Men vraagt GRACIEUSE, Tijdschrift voor Dames. De OCTOBER-AFLEVERING van de aan de Nederlandsche beschaving en Nederlandsch-Belgische verbroedering. Verscheiden kiezersvereenigingen hebben daar uit aanleiding genomen om den hoogleeraar aantebevelen voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad, maar hij heeft daarvoor bedankt. Koning Leopold, die zich thans nog aan] de oevers van het meer van Como ophoudt, zal naar men zegt, op zijn terugreis een bezoek te Compiègne afleggen. In de laatste dagen hebben in Engeland weder ver scheidene spoorweg-ongelukken plaats gegrepen. Tusschen Liverpool en Peterborough is Donderdag morgen een pas- sagier3trein met een veetrein in botsing gekomen ten gevolge waarvan eenige reizigers ernstig gekwetst werden en een ossen drijver het leven verloor. Zaturdag morgen stiet nabij Man chester een enkele locomotief tegen een goederentreinwaar door eenige personen ligte kneuzingen bekwamen. Dezer dagen sprong de ketel eener locomotief, kort nadat hij op het slation van Arthington in de loods was geplaatst; eenige leden van het dienstpersoneel werden door den damp en het kokende water gekwetst, en een meisje zoodanig bezeerd, dat het weinig tijds daarna overleed. Koning George van Griekenland is vóór zijn vertrek uit Frankrijk door Keizer Napoleon benoemd tot grootkruis der orde van het Legioen van Eer. Blijkens een uit Tou lon ontvangen telegram heeft Z. M. zich reeds dadelijk aan boord van het fregat Hellas begeven om de reis naar Athene te aanvaarden. Onderweg stelt de Vorst zich voor, gedu rende korten tijd te Messina te vertoeven. Te Konstantinopel heeft dezer dagen een voorval plaats gehad, hetwelk in zekeren zin geheel overeenkomt met het rooven van den jeugdigen Mortara te Rome. Een aanvallig Armenisch knaapje is voor eenige dagen door een Iman op de openbare straat gestolen en aan een Prinses ten geschenke gegevendie het terstond in een Muselman heeft doen her scheppen. Te vergeefs hebben zijn ouders daartegen gepro testeerd en op zijn teruggave aangedrongen. Zelfs de Engel- sche gezant heeft zich met de zaak bemoeidmaar het kind is niet teruggegeven. In de hoofdstad der Geconfedereerden zijn de slaven tegenwoordig zoo duur als zij nog nimmer waren, hebbende men te Richmond in een openbare veiling betaald voor een neger 3350 en voor een meisje 3250 doll.; en onder de hand is voor een meisje 4600 en voor een keukenmeid 3800 dollars besteed. In de Vereenigde Noord-Amerikaansche Staten prac- tiseren tegenwoordig 256 vrouwelijke doctoren, die aan het Hygieo-therapeutic College te New-York, aan de geneeskun dige universiteit te Philadelphia en aan het nieuwe genees kundige collegium te Boston, hare diploma's ontvingen. In November 1860 vestigde zich in Monne Sota (Ver eenigde Staten) een Duitscher, met name Höfflichdie al daar met een jong Duitsch meisje in het huwelijk trad. In Augustus 1861 bragt zij ter wereld drie jongens waarvan twee nog in leven zijn. In Junij 186 2 beviel zij van drie jongens en één meisje, waarvan één der jongens kort daarna overleed. Op 5 October 11. werd zij van twee dochters en één zoon verlost, zoodat zij 10 kinderen in minder dan 3 jaren gekregen heeft. