Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perccelen. De Sociëteit Vulcaan zal in den avond van den 16den dezer, in de zaal van den heer Schouten te 's Hage, een plegtig feest vieren ter herinnering aan Nederlandsch onafhankelijkheidbij welke gelegenheid tevens de pleg- tige onthulling der nieuwe banier zal plaats hebbendoor die vereeniging zal aan geen optogt op 17 dezer worden deelgenomen. De kerkeraad der Hervormde gemeente te Hoorn heeft besloten tot het houden van een godsdienstoefening op Dings- dag 17 dezer. De brand te Delft, waarvan Zaturdag melding werd j gemaaktheeft zich bepaald tot de garnizoensapotheekdie geheel is uitgebrand en zich gelukkig niet aau de overige gebouwen der infirmerie medegedeeld. De groote Engelsche stoomboot, die Donderdag van Antwerpen komende Vlissingen voorbij kwamis twee uur later teruggekeerd, daar de kapitein verklaarde, dat de zee zoo verbazend werkte en de stormwinden zoo hevig wareo dat het niet mogelijk was Londen te bereiken. Zaturdag werd het 50jarig bestaan van het Natuur kundig gezelschap te Utrecht door Prof. Harting met een redevoering herdacht, waarin hij de geschiedenis dezer ver eeniging met breede trekken vermeldde. Donderdag werd te Utrecht het jaarlijks verslag van het Nederlandsch Bijbelgenootschap door Ds. Cohen Stuart van Rotterdam gedaan, die daarop dit verslag beschouwde als een krachtig getuigenis 1°. van de voortdurende be hoefte der menschheid aan de kennis en het bezit der Hei lige schrift; 2°. van de getrouwe zorg, waarmede God in die behoefte voorziet; 3°. van de blijvende waarde van Gods woord ondanks de wisseling van al het aardsche4°. van het ware leven der gemeentezoo als zich dat in het werk der bijbelverspreiding openbaart; 5°. van de gezegende uit werking die de rechte waardering van het bijbelwoord heeft. De Wekker doet de volgende opgave vari den uitslag van het najaarsexamen voor onderwijzers en onderwijzeressen in de verschillende provinciën. Voor de vakken van het lager onderwijs: hoofdonderwijzers geëxamineerd 153, toegelaten 58, afgewezen 95; hoofdonderwijzeressen geëx. 26, toegel. 19 afgew. 7 huisonderwijzers geëx. 3 toegel. 1 afgew. 3; huisonderwijzereesen geëx. 1, toegel. 1; hulponderwij zers geëx. 341 toegel. 206 afgew. 135 hulponderwijzeres sen geëx. 109, toegel. 70, afgew. 39. Meer uitgebreid onderwijs, Franschonderwijzers geëx. 137, toegel. 68, afgew. 69; onderwijzeressen geëx. 88, toegel. 61, afgew. 27. Engelsch: onderwijzers geëx. 46, toegel. 27, afgew. 19; onderwijzeressen geëx. 60, toegel. 49, afgew. 11. Hoog- duitsch: onderwijzers geëx. 33, toegel. 24, afgew. 9; on derwijzeressen geëx. 43, toegel. 31, afgew. 12. Wiskunde onderwijzers geëx. 67, toegel. 38, afgew. 29. Teekenen: onderwijzers geëx. 49, toegel. 28, afgew. 21. Gymnastiek: onderwijzers geëx. 28, toegei. 21, afgew. 7. Handwerken: onderwijzeressen geëx. 107, toegel. 98, afgew. 9. De heer Léonin verschillende steden van ons Va derlandzoowel als buiten 's lands met roem bekend, als Magiciea-prestidigitateurzal ook in deze stad eenige voor stellingen geven van zijn kunststukken van zijn vlugheid en geniën van zijn gevatheid en bekwaamheid om zijn publiek een aangename avond te verschaffen. Zijn welgemanierdheid geeft hem aanspraak op een uitgelezen en talrijk bezoek, terwijl hij in de verscheidenheid van zijn programma den zeldzamen omvang van talenten zal tea toon spreiden. De kostelooze Tombola, waarmede hij zijn voorstellingen besluit is rijk aan verrassende uitkomsten en kan menigeen een aangenaam souvenir bezorgen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur dag des namiddags te 5 uur 46°, des avonds te 8 uur 45°, te 10 uur 44°. Zondag morgen te 5 uur 42°, te 8 uur 44°, te 12 uur 44°, 's namiddags te 4 uur 44°, te 5 uur 44°, te 8 uur 42°, 's avonds te 10 uur 40°. Maandag mor gen te 5 uur 40°, te 8 uur 39°, 's middags te 12 uur 42°, te 4 uur 40°. eeu harer laatst verschenen uoramers het volgende omtrent den gezondheidstoestand van Keizer Napoleon //Reeds sedert verscheidene jaren is een gerucht in omloop, dat Keizer Na poleon