N°. 1135. Zaturdag Sii October. A". 1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden <"1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden Afzonderlijke Mom men Vijf Cents. Prijs dar Advertentiëu 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12 J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Hekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelreeht 85 CU. Spoortreinen vau Leiden naar 't Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; S n. 59 m.; 6 it. 9 V u. 8 m.; naar Haar era en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, .Maaudag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Heerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en' te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 eu 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks- Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur '9 m. tot 9 uur 's air. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Qemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect i* te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 99 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot notaris binnen het arrond. Arnhem ter standplaats Loenen gemeente Apeldoorn H. C. Ter Maat of Termaat, candidaat-notaris te Nunspeet en aan R. J. Groll, notaris binnen het arrond. Arnhem, vergun- uing verleend zijn standplaats van de gemeente Barneveld overtebrengen naar de gemeente Apeldoorn; voorts is de luit. ter zee 1ste kl. P. van Schijndel, op verzoek, met ul timo dezer eervol ontslagen. De luit. ter zee van de 1ste kl. P. van Lelyveld is op zijn verzoek eervol uit de zeedienst ontslagen. Z. M. heeft de straffe des doodswaartoe Berend Scheideman, gedetineerd te Arnhem, bij arrest van het prov. gerechtshof in Gelderland van 16 September 11. is veroor deeld verwisseld in een tuchthuisstraf voor den tijd van 20 jaren. De afdeelingen van de Eerste Kamer hebben Donder dag avond ten acht uur het wetsontwerp, tot het stichten van een paleis voor de Staten-Generaalonderzocht. Men verwacht dat Zaturdag het verslag over dat ontwerp zal worden uitgebragt en dat reeds dien dag of aanstaanden Maandag de beraadslagingen daarover zullen worden ge houden. In de herfstvergaderiug der Staten van de provincie Zuid-Holland van 1863 zullen worden behandeld: 1°. ge meenschappelijk voorstel van Gedeputeerde Staten der pro vinciën Zuid-Iiolland en Noord-Holland, tot opheffing van ambachten in Rijnland; 2°. Ontwerp-reglement tot regeling der gemeenschappelijke belangen van de polders uitmakende den drooggemaakten Noord plas; 3°. de aanvrage van de ge meenten BerkelHazerswoude, 's Gravendeel, Strijen en Spij- kenisse, om, ingevolge art. 36 der wet van den 13den Au gustus 185 7 (Staatsblad N°. 103), tegemoetkoming te er langen in de kosten van stichting of herstel van schoolge bouwen en onderwijzerswoningen4°. de aanvragen van de gemeenten Schoonrewoerd en Wijngaardenomingevolge boven aangehaald wetsartikeltegemoetkoming te erlangen in de gewone kosten van het lager onderwijs; 5°. gemeen schappelijk rapport van de commissiën uit de Staten der pro vinciën Zuid-Holland en Noord-Holland, tot onderzoek van het door Gedeputeerde Staten voorgedragen ontwerp van wij zigingen in het reglement voor het Hoogheemraadschap van Rijnland en 6°. Rapport eener commissie uit de Statenbe treffende het in de zomervergadering van 1863 door Gedep. Staten voorgedragen ontwerp-reglement voor het Hoogheem raadschap van Voorne. Te Utrecht is voor het Nationaal gedenkteekeu inge schreven voor een som van 2600 waaronder ƒ130 vau de beambten der Rijn spoorweg-Maatschappij. Eenige ingezetenen van Utrecht hebben zich tot een commissie vereeuigdom hunne medeburgers uittenoodigen tot een feestelijke viering van den aanstaanden Kozakkendag in een groot vauxhaltot welk einde zij lijsten ter teeke- ning voor geldelijke bijdragen hebben rondgezonden. De Gemeenteraad van Zwolle heeft op de begrooting voor 1864 gebragt een som van ƒ40,000 voor kosten eener vierde openbare lagere school en van een burgerschool voor middelbaar onderwijs. Men verneemt, dat mevrouw Rosa de Vries per te- legraphische dépêche als soprano dramatique is geëngageerd aan het Koninklijk theater te Lissabonnaar men weet een der beroemdste theaters van Europa. De zoo terecht gevierde chanteuse is onmiddellijk naar de plaats harer nieuwe be stemming vertrokken. In de gemeente Oost-Souburg had dezer dagen een vreesselijk ongeluk plaats. Een vierjarig kind van een boe renarbeider speelde onder een stilstaanden vrachtwagende voerman, die zulks niet bemerkt had, reed, toen hy zyn vracht gelost had, voort, waardoor het kind onder de wie len geraakte en zoodanig aan de hersenen werd gewond dat liet na een vreesselijk lijden aan de gevolgen is overleden. Te Ruinen leefde een echtpaar, dat in Februarij dezes jaars was gehuwd. De man was boerenknechtde vrouw een dochter van welgestelde landlieden te Ruinerwold die ech ter zeer tegen dat huwelijk waren. Eerst woonde Dalseui zoo heette de man, bij zijn schoonouders in, maar ten ge volge van aanhoudende oneemgheden vertrok het echtpaar met der woon naar Ruinendoch ook daar werd de huise lijke vrede niet gesmaakt. Voortdurend had er twist plaats waartoe echter, naar men beweert, de aanleiding niet-dftor den man gegeven werd. jr De vrouw wilde naar haar ouders terug en/oegrècjï, ira»r eigen bekentenis, dat er een eind moest dien

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1