N°. 1143. Dingsdag 10 November. A». 1863. Binnenlandse!) Nieuws. LEIDSGH DAGBLAD l)p,ze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maaudeu. Afionderlijke N'om- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentieu1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. - Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 ra.; 9 a. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 m.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 52 ra.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; ran Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. '«namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sinorgens te 8 u. en te 11 u., namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Iadisohe Laudpost. Over Southampton, 1 eu 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebeituur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect i» te «preken op het Raadhui*, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acotjnieo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«RijUs Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 98 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. Z. M. heeft aan A. Noordamop zijn verzoek, met ingang van 1 Januarij a. s., eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Maaslanden aan den heer J. A. Boejenkte Deventeruit zijn betrekking van landmeter van de lste klasse bij het kadaster, behoudens aanspraak op pensioenen is de heer W. P. van Houtthans land meter van de 2de klasse, bevorderd tot landmeter van de lste klasse bij het kadastervoorts aan den Oost-Indischen hoofdambtenaar Jhr. Mr. D. A. Junius van Hemertlaatste lijk directeur der middelen en domeinen in Nederlandsch Indie, thans met verlof hier te lande, op zijn verzoekmet ingang van 1°. Januarij 1864, een eervol ontslag uit 's lands dienst verleend met toekenning van pensioen en benoemd tot ontvangers der directe belastingen en accijnsen te Tub- bergende heer G. J. Soetekou, thans ontvanger te De nekamp; te Ruinen c. a., de heer C. Potthoff Hulst, thans metertaxateur van den turf te Zuidwolde; te Zuidhornde heer W. E. baron van Till, thans ontvanger te Brakel, te Brakel c. a., de heer E. F. H. de Quay, thans surnume rair der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnsen te Noord-Brabant; te Gemert c. a., de heer A. G. Reighard, thans in dezelfde betrekking te Wognum. Door den heer G. van Brummeler Wz., onderwijzer in de wiskunde te 's Gravenhageis aan de leden van de Tweede Kamer aangeboden een vergelijking van de schaal of het tarief van de Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen met die van de aanvrage Bredius c. s. - De Gemeenteraad van Utrecht heeft een commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs ingesteld en tot loden daarvan benoemdde heeren Mr. W. R. Boer, Mr. A. J. W. Farncombe Sanders, G. van Diesen, Dr. C. H. D. Biiija Ballot, Mr. J. A. Fruin en Mr. P. A. M. van Oost huize van Rijckevorsel van Rijsenburg. De Gemeenteraad van Middelburg heeft met algemeene stemmen besloten voor de vestiging eener hoogere burger school met vijfjarigen cursus aan het Rijk in gebruik af- testaan een gebouwonder nader te regelen voorwaarden en een som van 15,000 tot bevordering van dat belang beschikbaar te stellen. Tot nieuwe leden van het Zeeuwsch-genootschap der wetenschappen te Middelburg zijn nog benoemd de heeren Dr. L. A. te Winkel, Mr. S. C. Snellen van Vollenhoven en Dr. M. J. de Goeje alhier. Bij het dezer dagen te 's Hage gehouden examen is de heer J. F. Hessels alhier als landmeter toegelaten. Men verneemt, dat de hooggel. heer Oosterzeehoog leeraar te Utrecht, de feestrede zal houdea bij de plegtig- heid van het leggen van den eersten steen van het monu ment in het Willemspark te 's Hage. De werkzaamheden aan de tribunes in het Willems park te 's Hage spoeden ten einde. De heester-perken zijn ontruimddewijl aldaar op heden Maandag een aanvang is gemaakt met het bouwen der muziektempels. De fondeer- werken voor het Nationaal gedenkteeken zijn zoo verre ge vorderd, dat Zaturdag de grondslag daarop is gelegd gewor den waarop de eerste steen zal worden aangebragt. De grondsteen is een vierkante ei groot en 25 duim lang, met een langwerpige uitholling voorzien, waarin in een blikken koker een perkament zal worden besloten, waarop de geschie denis der oprigting van het monument is vermelden welke uitholling met den eersten steen zal worden gedekt. Ook de grondsteen is door de firma de Wed. P. de Kok en Zoon ten geschenke aangeboden terwijl het metselwerk wordt ver- rigt door den heer Pino Post. Naar men Verneemt, zijn 2 8 plannen ingekomen op de prijsvraag voor het monument in het Willemspark te 's Gravenhage. Wkt de opbrengst der collecte voor het Nationaal monument van 1813 betreft, blijkt nu uit het bekende be drag van een derde deel der plaatselijke commissiën, dat zij voldoende is, om de kosten te dekken voor den naald te Seheveningen en het gedenkteeken in het Willemspark te 's Gravenhage. Zoo hetgeen nog moet inkomen van het ove rige deel der commissiën daaraan evenredig is, zal voor de ambachtsschool te Amsterdam een aanzienlijke som be- schikhaar zijn; terwijl, naar men verzekert, wat tot vestiging van die school ontbreekt door een hooggeplaatst persoon uit eigen middelen wordt aangevuld. De Nieuwe Courant van den Helder deelt medewelk weder 't in de laatste jaren den 17deu November was eu daaruit blijkt, dat er maar 5 maal op dien dag geen re gen viel.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1