Donderdag 10 December. A». I 868. N°. 1168. LEIDSOH jo ie Courant verschuilt eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, cd franco per post 2.80 in de drie raaauden. A fgoiiderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiëo 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels 0.91. tedere regel meer 15 Ct3. Bekendmakingen va* genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 ('Ut. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Sehiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 «u 9 m.; y a. o m.; naar Haar.em en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., da overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 s.; van Amsterdam (Beerebijt; naar Leiden, dagelyks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 8 u. 45 m. '«avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indiaohe Landpost. Over Southampton, 1 eu 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage de9 Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelyks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur.Be Gemeente-Architect 13 U spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In-en Uitgaande Rechten en Acoijnaen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelyks van 84; van de Hypotheken eu het Kadaster, van 94 uur. Binnenlandsch .Nieuws. Z. M. heeft aan B. Taats, op verzoek, met ingang van 1 Januarij 1864, eervol ontslag verleend als griffier bij het kantongerecht te Tiel. De heer J. H. A. Diepen te Tilburg heeft bedankt voor de kandidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Ka mer in het hoofd kiesdistrict Tilburg en thans is tot kandi daat gesteld de heer Mr. D. Mulder, lid van Gedep. Staten van Noord-Brabant. In de Staatscourant van Dingsdag avond leest men de volgende mededeeling van wege het Departement van Bui- tenlandsche Zaken van het schrqven hetwelk Z. M. de Ko-- ning op den 29sten November jl. heeft gerigt aan Z. M. den Keizer der Franschenin antwoord op de uitnoodiging tot een Congres te Parijs //Monsieur mon Frère, L'invitation aussi cordiale que gracieuseque Votre Majesté m'a adressée par sa lettre en date du 4 Novembre, a pour but de réunir les Puissances de l'Europe a un Congresafin d'aviser sans systême pré- gohqu aux moyens d'établir sans secousse sur des bases équi- tablesla paix et la tranquillité de l'Europe, Je rends hommage a cette généreuse pensee de Votre Majtsté, et je serai heureux, en m'associant a cette idee, de contribuer de commun accord avec tous les autres Sou- verains de l'Europe a réaliser le but si noble, que Votre Majesté s'est proposé d'atteindre. .Te «aisis cette occasion de Vous renouveler les assurances de la haute estime et de l'inviolable amitié, avec lesquelles je suis Monsieur mon Frère de Votre Majesté le bon Frère (Signé:) Guillaume." La Haye, le 29 Novembre 1863. De Staatsspoorwegen hebhen gedurende de maand No vember 1863 opgebragt; Lijn Harlingen-Leeuwardenrei zigers, aantal 16,213, opbrengst f 8608,05 bagage, kilo 89,470, opbrengst f 517,88. Lijn Breda-Tilburgreizigers, aantal 3677, opbrengst f 2065,95 bagage, kilo 82,270 opbrengst f 209,78. Totaal /'ll,451,66. Men verneemt, dat in Mei van het volgende jaar o, a. de onderstaande garnizoensverwisselingen zullen plaats hebben2de regement infanterie. De staf en het 1ste batail- lon van Vlissingen naar Maastricht; het 2de bataillon van Vlissingen naar Venlo; het 3de bat. van Neuzen naar Maas tricht; het 4de bat. van Veere, Breskens, Sluis en Middel burg naar Maastricht. Het depot van Middelburg naar Maas tricht. De te Veere vereenigde tirailleur-kompagniën van ge meld regement volgen de bestemming hunner bataillons. - 3de regement infanterie. De staf, het depot en het 3de bat. van Maastricht naar Bergen-op-Zoomhet 1ste bat. van Maas tricht naar Breda; het 2de bat. van Maastricht naar Go'rin- chemhet 4de bat. van Venlo naar Breda. 4de regement infanterie. Het 3de bat. van Woerden naar Gouda en het 4de bat. van Gouda naar Woerden. Regement rijdende-artillerie. De 4de kompagnie van Arn hem naar 's Hage. - Regement veld-artillerie. De 5de komp. van 's Hage naar Leiden. In de Dingsdag gehouden zitting van den Gemeente raad van 's Gravenhage heeft de voorzitter medegedeeld dat bij burgemeester en wethouders is ingekomen een missive van eigenaren van het Dagblad van Zuid-Holland en 's Graven hage waarbij zij kennis geven dat zij den eigendom van di^ Courant hebben overgedragen aan een maatschappijdie aan al de voorwaarden, door hen tegenover de stad aangenomen zal voldoen. Voorts is na beraadslaging goedgekeurd het voorstel van burgemeester en wethouders, om aan de heeren van Heteren Ge vers c. s. voorloopige concessie te verleenen tot het ondernemen eener waterleiding daar ter stede en zoo mogelijk te Sche- veningen; waaromtrent de plans enz. nader aan de goedkeu ring van den Raad moeten worden onderworpen. Uit Hellevoetsluis wordt gemelddat de kompagnie mariniers, die naar de West-Indiën vertrok ter handhaving der orde bij de emancipatie der slaven, met 1 Januarij 1864 herwaarts zal terugkeeren. Maandag is uit Engeland in de residentie aangekomen de zoo gunstig bekende Russische pianist Mile. Ella de Schultz. Zij heeft haar intrek genomen in het hotel de Oude Doelen. Naar men verneemt, heeft de commissie voor de op- rigting te Rotterdam van een standbeeld voor Gijsbert Ka- rel Graaf van Hogendorp, zich geconstitueerd. De commissie bestaat uit de heerenMr. G. Mees Az,, F. s'Jacob, Dr. H. N. van TeutenaJ. W. L. van Oordt

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1