N°. 1137. Dingsdag 3 November. A0. 1863. Binneiilandsch Nieuws. LEIDSCT DAGBLAD. i)ese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor f.eideu ƒ1.95, eu franco per post 2.8'i in de drie maanden Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels/0.76. Iedere regel meer 12^ Gts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f 0.90. iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Grayenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.j 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 ra.; 6 u. 9 m-s 9 u, 8 ra.; naar Haarem en Amsterdam te 8 a. 46 m.; 11 u. 46 ra.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 52 ra.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) aaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags, Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 ia. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-lndisohe Landpost. Over Southampton, en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke raaaud. ft ij ks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur's rn. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen vau het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks vau 102 uur. - Be Gemeente-Architect i* te spreken op het Raadhui», eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 31 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 98 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Heerewaarden J. Enslie, tevens burgemeester van Rossum en Hurwenen. Z. M. de Koning heeft den heer J. W. C. Amiabel tot hiertoe hoofd-commies aan het kabinet des Konings, ver leend den rang van referendariszonder bezwaar van 's rijks schatkist. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeftna voor afgaand vergelijkend examen, benoemd tot surnumerairs bij 'sRijks waterstaat de kweekelingen M. B. G. Hogerwaard en R. O. van Manen, van de Kon. Akademie te Delft. Men verneemt, dat aan den kap. der veldartillerie A. J. A. Gerlach een prachtige sabel als huldeblijk is aan geboden uit naam van een groot aantal officieren van het Indische leger. Volgens waarnemingen gedaan op het Koninklijk Ne- derlandsch Meteorologisch observatorium te Utrecht was de sterkste stoot van den hevigen storm, die Vrijdag avond woei, te 7 uur met een drukking van 89 Ned. pond op de vierkante el. Zaturdag middag te 12 uur was de sterkste windstoot 72 Nederlandsche ponden drukking op de vierkante el. - Te Nieuwediep was Vrijdag avond te 8 uur de winddruk 8 6 Ned. pond. -Vrijdag nacht is op den Noorderhaaks bij Texel een schip gestrand, aan welks redding niet te denken vielaaDgezien op die plaats een verschrikkelijke branding stond. Men poogde wel met redding- en loodsbooten de plaats van het onheil te genaken maar men moest terugkeerenomdat men het onmogelijke beproefde. - Te Elburg zijn Vrijdag nacht de woning en lootsen behoorende tot een kalkbranderij, een prooi der vlammen geworden; men zegt dat ten gevolge van den hevigen wind het vuur van den kalkoven zich aan de gebouwen heeft medegedeeld. In de vorige week had voor de arrondissementsrecht bank te Groningen een treurig voorval plaats. Zekere wed. Vos van Midwolda bij de Leekoud 6 5 jaren, zou terecht staan voor een door haar begane mishandeling. Toen men bezig was met het verhoor der getuigenwerd zij plotseling door een ongesteldheid aangetast, zoodat zij uit de zaal moest worden overgebragt naar de woning van den con cierge van het gerechtsgebouw. Geneeskundige hulp werd ingeroepen maar te vergeefs. Spoedig was zij eeu lijk. De collecte voor het Nationaal gedenkteeken heeft te Haarlem opgebragt ƒ15 8. Naar men verneemt zai op 16 November aanstaande door de beide te Amsterdam bestaande Typographische Ver- eenigingende Nederlandsche Drukpers" en //Voorzorgen genoegenen andere aldaar gevestigde corporatiëneen luisterrijke optogt met een in volle werking zijnde drukkerij en binderij, door het voornaamste gedeelte der stad wor den gehouden. De spoorweg van Amsterdam naar Zutphen zal, indien de voorgestelde wijziging wordt goedgekeurd, loopen van Amsterdam over Weesp naar Hilversum, zich tusschen de stations de Bildt en Soest aansluiten aan den ceatraalspoor- weg en boven Amersfoort een lijn vormen langs Barneveld en Apeldoorn tot Zutphen. Te Amsterdam zal het stations gebouw gevestigd worden aan de Muiderpoort en om de stad heen zich sluiten aan den Hollandschen spoorweglijn. Een zeldzaam geval deed zich, kort geledenaan de Hoogeschool te Utrecht voor. De heer B., student in de rechten alhier, wendde zich tot den deken der juridische faculteit te Utrecht, met het verzoek om te worden toege laten tot het kandidaats-examen. Hij gaf tevens zijn wensch te kennendat dit examen niet ter kennis van het publiek gebragt, maar in alle stilte moest afgenomen worden. Op de vraag, waarom hij te Utrecht in plaats van te Leiden wenschte geëxamineerd te wordenwas zijn antwoord, dat redenen van zeer persoonlijken aard hem daartoe noopten. De dekendie eenige achterdocht begon te koesterenver klaarde de zaak in een vergadering ter sprake te zullen brengen. Hij handelde overeenkomstig die verklaring, en schreef inmiddels aan de juridische faculteit alhier, ten einde eenige inlichtingen omtrent genoemden student te verkrijgen. Weldra bleek nu dat deze, weinige dagen geleden, reeds te Leideu den rang van kandidaat had verkregendoch niet gelijk hij gewenscht had met den hoogstenmaar 'met dèp, tweeden graad. Hij hoopte thans te Utrecht nóg geluk kigér* te zullen slagen en daar te zullen erlangen .wat-H^euFtn.zijn eigene akademiestad ontgaan was. De Utrefiit^Rft faculteit

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1