Concert a la STRAUSS, Geen Nederland zonder Oranje. Met 1°. December Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot luit. ter zee van de 1ste kl. den luit. ter zee der 2de kl. J. A. Greve en tot lsten luit. bij het corps mariniers den 2den luit. bij dit corps P. Spanjaard. Z. M. de Koning heeft Donderdag morgen in een plegtig gehoor ontvangen den Raad van State, die Z. M. de gelukwenschen aanbood bij de viering van het feest van Nederlands onafhankelijkheid. In den avond van den 17 den dezer is de echtgenoot van H. Beeuwkes, Hofbediende van Z. M. den Koning, voorspoedig verlost van een welgeschapen zoon en heeft het Z. M. onzen geliefden.. Koning behaagd dat kind naar HD. te doen noemen. De Hooge Raad, Kamer van strafzaken, heeft ver worpen de beroepen in cassatie van1°. Mr. C. A. W. P. van Baerle tegen een arrest van het Hof in Zuid-Holland waarbij hij is schuldig verklaard aan beleedigiug met woor den aan een magistraatspersoon in de uitoefening zijner be diening en deswege veroordeeld tot een maand cellulaire ge vangenisstraf; 2°. den procureur-generaal bij het Hof in Zuid-Holland tegen S. Poot en 3°. Mr. C. A. W. P. van Baerle tegen een arrest van het Hof in Zeelandwaarbij hij is schuldig verklaard aan moedwillige mishandeling gepleegd jegens zijn wettige moeder en waarvoor hij tot zes maanden cellulaire gevangenisstraf is veroordeeld. Te Groningen werd 11. Zaturdag feest gevierd. In den voormiddag van den feestdag hadden er optogten van schoolkinderen plaats, allen met Oranje en Nationale linten getooid. Aan al de kinderen der openbare lagere scholen werden exemplaren van de feestplaat uitgereikt, terwijl zij met de kinderen der Noorderbewaarschool op koek werden onthaald. De weezen in het Groene Weeshuis hadden even zeer een feestelijken dag. Te half een uur werd een parade gehouden door de schutterij en het garnizoenna afloop waarvan het bataillon schutterij met de hoofden van het garnizoen zich naar buiten begavenom de oude strijders van 1313 iutehalen, ten getale van ongeveer 140, aan het hoofd waarvan zich bevond de 98jarige heer Sobelsdie voorafgegaan door trommelslagers en een pijper uit vroegere dagen, begeleid en omringd door de schutterij en de stu denten, stadwaarts togen, om aldaar een feestelijke bijeen komst te houden. Te half zes uur werd hun een serenade bij fakkellicht gebragt en een bezoek van het gemeentebe stuur, dat op dien dag evenzeer gevolgd werd door een bezoek van den Voorzitter der Groninger afdeeliug van het Metalen kruis. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 51°, des avonds te 8 uur 48°, te 10 uur 42°. Donderdag morgen te 5 uur 38°, te 8 uur 38°, te 12 uur 49°, 's namiddags te 4 uur 47°, te 5 uur 46°, te 8 uur 41°, 's avonds te 10 uur 37°. Vrijdag mor gen te 5 uur 33°, te 8 uur 34°, 's middags te 12 uur 45°, te 4 uur 41°. OFFICIEEL ar IE UW SI. Burgerlijke Stand van Leiden, van 12 tot en met 18 November 1863. UtevaUeai: J. Kolpa D. - L. M. Bernardgeb. Boodt Z. - 0. van der Laangeb. BeijD. - H. Regeer geb. van de Water, Z. - M. van Polanen, geb. de Paauw Z.