aan eeu kwaal lijdt. Niettegenstaande de geneeshee- ren des Keizers de zaak zoo geheim mogelijk houden en zij door de naaste omgeving daarin worden ondersteund is de zaak toch ruchtbaar geworden. Het blijkt namelijk dat hij leidende is aan nierenziekte, een ongeneeslijke kwaal op den leeftijd des Keizers, welke echter door behoorlijke zorg en een gepasten leefregel jaren lang slepende kan gehouden worden. Men beweertdat de reis der Keizerin naar Spanje niet vreemd is aan deze zaak, want men wil, dat zij een bedevaart derwaarts heeft ondernomen. Dat overigens ook in andere kringen te Parijs zekere ongerustheid wegens de toekomstige gebeurtenissen heerscht en deze niet enkel in de naaste omgeving des Keizers te huis behoort, blijkt ten duidelijkste uit het feit, dat sedert verscheidene maanden Fransche effecten voor vele millioenen aan waarde aan de Londensche beurs te gelde worden gemaakt en het bedrag daarvan in Engelsche effecten wordt belegd, In de hooge kringen te Parijs maakt men zich ongerust en neemt men in tijds zijn maatregelen van voorzorg. Te Saint Pons heeft zich een ongehuwde dochter van een gewezen commissaris van politie om het leven gebragt. Zij was 30 jaren oud, vrolijk en opgeruimd van humeur, zoodat de oorzaak van die zelfmoord zich moeijelijk laat gis sen maar welligt in verband staat met het volgende voor val. Eenige jareu geleden was haar vader in een hinderlaag gelokt, door iemand dien hij als politiecommissaris moest vervolgen. Deerlijk verwond en bebloed te huis gebragt, kreeg de dochter door de schrik een zenuwtoeval. De mis dadiger werd tot eenige jaren dwangarbeid veroordeeld. In den laatsten tijd had zij herhaaldelijk herinnerd dat de straftijd spoedig zou zijn geëindigd en op den dag waarop de mis dadiger werd ontslagen beging zij den zelfmoord. Een talrijke familie en vele vrienden in de gemeente Saint Pierre d'Entremont vergezelden dezer dagen het lijk van zekere heer Taffut, grondeigenaar aldaar, die den vo- rigen dag plotseling was overleden naar zijn laatste rust plaats. Toen de priester bezig was met de lijkmis, vernam men eensklaps een vreemd geluid in de kist. Het deksel werd afgeschroefd en men bespeurde dat de heer Taffut nog in leven was. Hij werd naar huis gebragt en verzorgdden volgenden dag liep hij weder op straat. Vrijdag brak in de militaire stallen van het garni zoen te Aldersckot een verschrikkelijke brand uit. Het ge- heele gebouw werd binnen korten tijd in den asch gelegd. Er waren ongelukkig 8 8 van de beste paarden in destallen aanwezig en niettegenstaande de pogingen van het garnizoen om de arme dieren te redden, zijn er 76 in de vlammen omgekomen. Ondanks het regenachtige weder is de Guy Fawkes- dag door de liefhebbers Donderdag te Londen op de ge wone wijs gevierd; behalve een menigte afzigtelijke beeld- tenissen van dien verrader, werden ook kolossale stroopop- pen van den kardinaal Wisemanden Keizer van Rusland met een knoet in de hand en een voet op den nek van een Pool, den President der Vereenigde Staten en andere minder voorname personen onder verbazende toeloop door de straten gereden. De nieuwe lord mayor der City, de heer William Lawrenceis Zaturdag in de Guildhall met de gewone pleg- tigheid geïnstalleerd. Het te Londen gevestigde genootschap ter verbreid'jg van het Christendom onder de Joden heeft zijn 5 5ste jaar verslag openbaar gemaakt; daaruit ziet men dat het genoot schap op verschillende punten van Europa, Azie en Afrika 33 stations, 134 zendelingen en een jaarlijksche inkomst van 35,424 heeft. De Nordd. Allg. Zeitung, het half oflicieele orgaan der regeringhet dagblad hetwelk geheel onder den invloed staat van dei: heer von Bismarck Schönhausen, bevatte in De gehoudene verkooping ten overstaan van den no taris A. Wijnstroom, op Zaturdag 7 dezer, in het Logement den Burg alhier, van Een huis en erf aan de Noordzijde van de Kloksteeg, Wijk IV, N°. 660. Kooper A, van de Grift voor ƒ1100. Een dito aan de Zuidzijde van de Kloksteeg, Wijk IV, N°. 817. Kooper A. Kloos voor ƒ1330.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2