoend examen hebben afgelegd zullennaar men verneemtin het laatst dezer maand door Z. M. tot 2de luitenants benoemd worden. Het getal plaat sendaarvoor opengesteld, is63 hij het wapen der inf., 2 hij het wapen der kav., 3 bij het wapen der artill. en 3 plaatsen bij het wapen der kav. van het leger in Oost-Indië. De militair, die om een gering voordeel eenigen tijd geleden de wreedheid had 2 artillerie-paarden te mishande len en te dooden is door den krijgsraad in Noord-Holland vervallen verklaard van den militairen stand en veroordeeld tot 10 jaren kruiwagenstraf. Het Hoog-Militair Gerechtshof te Utrecht heeft deze laatste straf op 5 jaren gesteld. Op Donderdag, den 24sten dezer, zal de gewone audiëntie van den Minister van Finantiën en op Woensdag eu Donderdag, den 23sten en 24sten dezer, die van den Minister van Justitie niet plaats hebben Uit een door het Departement van Finantiën open baar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofd som en opcenten) over de II eerste maanden van het jaar 1863 blijkt, dat die midd. hebben bedragen f 56,702,391,46 tegen f 55,486,026,885 in hetzelfde tijdvak van 1862. Uit 's Hertogenbosch wordt berigt, dat het genoeg zaam zeker isdat de gewezen huisknecht van den aarts bisschop Jan vau Veen eerstdaags op vrije voeten zal worden gesteld, omdat er geen voldoende gronden tot het instellen eener rechtsvervolging aanwezig zijn. Zaturdag werd te Rotterdam met de Belgische stoom boot aangebragt het lijk van den heer P. H. Tromp, dat vervolgens te Hillegersberg is ter aarde besteld. De heer Joost van Vollenhovenvice-president der Koninklijke Ne- derlandsche Yachtclub, Dr. Bicker Caarten vertegenwoor diger der vrijmetselaarsloge Frederic Royalen de heer J. R. Veder, president vau het Zeemanshuis, voerden aan het graf het woordtot erkenning van de vele diensten die de over ledene in verschillende betrekkingen had bewezen. De kapi tein-luit. ter zee Arntzenius, adjudant van Z. K. H. Prins Hendrik, rigtte een woord van troost en opbeuring tot de beide zoons van den overledene, die dat gevoelvol beant woordden. En zoo keerde de buitengewone toevloed van be langstellenden huiswaarts en verliet de akker des doods waarop een warm vriend van Oranje, die in zijn laatste ure de liefderijkste verpleging van het Vorstelijk echtpaar had ondervonden was nedergelegd. Uit het openbaar gemaakt verslag van het verhandelde LE1DS0U i)exe Courant versobijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels (0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 8 u. 9 m.; 9 u. 8 m.; naar tiaar em en Arasterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haveu) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezouderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt! naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek eti op de Mienwstraat: 's morgeus te 8 en te 11 u., 's namiddags te S u. 45 m. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke inaaud. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur'sav. Spoorweg-Teiegraaf dagelijks vau 8 uur 's in. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IPethoudersMaaudag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is të spreken op bet Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 86 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aeoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; wan 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. wan Zegel, Registratie dagelijks van 84; wande Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1