N°. 1125. Dingsdag 20 October. A0. I HOS.; Binnenlandsch Nieuws. m LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentie» 1-6 regels ƒ0.76. tedere regel meer 12 J Cta. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van l-l regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. llekendmakingeii van genootschappen 5 Cta. Zegelrecht 35 Cta. Spoortreinen van Leidan naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. m.; 3 u. 59 ra.} 6 u, 9 m.; y ii. 8 in.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam Beereb ij tnaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. PostbusSigtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 'a namiddags te 3 u. 45 m. «avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oott-Indisohe 'Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 .uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commtssie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdagt van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect i* te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 l uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—8 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken èn het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft goedgekeurd het besluit van den Gou verneur-Generaal van Nederl. Indië, waarbij op verzoek eer vol ontslag is verleend aan Jhr. J1. F. Hora Siccamalaat stelijk lid van den raad van Nederl. Indie, en aan het lid van gemelden raad, den heer W. J. van de Graaff, beiden onder dankbetuiging en met aanspraak op pensioenwijders benoemd tot lid van den raad van Nederl. Indië den heer Mr. A. Loudon, thans algemeen secretaris bij het Gouvér- nement van Nederl. Indië, en tot majoor-kommandant der dienstdoende schutterij te Zutphen A. Verweijthans kap. Kapitein P. C. Gosenson van het 2de reg. inf. heeft zijn pensioen verzocht. 1 Heden Maandag morgen is er in het Groot Keizers hof te 's Hage een bijeenkomst gehouden van de leden der Prov1. Staten van Zuid-Holland, om van gedachten te wis selen en elkander voortelichten over de benoeming van een lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Er was tt)t dat einde een oproeping aan al de leden gerigt door de heeren J. Droogleever FortuijnD. LéonJ. W. van der SchoorenJ. C. Reepmaker, H. P. J. Tollens en C. E. Viruly. De bijeenkomst was talrijk en heeft ongeveer ander half uur aangehouden. De Provinciale Staten van Zuid-Holland zijn heden buitengewoon vergaderd geweest tot benoeming van een lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaalin plaats van den heer A. Hartevelddie als zoodanig zijn ontslag heeft genomen. Er heeft slechts een enkele stemming plaats gehad waarvan de uitslag was, dat de heer Joost van Vollenho- venlid van de Prov. Staten voor het hoofdkiesdistrict Rotterdam, met 41 van de 73 stemmen, tot lid van de Eerste Kamer is benoemd. De overige stemmen waren aldus verdeeld: de heer M. A. F. H. Hoffman 12, C. Schilfer van Bleiswijk 5F. W. van Oudheusden 3Mr. W. J. Duymaer van Twist 3 M. A. Graaf van Limburg Stirum Noord wijk IJhr. J. N. Jantsori van ErfFrenten van Ba- bylonenbroek 1 Mr. H. C. J. Hoog 1J. F. Hoffmann 1 C. A. baron van Pallandt 1, Mr. F. A. baron van Hall 1 en Jhr. Mr. Gevers van Endegeest 1terwijl 2 blanco bil- letten in de bus werden gevonden. De voorzitter heeft den heer J. van Vollenhoven met zijn benoeming geluk gewenscht, waarop deze de vergadering dankbetuigde en verklaarde de benoeming aantenemen. waarna de buitengewone vergadering is gescheiden. In de zitting der Tweede Kamer van Donderdag is o. a. ook ingekomen een adres van A. Francken en C. F. W. Koldeweh, deurwaarders bij de kantongerechten te Leiden en te 's Gravenhagehoudende bezwaren tegen het wetsont werp wegens de wanbetaling van boeten in strafzaken. In de zitting van Zaturdag heeft de heer van Goltstein een motie van orde gedaan strekkende tot uitstel der be raadslagingen over het wetsontwerp tot oprigting van een paleis voor de Volksvertegenwoordiging tot na het reces. Bij de overweging in de afdeelingen der Tweede Ka mer van het wetsontwerp tot stichting van een Paleis voor de Staten-Generaal werd in verscheidene dier afdeelingen bevreemding uitgedrukt over den ongewonen vorm der Ko ninklijke boodschapwaarmede het is ingezonden. Door en kelen werd uit de bewoordingen van dat stuk afgeleiddat de Kamer hier stond tegenover een persoonlijk verlangen van het geëerbiedigd hoofd van den Staat en dus minder vrij was in haar oordeel. De groote meerderheid echter her innerde, dat de Koninklijke boodschap geen.contreseign van een verantwoordelijk Minister draagt, en dat de gedachte, die tot de indiening van het wetsontwerp heeft geleidook in de memorie van toelichting volledig is uitgedrukt, wes halve geheel deze voordragt niet anders te beschouwen zij, dan als een regeringsdaad en dus ook, als zoodanig' moet worden beoordeeld. De gedachte zelve van die voordragt vond over het al gemeen in de afdeelingen bijval en werd zelfs door vele leden toegejuicht. Meer verschil van gevoelen heerschte over de vraagof de wijzewaarop de regering die gedachte wil verwezenlijkengoedkeuring verdient. Sommigen achtten de keus van het te stichten gebouw niet gelukkig. Indien uit de schatkist, en dus uit de gelden door alle ingeze tenen opgebragteen gebouw moest worden gesticht dat op de gebeurtenissenvoor een halve eeuw voorgevallenterug wees, dan zouden zij liever een invaliedenhuis of een natio naal museum dan eer. nieuw paleis voor de Staten-Generaal gesticht willen zien. i Vele andere leden beweerden daarentegen, dat ter „ver wezenlijking der gedachte, die aan het wetsontwerp ten

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1