LIJDERS RIGTING EN LEVEN, KOST EN INWONING Advertentièn. Magazijn van Fransche Dr. A. PIERSON, gelegenheid van het huwelijksfeest van een der dochters van den graaf van Stollberg-VVernigerode met den Prin3 van Heuss, trof een dochter van den graaf, een meisje van 11 jaren, het ongeluk dat hare kleederen door een lucifer in vlam geraakten. Radeloos van angst liep zij uit haar kamer naar beneden, kwam in de eetzaal, welke zij kort te voren verlaten had, terwijl hare kleederen nog in brand stonden. De vadej ijlde op het angstgeschrei toe en poogde te ver geefs de vlammen met zijn eigen ligchaam te blusschen, waarbij hij zulke ernstige brandwonden ontving, dat men aanvankelijk aan zijn behoud wanhoopte. Twee dagen na het onheil bezweek het lljarige kind. -Uit een aan boord van de kanaalvloot gedurende ha ren jongsten kruistogt rondom het vereenigd Koningrijk ge houden aanteekening ziet men dat de Warrior is bezocht geworden te Yarmouth door 15,000 personen, Sunderland 24,285 Leith 47,049 Invergorden 4500 Orkneys 2000, Lough Foyle 35,000 Greenock 44,100, Belfast 21,500 Liverpool 57,400 Dubli 20,000 en verschillende kleinere plaatsen 30,000, totaal voor dat ééne schip 301,634 be zoekers; De jongste stormen hebben op zee vreesselijke verwoes tingen aangerigt. Een aantal vaartuigen is met verlies van ankers, touwen, zeilen en masten te Ramsgate, Dover en de naburige kustplaatsen binnengeloopen. Het hevigst en vernielendst schijnt de orkaan in den omtrek van Holyhead gewoed te hebben. Een naar Halifax in Nieuw-Schotland bestemd vaartuig, de Elisabeth, werd door den storm van zyn ankers losgerukt en op de klippen langs de kust ge worpen door middel van eenige balken der totaal verbrij zelde boot gelukte het den kapitein en 5 man der equipage zich zoo lang boven water te houden tot de Engelsche kust wachter hulp kon bieden. Het schip Melbourne verloor een mast, liep op een ander insgelijks beschadigd schip aan en zonk. De bemanning zocht redding in de boot, die na eenige minuten omsloeg, waarbij allen verdronken. De equipage der brik Harmony redde zich op een merkwaardige wijze; het vaar tuig, van zijn masten beroofd en een speelbal der golven geworden dreef op de kust aanvier man sprongen op het achterdek van een stoomer, en slechts één knaap bleef aan boord. Dit was Donderdag avond; den volgenden morgen hoorden twee kustwachters een stem uit de golven om hulp roepen, zij bemerkten den knaap op het dek der Harmony wierpen hem een touw toe en trokken hem door de hevige bianding heen aan wal. Een kwartier later was de brik in duizende stukken geslagen. Uit Peking wordt berigt, dat de opperbevelhebber der Keizerlijke armee bevel heeft gekregen om zich ter dood te brengen en dat hij aan dit bevel voldaan heeft. Uit Japan is tevens berigt ontvangen, dat Prins Satsuma beweert den Engelschen groote verliezen te hebben berokkend. In het laatst van October was het in Japan rustiger. The Japan Herald zegt in een buitengewoon nommer van den I4den October, hetwelk te Shanghai juist bij het vertrek der Fransche paketboot was ontvangen Er is naauwelijks een jaar verloopen dat wij in de barbaar- sche vermoording van den heer Richardson een van de snoodste misdaden, die' ooit de geschiedrollen van eenig land hebben bevlekt, te berigten hadden. De onvermijdelijke gevolgen van dat misdrijf hebben nog geen tijd gehad om zich ge heel te ontwikkelen, en reeds moeten wij een dergelijke of, zoo mogelijk, nog snooder en laaghartiger euveldaad berigten. Heden middag kwam bij de onderscheidene consuls alhier berigt, dat bij Idongayah, een omstreeks 3^- mijl vaa deze nederzetting gelegen dorp, op de Tokaido of heirbaan, het lijk van een buitenlander ontdekt was. De Pruissische en Amerikaansche consul, een lid van het Fransche gezantschap met eenige Engelsche en Fransche militairenbegaven zich vergezeld van eenige Japanscbe ambtenaren, naar de aan geduide plek. Zij vonden omstreeks mijl van hier, op den weg, die aldaar smal is, het verschrikkelijk verminkte lijk van den heer Camus, tweede luitenant bij het derde bataillon van het' Fransche corpsgenaamd de Afrikaansche jagers. De gesteldheid van het lijk is moeijelijk te beschrijven; het had een twintigtal wonden, elke waarvan toereikende zou geweest zijn om den dood te veroorzaken. Een van de armen, met de hand die nog een stuk van den teugel van het rijpaard vasthield werd nagenoeg tien schreden van het lijk gevonden. De dorpsbewoners getuigen niets van de zaak te weten doch naar wij hooren hebben zij gezegddrie vreemdelin gen waarvan er twee zwaarden droegenin de nabijheid te hebben opgemerkt, en verklaart een in het dorp wonende vrouw, dat zij, geschreeuw hoorendè, uit het huis gekeken en twee liedende één druipende van bloedsnel had zien voorbijgaan. De Japansche ambtenaren verklarengelijk wel van zelf spreekt, dat zij niets weten wat op het spoor der schuldi gen zou kunnen brengen. De heer Camus was in den namiddag uitgegaan om een ridje te doen, gelijk hij gewoon was. Hij was geheel onge wapend en zelfs zonder het zakpistool hetwelk hij soms bij zich had. wordt gezocht voor eene fatsoenlijke burgerdochtermet bekrompene geest vermogens, bij Prot. lieden. Reflecterenden adresseren zich, met opgaaf van prijs per maand en huishoudelijke positie, francoonder letter Z. aan het Bureau van dit Dagblad. aan het HheumatiefiOm u vindt de oodergeteekende zich gedrongen deze regelen te plaatsen. Vreest gij voor be drog of veronderstelt gijdat er voor u geene herstelling is, bezoekt dan de plaats mijner inwoning en alle mijne mede-burgers zullen u van de waarheid verzekeren. Mede is bij mij verkrijgbaar een onfeilbaar middel tot eene spoedige herstelling van kramp en zinkings in het hoofd. H. BERNTZEN Nieuwveenbij Alphen ajd Rijn. Piano's en Harmoniums Warmoesstraat, J. 592te Amsterdam. By A. C. KRUSEMAN te Haarlemkomt heden van de pers 2 deeltjes 3,90. Ontvangen eene schoone partij Piano's uit, de meest gezochte fabriekendie door voordeeligen aankoop goedkoop kunnen verkocht worden. Voor liefhebbers van pijphuisorgels zijn vele gebruikte voorhanden, van af ƒ140 tot f 400, waaronder door de beroemde VOOL vervaardigd, zeer geschikt voor eene kleine ge meente. Brieven franco. h. KINPSCHEER, Fabriekant van kerk- en huisorgels.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3