Dinasdag 8 December. A°. IWiJpp tï>y N°. 1166. "'i; p>-■ LEIDSGH DAGBLAD. Oeae Courant verachynt eiken dag, be helve Zon- en Feeitdagen, en ko«t voor Leiden ƒ1.95, en franco per poet 2.80 in de drie maanden. Afaonderlgke Now mere Vyf Cente. Prijs dor Advertentiën 1-6 regel» f 0.75. Iedere regel meer 12£ Cte. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct». Zegelrecht 85 Ct». Spoortreiueo vau Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m-; 9 u. 8 m.; naar Haar:*m en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 6 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 8 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau irasterdam Beerebijt naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Posibusligtingea aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te li u., 'g namiddags te 3 u. 46 at. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 tn. s namiddags. Oost-Iadisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. ftijUs-Teiegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's af. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's in. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van tl1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aboijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 86 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Biunenlandsch Nieuws. Z. M. heeft de 2de luits. L. C. van Vleutenvan het 8ste reg. inf., gedetacheerd bij het koloniaal werfdepot, A. J. KalfF en R. de Lannoy, beiden van het 3de reg. inf., in hunnen rang en ancienneteit bij het wapen der infanterie van het leger in Oost-Indië overgeplaatst. De gewone hulde is Zondag, den 6den dezer, den ge boortedag van wijlen Z. M. Willem IIandermaal gebragt. Een schoone krans van frisch groen met eenige bloemen door- strengeld, ligt op het voetstuk van het standbeeld op het Buitenhof. Bij het Ministerie van Koloniën bestaat het voorne men om in het volgend jaar, in plaats van 2, 9 of 10 koffijveilingen te houden, de combinatie van monsters opte- heffen en opbiedingen bij een kwart cent per halve kilo toetelaten. De Gemeenteraad van Leeuwarden heeft besloten om tot het oprigten van een rijks hoogere burgerschool met vijf jarigen cursus, aan de regering ten gebruike aantebieden het gebouw en den tuin dienende tot Fransche kostschool voor jonge heerenalsmede de helft in de kosten van verbouwing en aanbouw. Donderdag 11. had de heer Mr. W. van Goudoever, hoofdcommissaris van politie te Utrecht, het buitengewoon voorrecht vijftig jaren lang als ambtenaar bij de Utrechtsche politie dienst te hebben vervuld. Het gemeentebestuurhet kantongerecht, zijn onderhoorige beambten en vele ingezete nen gaven blijken van deelneming en erkentelijkheid. Uit Arnhem wordt berigt, dat de commissie voor de feestviering van 30 November, kennis nemende van het door den Gemeenteraad genomen besluit, om aan haar namens de gemeente een feestelijk onthaal te bereidenaan de voor die zaak benoemde commissie officieus heeft te kennen gegeven, dat zij de bedoelingwaarmede dat besluit genomen werd op hoogen prijs stelt, door die intentie ten haren opzigte zeer is gevleid en daarvoor innig erkentelijk blijft. De feest commissie heeft er, naar men verneemt, echter bijgevoegd, dat zij in de wijzewaarop hare bemoeijingen voor het feest van 30 November worden opgevat, reeds meer dan vol doende satisfactie vindt, voor hetgeen zij heeft verrigt en daarom liefst afziet van beleefdheden die men voornemens is haar verder te bewijzen. Zij heeft het Gemeentebestuur intusschen uitgenoodigdmet het publiekhet door haar op 10 dezer aangekondigde feestconcert te willen ondersteunen. In die ondersteuning zal zij een even vleijend als overtui gend blijk zien van goedkeuring der voor onze feestviering door haar genomen maatregelen. Zondag is te 's Hage aangekomen de gevierde Italiaau- sche zangeresMile. C. Patti. Zij heeft haar intrek genomen in het Hotel de Oude Doelen. Voortdurend komen er berigten omtrent de gevolgen van den stormdie Donderdag avond en nacht heeft gewoed. Een gedeelte van den spoorwegdijk van Utrecht naar Zwolle is erg beschadigd, een windhoos schijnt juist iu de rigting van dien weg te hebben geloopen want ook hebben onder scheidene daaraan gelegene gebouwen schade geleden. De mid- deikap van het hoofdgebouw aan het station te Amersfoort is er geheel afgewaaid. Het water van de Zuiderzee is langs den Eem opgekomen en heeft de lager gelegen landen overstroomd. Te Texel, te Calantsoog en te Petten zijn schepen gestrand en van de reede te Nieuwediep is een Hollantjsche schoener weggestormd, aan boord waarvan de kapitein met vrouw en 3 kinderen zich bevond, die allen waarschijnlijk een prooi der golven zijn geworden. Vrijdag morgen te 10 uur werd de noodvlag van den vuurtoren Kijkduiu geheschen. De sleep boot Stad Amsterdam verliet daarop de haven en bragt een Engelsche schoener, die geen loods aan boord had, terug. Daarop onmiddellijk weder in zee gegaan zijnde, keerde zij te 2 uur terug zonder verder hulp te hebben kunnen ver- leenen. Vrijdag avond kwam een loodsboot aan, die aan boord had de equipage vau een Russisch schip uit 11 man bestaande. - Opmerkelijk is het, dat er van de derde eb op VVoensdag tot den eersten vloed op Donderdag een tijd ver liep van 12| uur, terwijl de gemiddelde tijd daarvoor slechts 4 uur is. Uit Kampen wordt berigt, dat de IJsselstad bijna ge- geheel blank stond en de singels rondom de stad voor het grootste gedeelte waren geïnundeerd. Te IJsselmuiden Brun- uepe enz. hebben vele menschen hunne woningen moeten ontvlugtendaar het water er van alle zijden binnendrong. Allerwege is men druk bezig met het leggen van dammen en kistingen. Te Huizen bij Naardeu zijn 4 personen verongelukt

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1