Xi N°. 1142. Maandag 9 November. A«. 1863. X Binnenlandsch Nieuws. i)cxe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eu franco per post 2.86 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 ra.; 6 u. 9 m.j 9 a. 8 m.; naar Haar era en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Geerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 'g namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvveg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's na. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect i® te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag vau 93 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan Mr. H. J. Kist op zijn verzoek we gens verandering van woonplaats eervol ontslag verleend als lste luit. bij de dienstdoende schutterij alhier en in diens plaats beüoemd de 2de luit. Mr. A. J. Wijnstroom en tot 2den luit. J. J. Graaf van Limburg Stirum voorts op ver zoek met 15 dezer eervol ontslag verleend aan Mr. A. J. T. de Bordes als raadsheer in het prov. gerechtshof in Zuid- Holland en aan den kap.-luit. ter zee J. E. de Man als president in den raad van tucht te Amsterdam en in die betrekking benoemd de kap.-luit. ter zee J. Vos. Z. M. heeft bepaalddat elke arrondissementsijker voortaan verpligt zal zijn kosteloos te herijken de nieuwver- vaardigde en reeds geijkte maten en gewigtenwelke bij fabriekanten en handelaars onverkocht en blijkbaar ongebruikt mogten voorhanden zijn. H. M. de Koningin wordt den lOden dezer van HD. buitenlandsche reis in de residentie verwacht. -Ingevolge last van het Dep. van Oorlog zal het aan de militaire voortaan vergund zijn, (buitendienst) in kleine dagelijksche tenue in het openbaar te rookenzullende zij ver pligt zijn om telkens wanneer zij hunne meerderen in rang be- hooren te groeten het rookvoorwerp vooraf met de linkerhand uit de mond te nemen. Heden Zaturdag morgen is te Delft in de infirmerie op de Gasthuislaan een ernstige brand uitgebarsten bij het ontvangen van dit berigt was men bezig de zieken naar elders overtebrengeu. Men verzekert, dat er op bevel des Konings in alle garnizoensplaatsen op den 17 den dezer groote parades ge houden zullen worden. Bij gelegenheid van de groote illuminatie op 17 de zer te 's Hage te houden, zullen ook de paleizen van HH. KK. HH. de Prinsen Hendrik en Frederik prachtig worden verlicht. Aan het laatste zullen in sierlijke trophéen de fraai geschilderde wapens der provinciën in den voorgevel worden aangebragt. De leden van het corps diplomatique, de Mi nisters, de groote benevens andere sociëteiten enz. zullen hunne gebouwen rijk illumineren. Vele bewoners van Voor hout en Vijverberg zullen hoewel daar van stadswege fraai zal worden geïllumineerd, voor hunne huizen prachtige de- coratiënilluminatiën enz. aanleggen. Naar de teekeningeu te oordeelendie van eenige voorgevels aldaar gemaakt wa- ren zal Voorhout en Vijverberg ouder meer andere plaatseu een betooverend aanzien opleveren. Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben bekend gemaakt, dat de op Maandag 16 dezer te geven volks vermaken zullen plaats hebben op drie verschillende terrei nen, daartoe uitsluitend voor de mededingers afgeperkt, nl. op het Funen, het Amstelveld en nabij de Zaagmolenspoort. Dat deze vermaken aanvangen des voormiddags ten 10 uur en zullen bestaan in 1°. het beklimmen van den kokanje mast, 2°. het boegsprielloopen 3°. den wedloop in zakken 4°. den wedstrijd in hangende manden, 5°. het ringsteken of bouquettenspel, alsmede verschillende kleine spelen of ver maken als turfrapenkoekslaanstroop- en meelhappen tonloopen muilenloopen steltenloopen zweefmolendraaijen enz., alles uittevoeren onder toezigt van een daartoe te be noemen commissie en om daarvoor uitteloven prijzen of pre- miën. Dat voorts de daaraan deelnemende mededingers zul len moeten zijn van den ouderdom van 15 tot hoogstens 30 jaren, ordelijk gekleed en voorzien van een bewijs van toegang. Bij de Christelijke Afgescheidene gemeente in de No- belstraat te 's Gravenhage zal den 17den dezer des voor- middags te half 10 uur, ter herinnering aan Neêrlands on afhankelijkheid een plegtige dank- en bedestond worden gehouden, terwijl des namiddags op het gewone uur een godsdienstoefening zal plaat3 hebben. In beide diensten zal Ds. Joffers optreden. Als feestgaven tegen 17 November aanstaande voor den bouw van het nieuwe weeshuis en de school der Neder- duitsch Hervormde gemeente te 's Gravenhage zijn bij Ds. Moll ingekomen een bankbillet van ƒ1000 en een munt- billet van f 10. Woensdag is nabij Griethuizen eeu proef genomen met het stoom vlot over den Rijn ten dienste van den spoor weg van Zevenaar naar Kleef. De overtogt geschiedde in tegenwoordigheid der directie en van een aantal belangstel lenden onder een feller, wind, in 4£ minuut en wel 3 a 4 malen. De laatste keer was het vlot geheel vol met bez kers. De berekening van den tijd voor en met den was ten minste 6 minutenmaar de uitkomst i§ gunstiger.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1