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leidenin aanmer king nemende dat in de maand November aanstaande de herdenking van Neerlands herkregen zelfstandigheid in 1813, zal worden gevierd, die voor deze gemeente moet worden gesteld op den 19den November, zijnde de dag waarop vóór 50 jaren het eerst de Nederlandsche vlag weder van den toren van het Raadhuis werd uitgestokenhebben besloten op Donderdag den 19den November dezes jaars hieraan feestelijk te gedenkendoor het uitsteken van vlaggen aan de Stedelijke gebouwen en het hier en daar aanbrengen van verlichting, alsmede door het geven van volksvermakelijk heden; terwijl zij den wensch uitdrukken, dat de ingezete nen door het uitsteken van vlaggen en het verlichten hun ner woningenzullen medewerken om dezen dag tot een algemeenen feestdag te maken. Adverlenliëri. Offerten worden spoedig ingewacht onder Letter Br. aan het Bureau van dit Blad. Iemand met vele binnen- en buiten- landsche relatiën en zaakkennisdoor veeljarige ondervinding in het vak opge daan zoekt een commanditaire VEN NOOT, in eene fabriek, die minstens 15 a 20 0/o zuivere winst 'sjaarlyks oplevert. Vereischt kapitaal 30 mille. Reflecterenden adresseren zichmetfranco brievenonder letter S. aan het Bureau van dit Blad. Agentuur voor eene Levens- Brandverzekering-Maatschappij. He plaatselijke Corn et missie heeft de eer mede te deelen dat de COL LECTE, ter oprigting van hel Nationaal Gedenkteeken voor November 1813, op den 26sten October alhier gehouden, heeft opgebragt de som van f IO§3,22j, waaronder begrepen is eene gift, ontvan gen van het Garnizoen in de kaserne aan de Morschpoort, groot f 8.26. Bij de Collecte zijn voorts nog ont vangen f 20.voor het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst in de Nederlanden f 2.50 bestemd voor het Invalidenhuis, welke beide giften aan de bevoegde Colle- giën zijn ingezonden en eindelijk f 10. tot aankoop van een aantal exemplaren van van bek palm's Gedenkschrift van Nederlandss herstelling, om uit te deelen, 't zij onder de jongelingen van de Kweekschool voor Zeevaart't zij onder de leerlingen van Mathesis Scien- tiarium Genitrixnaar goedvinden der Commissieen later nog eene gift van f 3.64 van het Garnizoen in de kazerne aan den Doelenvoor de Collecte bestemd. D. TIEBOEL SIEGENBEEK Voorzitter. P. DU RIEU, bevat de navolgende handwerken en modes. Plaid-Naai-Nécessaire. - Brei- steek. - Toilet-kussen. -Dames-speelbeurs. -Brei-haaksteek. - Breizak of Reticule. - Fichu. - Taille Clara. - Capuchon Veronica. - Praktische Luijermand. - I Slaapmuts. Modes. enz. enz. te Leiden om terstond te aanvaarden een klein net HUISJE of een BE NEDENHUIS op een goeden stand en voorzien van een ERF ongeveer 6 ellen lang en 3 a 4 breed. en Eene te Londen gevestigde Levens- en Brandverzekeringmaatschappij verlangt, tegen voordeelige voorwaarden Agen ten, in elk der steden van Nederland. Voor nadere bijzonderheden vervoege men zich met franco brieven onder de Letters A. C., bij den Boekhandelaar P. C. HOOG, Hoofdstceg, Rotterdam. De plaatselijke Commissie ter op rigting van het Nationaal Gedenk teeken voor November 1813. fungd. Secretaris Leyden, 27 October 1 863. De Oracle use geeft jaarlijks twaalf Afleveringen met romantische verhalen naar de beste schrijvers van het buitenland; voorts bij reisbeschrijvingen, geschiedkundige of wetenschap pelijke zaken, iets voor het huishouden of de keuken aanteekeningen en opmerkingen voor elke maand, opgave der nieuwste boeken en muziek; al die zaken, om kort te gaan, die in de beschaafde vrouwenwereld welkom en belangwekkend kunnen zijnverder twaalf Modeplaten en beschrijving van Modes, achttien bladen met patronen van borduur- en ander werken bo vendien eene menigte tapisserie- en haakpatronen. Men abonneert zich voor niet minder dan een jaar. De prijs van elke Aflevering is 50 of 30 Cents, naar de uitgave welke de Dames verlangenmet of zonder de Lectuur. GRACIEUSE,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3