N°. 1171. Maandag 14 Binnenlandse!) Nieuws. LEIDSCH Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 8 u. 59 m.; 6 u. 9 m<; 9 n. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Post bus ligt in gen aan de' Lakenhal, Katoenfabriek en op de Niemvstraat's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savouds te 8 u. én op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. s namiddags. Oost-Iadische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over, Triest, 7 en "23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaü 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10— 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Dcse Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eo franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester van Harlingen den heer S. Hingst en tot commies bij het departement van Buitenlandsche Zaken den heer M. D. van Deventer, thans ad junct-commies. Gelijk in ons vorig nommer werd vermeld, is Vrijdag morgen te 's Gravenhagena een kortstondige ziekte overleden de heer Mr. A. A. J. Meijlinkkommandeur der orde van den H. Gregorius, lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal voor het hoofdkiesdistrict Eindhoven (in 1866 had hij als zoodanig moeten aftreden), sedert 1832 advocaateerst bij het Hoog-Gerechtshof te 'sHage, later bij den Hoogen Baad der Nederlanden. Hij onderscheidde zich door grooten ijver in de behartiging ven de hem toevertrouwde belangen door hulpvaardigheid en menschlievendheiddoor trouwe ver vulling der pligten die op hem als mensch en burger rust ten. Het Vaderland verliest in hem een waardig ingezeten de Tweede Kamer een harer ijverigste leden en zijne kin deren missen in hem een goeden vader, die door het huise lijk leed, dat hem in de laatste jaren trof en waarschijnlijk door het treurig verlies van zijne gade voor weinige weken overstelpt, bezweken is. Hij was den 4den October 1797 te Arasterdam geboren en had alzoo den ouderdom van 66 jaren bereikt. Grondig navorscher op rechterlijk-historisch en administratief gebied, heeft de heer Meylink belangrijke ver zamelingen uitgegeven over het tiendrecht, de Hoogheem raadschappen, het onderwijs enz. In 1831 zette hij te Lei den zijne studiën voort, die hij aan de Hoogeschool te Gend had aangevangen maar door de Belgische omwenteling ver liet. Hij verkreeg in April 1832 den graad van Doctor in de beide rechtenen heeft nog bij velen aangename herinne ringen achtergelaten tijdens hij lid was van het corps Rustbe waarders en de garnizoensdienst hielp verrigten. -Naar men verneemt, is de kapitein M. L. W. de Gi- rard de Mieiet van Coehoorn, van het reg. veld-art. alhier in rang overgeplaatst bij het reg. rijdende art. te Arnhem. Na den afloop van het getuigenverhoor op Vrijdag heeft de adv.-gen. bij het Provinciaal Gerechtshof in Gelderland Mr. J. A. Smits, de beschuldiging van moord tegen den heer Sommerset Lee te Arnhem volgehouden en de veroordeeling tot de straffe des doods geëischt. Op St. Nicolaas-avond ontstond er in de gemeente Veghel brand in een schuur, die met een daaraan grenzendhuis to taal in de asc'a werd gelegd. Den volgenden dag kwam in het huis van arrest te 's Hertogenbosch, bij den directeur een per soon aan, zich noemende C. Boudewijns, zeggende van Veghel te komen en te zijn de brandstichter van het huis zijns zwa gersdat den vorigen avond was afgebrand; verder dat hij die misdaadwaarbij menschenleveos in gevaar konden wor den gebragtbedreven had uit wraakzucht, omdat men hem had tegengewerkt in de keus zijner eerste liefde, die daarom was overgeslagen op een ander, waarmede hij thans gehuwd en in ongenoegen leefde. De directeur gaf daarvan kennis aan de justitie eu bleek het weldradat de geschiedenis waar heid bevatte, ten gevolge waarvan tegen hem een bevel van voorloopige aanhouding is afgegeven. Woensdag is door de rechtbank te 's Hertogenbosch tegen den zich vrijwillig in arrest begeven hebbenden C. Boude wijns, ter zake van brandstichting, rechtsingang met bevel van gevangenneming verleend terwijl de justitie Donderdag morgen is vertrokken ten einde een instructie in loco in te stellen. Anna Jansen, Wed. H. Giepkusvierde 11. Maandag te Kleinemeer haar 100ste verjaardag. Omringd van kinde ren, kleinkinderen en achter-kleinkinderen woonde zij in den vroegen morgen de mis bij in de parochiekerk. Zij heeft ge durende haar leven nog nimmer de toevlugt tot geneesmid delen behoeven te nemen, terwijl zij haar 100ste verjaardag in gezondheid en opgeruimdheid doorbragt. Vrijdag avond deed zich bij een familie te 's Hage het geval voor, dat een met petroleum gevulde vestibule lamp plotseling geheel ontvlamdezoodat men genoodzaakt was de lamp afterukken de brandende massa op de steenen vloer verspreid, was ondanks alle pogingen niet te blusschen en moest men zich bepalen om zorg te dragen dat de vlam zich niet aan het houtwerk mededeelde. Bij onderzoek bleek dat deze petroleumofschoon van een der voornaamste leve ranciers daar ter stede afkomstigslecht geraffineerd was, en een geringe hoeveelheid op een schoteltje uitgestort bij de eerste aanraking met een brandende zwavelstok dadelijk ont vlamde, ook hier bleken alle pogingen tot blussching on voldoende en moest men de brandende geringe hoeveelheid in de pompgoot laten wegvloeijen.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1