N°. 1124. Maandag 19 October. A". (Si 1 Binnenlandsch Nieuws. fv1 c I r"1 Z. M. heeft de hoofdingenieur J. G. W. Fijnje be noemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw voorts tot ontvangers der dir. bel. en acc., te Holwerd de heer K. R. Steringa te Ballum en te Nieuwolda de heer F. M. Schweig te Bourtange, tot ontvanger der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc., te Ballum c. a., op Ameland, de heer C. C. Exalto d'Almaras, thans comm. 1ste kl. bij 's Rijks bel. te Vlaardingen en tot ontv. der in- en uitg. rechten en acc. te Bourtange, de heer G. Moesman, thans comm. ter dir. van 's Rijks bel. in Utrecht. Z. M. heeft tot officie)1 van gezondheid 3de kl. bij de geneeskundige dienst der landmagt in West-Indië benoemd de heer H. J. de Boer, geb. te Joure in Friesland den 9 April 183 8. Z. M. de Koning zal, naar men verneemt, zich op het einde dezer maand nog voor eenige dagen naar hetLoo begeven. Men zegt, dat Prins Alexander als kweekeling de Koninklijke Militaire Akademie te Breda zal bezoeken en dat in het begin des volgenden jaars een bataillon van het reg. grenadiers en jagers aldaar in bezetting zal komen. Men verneemt, dat de heer Dr. Ali Cohen te Gro ningen, door Z. Exc. den Minister van Binnenl. Zaken naar de residentie ontbodenzich thans aldaar bevindt. Vermoe delijk staat dit in verband met het leggen van de laatste hand aan het wetsontwerp op dé geneeskunde. Men meldt ons uit 'sliage: De aanvragen in de Ho tels voor apartementen tegen den tijd van het houden der feesten, neemt dagelijks toe. Het laat zich alzoo aanzien, dat de feestdagen in November aanstaande een druk bezoek in de residentie zuilen te weeg brengen en dat velendie niet in tijds voor logies mogten zorgenzich naar het groot Stedelijk Badhuis of het Hotel Garni te Scheveningen zullen moeten begeven, zoo ten minste de besturen dier inrigtingen die etablissementen voor de Novemberdagen geopend en ze tot de ontvangst van personen in gereedheid willen houden. Men heeft in het Willemspark een aanvang gemaakt met de werkzaamheden voor het leggen der fuudeering voor net opterigten Nationaal gedenkteeken. Aan den heer J.^Nater te 's Hag;e is opgedragen het maken en stellen der tribunes aldaar bij gelegenheid van het leggen van den eersten steen door Z. M. den Koning. Van wege het gemeentebestuur zal er des avonds een illuminatie in het WillemsparkLange en Korte Voorhout, Vijverberg, Plaats, Touruooiveld en daaraan grenzende punten worden ontstokenterwijl bij dag in de Maliebaau volksvermakelijkheden zullen plaats hebben. De collecte voor het Nationaal gedenkteeken van No vember 1813 heeft te Middelburg opgebracht f 641,45 en te Maastricht f 838. - Bij den Gemeenteraad van Rotterdam is ingekomen een adres van een oud muziekant, die in November 1813 de eerste was, om de Hollandsche vlag op den toren der Groote of St. Laurenskerk te steken en nu verzoekt, om 50 jaren later op den 17den November aanstaande hetzelfde te mogen doen. Naar wij vernemen, zijn er door een aantal ingeze tenen uit de residentie adressen gerigt aan den raad vau administratie der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij met dringend verzoekom den zoogenaamden beurstrein van Rotterdam naar Amsterdam later, dan bij de vastgestelde Winterdienst bepaald is (10 uur 25 min.) te doen vertrek ken en zoo mogelijk dien trein uit 's Gravenhage te doen vertrekken te half 1 uur, gelijk vroeger het geval was. Wij kunnen er bijvoegendat de opheffing van dien trein van half 1 uur daar ter stede in zeer vele opzigten groote on gelegenheid veroorzaakt en men mag zich vleijendat zoo de raad van administratie zal ontwarendat het later ver trek van den zoogenaamden beurstrein een algemeene wensch i9, die raad zich zal beijveren daaraan te voldoen. Uitdien hoofde sporen wij alle belanghebbenden in de verschillende steden aanzich ten spoedigste met dat verzoek aan den raad vau administratie der bedoelde Spoorweg-Maatschappij te wenden. Met 1 November aanstaande zal de dienst op den Centraalspoorweg worden geregeld als volgtvan Hattem 's morgens 5 u. 10 m. 10 u. 5 m. en 's namiddags 4 u. 23 m. en van Utrecht morgens 8 u. 5 5 m., 's middags 1 u. 45 m. en 'savonds 7 u. 5 m. Het Provinciaal kerkbestuur vam Overijssel heeft aan Ds. J. B. Nijhoff te Dedemsvaart op-zijn verzoek het eervol emeritaat verleend, integaan 1 Januarij 1864. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Beekbergen Ds. W. van den Bijtel te Nunspëet en bedankt voor het LEIDSCH Hliatl.l1). Jexe Couraut verschijnt elkeu da*, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor heiden /"1.95, en franco per post *2.8" in de drie maanden Afzonderlijk» Noco- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en dopdberigten van 1-4 regels f 0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam eu Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; S u. 59 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8 rn.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 in.; 11 u. 46 in.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 n., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.j vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbus!igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 Ai. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpont. Over Southampton, 1 eu 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen vau het Gemeentebestuur. Gemeenteraad,o\p onbepaalde tijden. - Burgemeester en fVethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau LD —4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect i» te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 's morgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aeoijasen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— t aur. van ZegelRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1