N°. 1173. Woensdag 16 December. A". IK Binnenlandse!) iNieuvvs. - LEIDSGH DAGBLAD. De*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie raaauden. Afzonderlijke Nora- mera Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75. iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te-10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 8 u. 59 m.; 6 u. 9 m.; V u. 8 m.; naar Haar.em en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 48 m.; 8 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 8 m. Stoomboot van Leiden (Ligpiaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam iBeerebijtj uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Pootbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Mieuw3traat's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, I en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u, 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie aan Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelyks van 10 2 uur. - De Gemeente- Architect is tt sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusea, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijasen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9-—2 nur. van Zegei, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. De heer A. F. Insinger te Amsterdam is door deu Koning van Denemarken benoemd tot ridder der Danne- brogs-orde. In de zitting der Tweede Kamer van Maandag zijn, meerendeels zonder discussie, met algemeene stemmen aan genomen de wetsontwerpen: 1°. tot onteigening van per- ceelen voor de verbreeding van de Waal; 2°. tot bekrach tiging van een provinciale belasting in Drenthe en 3°. 13 ontwerpeu tot bekrachtiging van provinciale belastingen. Hierop is door den heer van Kerkwijk, namens de com missie voor de verzoekschriftenrapport uitgebragt op het nader adres van den heer Stieltjesin antwoord op de in lichtingen door den Minister op zijn adres gegeven betrekke lijk den spoorweg van Samarang naar de Vorstenlanden. De commissie stelt voor dit adres in handen te stellen der com- missiënbelast met het onderzoek der stukkendoor den Minister van Koloniën bij brief van 8 December nopens deze zaak ingezonden. De Kamer heeft zich met die conclusie vereenigd. I -Door den heer Storm van 's Gravesande is, namens de daartoe benoemde commissie, rapport uitgebragt omtrent de door den Minister van Marine ingezonden stukken nopens de levering van pantserplaten. De conclusie" van dat rapport strekt om het verslag der commissie te doen drukken en een exemplaar daarvan te zenden aan den Minister van Ma rine met verzoek om nadere inlichtingen. Over deze conclusie zal nader worden heslist. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben bij be sluit van 10 dezer ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat de jagt op klein wild, opgenoemd in art. 17 der wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad N°. 87), voor dit jaar in deze provincie wordt gesloten op Donderdag den 31sten de zer met zons-ondergang. -De gewone audiëntie van den Minister van Finantiën zal Donderdag niet plaats hebben. Door den Minister van Binnenl. Zaken zal den 29sten dezer worden aanbesteed het maken van den spoorweg van de grens der gemeente Leeuwarden tot Groningen en het maken van de aardebaande kantwerkende levering en het opbrengen van ballasthet leggen van de spoorbaan enz. enz., voor den spoorweg van Zutphen naar Deventer. In de Maandag gehouden zitting van den Hoogen Raad is behandeld de voorziening in cassatie van S. M. Pop- pes tegen een arrest vaD het Hof in Gelderlandwaarbij hij, wegens moedwillige brandstichting, is veroordeeld tot de straffe des doods. De middelen van cassatie werden voor gedragen door den advokaat Mr. D. van Kaalte. De con clusie van het Openbaar Ministerie is bepaald op Dingsdag 22 dezer. De Ed. Gestr. Achtb. heer Mr. P. Buyskes Vice- president van het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland is Maandag te 's Hage aan de gevolgen van het hem over komen toeval in de zitting van het Hof overleden. Hoe ve len zijn er nog niet binnen Leiden, bij wien hij aange name herinneringen heeft achtergelaten, tijdens hij als officier, later als voorzitter bij de arr.-rechtbank en ook als lid van den Stedelijken Raad en regent der vereenigde gasthuizen en in kerkelijke betrekkingen door zijn beminnelijk karakter en voorkomende manieren de algemeene achting genoot. Nog was hij altijd gaarne binnen Leiden en onder Leidsche vrien den nog vergat hij zijne minzaamheid en vriendelijkheid niet als hij voormalige stadgenooten in de residentie ont moette. Hij is niet zeer oud geworden waarvan hij ook een voorgevoel scheen te hebbenmaar oud genoeg om in ge zegend aandenken te blijven bij hendie in de gelegenheid warenwat hij was en deed op hoogen prijs te stellen. Eene vereeniging van kiezers in het arrondissement Winschoten heeft besloten op een nader te bepalen dag aan het oordeel der kiezers in dat arrondissement te onderwer pen een motie tot afkeuring der politieke houding van den heer Mr. J. J. Cremers, lid van de Eerste Kamer, bij de discussie over de begrooting van Koloniën, over de wet tot afschaffing der tienden en bij de paleiswet, opdat de kracht van het liberale beginsel in de provincie Groningen onge krenkt blijkt te zijn en op de schoone bladzijdeu van haar constitutioneel volksleven geen smet blijve kleven. Met den lsten Januarij 1864 zal het Nieuw Dagblad van 's Gravenhage ophouden te verschijnen, maar de redac tie daarvan de leiding aanvaarden van het Dagblad van Zuid- Holland en 's Gravenhagezoodat de verdediging der staat kundige rigting van het Nieuw Dagblad onveranderd in het overgenomen Blad zal worden voortgezet.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1