N°. 1128. Vrijdag 23 October. A0. Binnenlaridsch Nieuws. must: MfiBLA Dczo Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Mora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentie» 1-6 regels f 0.75. iedere regel meer 12j. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vao genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Helft., Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u, 9 m.'j 9 ti. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 tn.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 n. 3 m. Stoomboot, van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd <le Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieywstraat's morgens te 8 u. ei) te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 n. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks «Telegraaf. Dagelijks geopend vao 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telograaf dagelijks van 8 uur m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie oan Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 nur. - De Gemeente-Architect i» tfe spreken op het Eaadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maaudag, Oiugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Hardegarijp de heer F. J. Posthumus te Bees- terzwaag, te Beetsterzwaag de heer T. N. van der Stok te Oirschotte Oirschot de heer J. A. Molhuyzen te Kortgene te Maarssen de heer B. C. J. vau der Meer te Gulpente Gulpen de heer G. Y. Blaauw te Ommen te Ommen de heer A. C. van Steenbergenthans surnumerair der registra tie en domeinente Kortgene de heer H. Buddethans surnumerair der registratie en domeinenvoorts Mr. A. C. H. Geukema Bakker op zijn verzoek in zijn betrekking van pro vinciaal directeur der directe bel., in- en uitgaande rechten en acc. verplaatst uit Overijssel naar Utrecht en in diens plaats benoemd de heer F. H. Kruseman Aretsthans con troleur bij hetzelfde vak te Amsterdam; en zijn de navol gende controleurs der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. verplaatst, als: naar Amsterdam de heer L. R. Wentholt, te Schiedamnaar Schiedam de heer B. van Eek te Helle- voetsluis (controle Brielle) de heer P. H. Maertens te Oos terhout. Z. M. de Koning heeft den Belgischen majoor de Savoye benoemd tot ridder der Luxemburgsche orde van de Eikenkroon, voor diens werk over de dienst van légers te velde. De arr.-rechtbank te Appingadam heeft ter vervulling- der openstaande rechtersplaats aanbevolen de heeren en Mrs. M. E. Cleveringa, procureur aldaar, J. J. Modderman en H. Piccardt, advokaten te Groningen. De collecte voor het Nationaal gedenkteeken heeft te Rotterdam opgebragt ongeveer f 4,500, te Gouda/632,96 en te Woerden f 4él,485. Op verzoek van eenige 's G-avenhaagsche industrieelen heeft de hoofdcommissie tot oprigting van een Nationaal ge denkteeken toegestaandat de werklieden hunner fabrieken tegenwoordig zijn bij het leggen van den eersten steen voor het, monument, op 17 November e. k., in het Willemspark en zoo er gelegenheid bestaat na den afloop langs Z. M. den Koning en de Vorstelijke tribune te defileren. Met den lsten Mei van het volgende jaar, zal, naar men verneemt, het 6de reg. inf. vau Breda naar Vlissingen worden overgeplaatst. aan del De Gemeenteraad van Amersfoort heeft besloten ter gelegenheid van den 17den November aan de kinderen der stadsscholen uittedeelen voor die gelegenheid vervaardigde scüoolprenten. Men schrijft uit Amsterdam Bij een der nieuwe cre- dietbanken, welke hier in den jongsten tijd werden opge- rigtis men bezig een circulatiepapier onder een nieuwen vorm in de wandeling te hrengen, namelijk gedrukte kas siersbriefjes met gedrukte som en watermerk van 100 en van /1000, Deze billetten zullen in alle opzigten voldoen de artt. 221 en 227 van het Wetboek van Koophan- het zullen namelijkeven als het bankpapier, promessen aan toonder zijnbetaalbaar bij den onderteekenaar. Door het provinciaal kerkbestuur van Groningen is uit een door het klassikaal bestuur van Onderdendam voor een paar jaren opgemaakt viertaltot predikant der gemeente Niekerk en Vliedorp beroepen Ds. R. P. Reddingius pred. te Zweelo. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Harderwijk Ds. J. Drost te Goes. Door HH. Professoren van 's Rijks Hoogeschool alhier werd dezer dagen aan den heer G. H. Blankenbij gele genheid der viering zijner 25jarige ambtsvervulling als Pe del, als een blijk hunner waardeering zijner getrouwe dien sten een prachtige vergulde pendule met toepasselijke inscrip tie vereerd. - Op een ongewone dagten gevolge eener noodzake lijke verschikking, zal de Najaarscollecte voor het Gerefor meerde Minnehuis dit jaar gehouden worden. Vrijdag 23 October zal die inzameling geschiedenteu behoeve van een gestichtwaarin behoeftige ouden van dagengebrekkige en havelooze personen van de Gereformeerde gezindheid een uit muntende huisvesting en verpleging vinden en genieten. De Hervormde gemeente draagt zeer weinig bij tot de midde len om de uitgaven te kunnen bestrijden. Een zeer aanzien lijke som, wel het grootste gedeelte der inkomsten van het gesticht, komt als subsidie uit de [gemeentekasdie daartoe wordt in staat gesteld door de belastingschuldigen. Dat kon dat moest veranderen. Zulke liefdadige gestichten moesten alleen bestaan uit giften en niet sleclits het algemeen ook het bijzonder belang eischt, dat meer vrijwillig gegeven dan gedwongen ingevorderd wordt, dat geeft bezuini-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1