Buitenlandsch Nieuws. tot opvolging en naleving van het Synodaal reglement voor de diakoniën. Ds. M. Warnioits te Gerkesklooster heeft voor het beroep naar Oosterwolde en Ds. W. van den Bijtel te Nun- speet voor de beroepen naar Beekbergen en Wolfaartsdijk bedankt. Beroepen bij de Afgescheidene Gereformeerde gemeente te Haarlem Ds. J. Nentjes te Urk; aangenomen door Ds. M. Stadig te Meppel het beroep naar Sauwerd en bedankt door Ds. P. B. Bahler te Deventer voor dat naar Edam. Ten gevolge der door den Gemeenteraad vastgestelde plaatselijke begrooting voor 1864, zal de Nieuwsteeg's brug over het Rapenburg worden verlaagd en een nieuwe brug buiten de Koepoort in dezelfde rigting als de thans bestaande worden gelegd, waarvoor een som van f 7,800 is toegestaan; voorts de houten brug over den Rijn aan de Vrouwensteeg worden vervangen door een vaste brug met trottoirswaar van de kosten worden geraamd op ƒ5000 en de brug aan den Ouden Rijn over de Middelstegracht door een draaibrug, waarvan de kosten voor meer dan de helft worden gedra gen door de eigenaars der aan de gracht gelegen zeepzie- derij. Het vervangen der brug over de Mare voor de Bran- dewijnsteeg door een basculebrug hangt zamen met een be slissing over het voorstel tot het dempen van een gedeelte der Mare tusschen den Ouden Siügel en den Rijn. Uit het Verslag door het bestuur der Leidsche Maat schappij voor Toonkunst irt de algemeene vergadering van 11. Donderdag uitgebragt, bleek, dat de Maatschappij telt 109 leden en gemiddeld 127 leerlingen; dat de proefne ming om aan de klasse voor eerstbeginnende een zangklasse te verbinden uitnemend is geslaagdzoodat die klasse thans 44 leerlingen telt, die in twee afdeelingen iedere week 2 uur onderwijs ontvangen. Een der zangstukjesdie door de leerlingen volgens het programma werden uitgevoerdde Avondzegenis door den heer W. P. G. Nicolaï op mu ziek gebragt. De lessen werden getrouw gegeven en met lust en ijver bijgewoond. De directeur en de onderwijzers kweten zich met naauwgezetheid van hunne taak. De halfjarige exa mina leverden bevredigende uitkomsten voor commissarissen op. De aanteekeningen bij die gelegenheden gehouden strekte tot maatstaf voor de bevordering en bekrooning der leer lingen. De gunstige uitslag der inteekeningen op de Quar- tet-soirées heeft commissarissen in staat gesteld om die we der met Vrijdag 13 November te doen aanvangen. Van de aftredende commissarissen werd herkozen Dr. J. A. Her klots en in plaats van Prof. W. G. Pluygers, die wegens veelvuldige bezigheden verzocht had niet voor een herziening in aanmerking te komenbenoemd de heer D. Hartevelt. Vóór de uitvoering van het laatste nommer van het pro gramma werden aan eenige leerlingen de bepaalde onder scheiding toegekend. Elementair Zangklasse. 1ste afdeeling. Eervolle vermelding aan de leerlingen: A. H. A. Hoelen, D. J. A. Hoelen H. J. Kluit, J. L. van HeukelomE. J. Knockers van Oosterzee, M. de Graaf, B. de Graaf, E. S. van Olden, A. M. P. Sythoff, A. A. U. Prins, M. L. Cobet, A. U. Weydung, J. F. Schneider en M. J. M. Liefrinck. Piano. 4de klasse. Een prijs aan E. BertrandH. Ber- trandM. A. S. E. S. de GoejeW. F. C. C. J. van Heemstra, A. Stokhuijzen, C. Stokhuijzen, A. U. Weydung, J. E. Knockers van Oosterzee, M. Viruly van Pouderoijen J. van Poelgeest en J. L. Snellen van Vollenhoven. Bevorderd van de 2de Pianoklasse tot de 1ste de leer ling C. J. van Outeren, en van de 4de Pianoklasse naar de 3de, de leerlingen: E. S. van Olden, L. J. de Goeje en A. J. C. Hazenberg. Eervolle vermelding. In de 2de klasse de leerling: W. van den Broek. In de 3de klasse de leerlingen: M. L. Cobet, J. G. van Doorn, P. C. Ekama, A. C. de Gaay Fortman, S. A. A. de Graaf, M. Hamaker, M. E. van Heukelom, A. H. A. HoeienD. J. A. Hoelen, H. J. Kluit, J. H. Koppeschaar, M. A. Krantz, M. H. Leemans, A. H. van Outeren, L. G. Ie Poole, J. F. Schneider en A. Vissering. In de 4de klasse" de leerlingen: S. C. C. Bahler, J. C. de Gaay Fortman, F. E. van Goens, M. C. E. C. Huyser, A. J. Krantz, M. J. H. Liefrinck, C. C. van der Pijl, A. M. P. Sythoff, A. J. Wijnstroom en J. P. Wijnstroom. Voor de Viool in de 4de klasse werden prijzen toege kend aan de leerlingenF. Stoelman en V. Cliquett. Eervolle vermeldingaan W. P. A. M. Kluit. Koorzang. 