- M. van Berkel, geb. Edelaar, D. - C. van den Hoekgeb. van Sasburg, Z. - C. J. Ouwerkerk geb. van der Reijden Z. - R. Blok, geb. van den Berg, D. - A. van Leeuwen D. - E. J. Marjèe, geb. Diepenbach, Z. tweel. J. Boom geb. van Wageningen D. - J. M. C. de Haasgeb. Smagge D. - C. van der Sluis, geb. Dool, Z. - A. Bogaards, geb. Francken, Z. - G. Teleng, geb. van der Reek, Z. - W. A. Bekkergeb. de Bruijn, Z. J. van der Kamp, geb. van der Reijden, Z. J. C. Valintgoed, geb. Keereweer, Z. - E. van Vliet, geb. Kwaadgras, D. - C. H. Stol, geb. van Straalen D. - R. Gaijkema, geb. van der Steen Z. - M. Klavan D. - J. van Erkelgeb. ZirkzeeZ. W. H. van der Blom, geb. Sederhout, Z. A. van Donkelaar, geb. Bouwman, D. - M. J. Evers, geb. Engels, D. - A. Dionet D. - W. H. Taverne, geb. den Os, D. Gehuwd: J. Rovers jm. met J. P. van Daalen jd. - D. Vroom jm. met J. Moene jd. - P. J. Dee Wedn. met H. C. Ribot jd. - W. van der Zeeuw jm. met E. de Lange jd. - A. Zaalberg jm. met J. M. van Hooidonk jd. - W. van der Steen jm. met C. Blom jd. - J. S. Boogers jm. met G. van der Meer jd. - P. B. Stamkot jm. met M. J. van Beemen jd. - J. van Bosse jm. met M. Neuteboom jd. - C. A. Courbois jm. met G. Uljee jd. - A. A. Susan jm. met J. M. Meijer jd. - H. van der Grift jm. met S. Drie bergen jd. - T. G. Barthen jm. met J. Kooreman jd. Overleden: M. A. Carlie, geb. van Bellen, 35 j. M. S. Weber D. 2 j. ruim 2 m. J. van Schie 94 j. K. L. Meijer 44 j. - H. T. Noordeloos Z. 17 j. bijna 4 m. - J. P. Koorenhof 74 j. A. van 'Grieken Z. 1 j. bijna 3 m. j G. W. Grundeman 6 5 j. J. Larrewijn Z. 5 m. - W. H. C. Adriaans Z. ruim 4 m. - F. M. Domusgeb. Ter Haar, 92 j. - J. Bolstier 72 j. - E.- Versteeg D. 3 j. en 3 m. - J. T van Kempen Z. 11 m. - M. Mets, geb. Overmeer, 61 j. T. de Vroede 6 6 j. Adverte ii li ên De Ondergeteekende betuigt zijn op- regten dank aan hendie op Zaturdag avond ter gelegenheid van de Vijfen twintig-jarige Echtvereeniglng zijner ouders, door een luisterrijke sere nade hunne innige vriendschap en dank baarheid bewezen hebben. J. L. verlangt men een KEUKENMEIDdie tevens huiswerk kan verrigten tegen 5 0,huur, met opslag als het goed gaat tot f 60.— Vooreerst als nood hulp en als het wederkeerig bevalt, voor vast. Te bevragen bij ABSPOEL, Hooigracht over de Wattenfabriek. De Lessen in het Industrie-Col- legie zullen geopend worden op Dings- dag, den 24sten dezer, des avonds te seven ure. A. H. VAN DER BOON MESCH. Leiden 20 November. te geven door de Muziek van het Regement VELQ-ABTSLLERSE onder leiding van den Kapelmeester RÜDERSD0RFF. op WOENSDAG 25 November 1863, in de STADS-GEHOORZAAL. Entrée f 0,99. Aanvang ten ure. 1813 1863. Dezer dagen wordt de inschrijving geopend bij de Boekhandelaren in alle steden des Vaderlands op eene MONUMENTALE VOORSTELLING IN METAAL De aankomst van Prins Willem I te Scheveningen in 1813, naar eene originele teekening uil die dagen. Het model is ontworpen en vervaardigd in de Koninkl. Nederl. Fabriek van Gouden en Zilveren werken van j. m. van kempen te Voorschoten. Prijs lO.— Leiden. A. W. SYTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3