N°. 1170. Zaturdag 12 December. Binnenlandse!) Nieuws. )ete (Jouraut verschijnt alken dag, be- liiive Zon- en Feestdagen; en kost voor Leiden-1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden Afzonderlijke Nom- tners Vijf Cents. Prijs der Advertentie» 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-1 regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vai genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 61 ra.; S u. 59 m.; 6 u. 9 9 u. 8 m.; naar Haar em en Amsterdam to 8 u. 46 m.; 11 u. 45 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezouderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbus! ig tin gen aan de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 15 m. 'aavouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 n, 4o m. s namiddags. Oost-lndisobe Laadpost. Over Southampton, i en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—1 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusea, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aiir. llu Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot lid van het collegie van regenten over het huis van arrest te Tiel Mr. H. Dijckmees- ter, Dotaris en wethouder aldaar; den heer G. Faber, gewe zen kweekeling aan de Kon. Akademie te Delft, tot ambtenaar 2de kl. voor de burgerlijke dienst in Ned. Iudië en aan Mr. O. E. G. Graaf van Limburg Stirum, opzijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het collegie van regen ten over het huis van arrest te Tiel, en in zijn plaats be noemd Mr. B. Post, rechter in de arrondissements-recht bank aldaar. Z. M. heeft aan den kap. J. B. R. Prévot, van het 5de reg. inf., vergunning verleend tot het dragen van een eeresabel, alleen buiten dienst, hem door het korps officie ren der dienstd. schutterij te 's Bosch als blijk van erken telijkheid aangeboden. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft heden ten gevolge van het ongenoegzaam aantal aanwezige leden, geen zitting kunnen houden. Zy zal morgen ten een uur weder bijeenkomen. Tot docent in de Franscbe taal- en letterkunde aan het gymnasium te Gouda is thans benoemd de heerPeyrat, te Arnhem. De Minister van Marine heeft bepaalddat de adel borsten die zich schuldig maakten aan baldadigheden te Middelburg, niet met de Prins Maurits zullen vertrekken, maar te Vlissingen achterblijven. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat de 1ste luit. der infanterie Perk, die tijdelijk bij het leger in Oost- Indië is gedetacheerd geweest, weder bij het leger hier te lande en wel hij het 4de reg. inf. zal worden ingedeeld. Heden, Vrijdag morgen is te 's Gravenhage overleden Mr. A. A. J. Meijlink, kommandeur der orde van den H. Gregorius, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het hoofdkiesdistrict Eindhoven. -Door de arr.-rechtbank te Deventer zijn op de aan bevelingslijst voor de vakante betrekking van kantonrechter te Goor geplaatst de heeren en Mrs. W. C. Verweij Mejan griffier bij het kantongerecht aldaar, J. C. Tank, advocaat te Doesborgh en .Thr. S. M. S. de Savorin Lohmangriffier by het kantongerecht te Noordwijk. Het Provinciaal Gerechtshof van Zuid-Holland heeft Donderdag bevestigd een vonnis der arr.-rechtbank te Rot terdam waarbij J. H. K., koffijhuishouder te Delftshaven is schuldig verklaard aan overtreding der Zondagswet, door dien hij op een tijdstipdat in zijn gemeente op Zondag de godsdienstoefening werd gehoudenin zijn koffijhuis heeft laten billard spelenwaarvoor hij veroordeeld werd tot een geldboete van f 3 en sluiting van zijn koffijhuis voor den tijd van ééne maand. Wij kunnen met zekerheid meldendat zich dezer da gen te 's Gravenhage heeft gevestigd een nieuwe maatschappij wier werkkring, zoo zij, gelijk allezins te verwachten is, hare oogmerken mag bereikenvan onberekenbaar nut kan zijn voor de residentie, voor Leiden, Delft en alle daartus- schen liggende gemeentende verbetering namelijk van de vaart tusschen de Maas en 's Gravenhage. Concessie is reeds aangevraagd en van verschillende zijden heeft de onderne ming reeds de verzekering mogen ontvangen van goedkeu ring en medewerking. De concessie is aangevraagd door Mr. C. C. E. d'Engelhronner ten behoeve zijner principalen te weten de heeren L. M. de Haan, C. Schilfer van Bleiswijk, H. L. Enthoven Lz.; J. J. van Coeverden J. C. P. Hotz, Mr. J. Kappeque van de CapelloEm. Koechlin en J. B. Maxwils. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opéra Lucie de Lamraermoor, voorafgegaan door de opéra comique le Postillon de Lonjumeau. Het plan bestaat, om de voltooide industrie-en han delschool te Enschedé, op deu 3den Januarij eerstkomende feestelijk te openen. Het Zeeuwsch Genootschap der wetenschappen te Mid delburg hield Dingsdag een buitengewone vergadering ter behandeling van een gedaan voorstel, om bij wijze van adres van adhaesie de pogingen van het Utrechtsch Genootschap tot afschaffing der doodstraf zooveel mogelijk te ondersteunen waartoe na belangrijke discussiën besloten werd. Dingsdag hield het te Middelburg gevestigd departe ment der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering ran Nijverheid een vergadering, waarin o. a. is besloten tot het houden van een tentoonstelling van brandspuiten en brand- bluschmiddelen benevens van reddingstoestellen in de maand

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1