4de klasse. Een prijs aan de leerling J. P. Wijnstroom. Bevorderd van de 4de Koorzangklasse naar de 3de, de leerlingen M. E. van Heukelom en W. van den Broek. Eervolle vermelding aan de leerlingen: M. A. S. E. S. de Goeje, A. C. de Gaaij Fortman en A. Stokhuijzen. In ons nommer van Vrijdag staat, dat de muziekstuk ken van de Muziekschool werden uitgevoerd onder de leiding van den heer de Graaf, het moest zijn: de zangstukken wer den uitgevoerd door de zoo kortelings opgerigte Elementair Zangklasse onder de leiding van den heer de Graaf. Nog i* in het telegram uit 's Hage uitgevallen het woordKoloniën. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 50°, des avonds te 8 uur 48°, te 10 uur 48°. Zaturdag morgen te 5 uur 48°, te 8 uur 48°, te 12 uur 53°, 's namiddags te 4 uur 51°. Uit Berlijn wordt gemeld dat alle berigten oevesti- gen dat de liberale partij bij de verkiezingen gezegevierd heeft. De kandidaten van het linker centrum en der partij van vooruitgang zijn met een aan eenparigheid grenzende meerderheid herkozen. De reactionuaire partij kan tot dus ver niet meer dan 6 overwinningen aantoonen. In sommige kiesdistricten zijn gematigde liberalen zelfs door ultra'a ver vangen; iets, dat voor de vrijzinnige partij juist geen voor deel is. Daar door de organen der regering, van de mi nisters tot de landraden toe, geen middel onbeproefd ge laten is, om de verkiezingen in een tegenovergestelden geest te doen uitvallenkan deze uitslag wel als een afdoend bewijs van den volksgeest beschouwd worden. Dit wordt zelfs door conservative dagbladen erkeDd. Te Elbing, Dambitsen en hier en daar elders, is bij de verkiezingen in den eersten trapdoor de reactionnaire partij zelfs geweld gebruiktop zekere plaats had men een anker brandewijn medegebragt, om het volk dronken te maken en dreigde de knecht van een officier, tijdens de verkiezingen openlijk, dat hij ieder die niet voor zijn heer stemde, de hersens zou inslaan. Menschen die in weerwil van zulke en dergelijke bedreigingen toch voor kandidaten der partij van vooruitgang stemdenwerden bij het verlaten der zaal mis handeld. Woensdag nacht heeft er in de nabijheid van de Oost en West-Indische dokken te Londen een hevige brand ge woed. Men is er met veel krachtsinspanning in mogen sla gen de vlammen meester te worden. Te Liverpool is binnengekomen het schip Edwin and Lizzie, hetwelk in den namiddag van 12 October op 45° 1' N. B. en 27° 8' W. L. derwijze door een walvisch aan den boog getroffen is, dat er een groot lek ontstond en men dacht te zullen zinken; gelukkiglijk was het vaartuig met hout geladen, zoodat het, hoewel 7 voet water in het ruim drong, aan de equipage gelukte onder gestadig pompen de Mersey te bereiken. In brieven uit Petersburg wordt gemelddat de Russi sche regeriDg er op uit is om den Juliaanschen kalender lang zamerhand met den Gregoriaanschen in overeenstemming te brengen. Dit zou in minder dan vijftig jaren kunnen geschie den, en wel door het overspringen van 29 Februarij. officie biT" ieTk 17wsi De Burgemeester van Leiden herinnert bij deze den belanghebbendendat de voerlieden en huurkoetsiers jaar lijks aangifte moeten doen ter secretarie dezer gemeente van het gecal en de soort hunner voer- en rijtuigenalsmede telkens, uiterlijk binnen 8 dagen, van die welke zij zich hebben aangeschaft, waarvan hun een bewijs wordt afgege ven voorts dat zij gehouden zijn de bij hen in gebruik zijnde voer- of rijtuigen enz., minstens éénmaal 'sjaars, den keurmeester C. P. Brico ter keuring aantebieden, en wel dit jaar op Maandag den 2den of Maandag den 9den No vember, op de Hoogewoerd, voor het perceel Wijk IIIN°. 311, terwijl op de goedgekeurde rytuigenteD blijke daar van, de letter Q wordt gebrand.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2