Buitenlandsch Nieuws. luisterrijke viering van het 25Ojarig bestaan der hoogeschool alhier, in September des volgenden jaars. Eveneens houdt een commissie uit de tegenwoordige studenten zich onledig met het organiseren van den schitterenden optogtdie alsdan zal plaats hebben. Voor kantonrechter te Zierikzee zijn door de rechtbank voorgedragen Mrs. J. de Clercq van Weel, griffier, J. P. N. Ermerins, plaatsv. kantonr. en W. A. Schneiders van Greyf- fenswerth, griffier te Vlissingen. Ook de Russische gezant te 's Gravenhage heeft ter kennisse gebragt der Russische onderdanen van Poolsche na tionaliteit die zich in het buitenland bevindendat zij na het verstrijken van hunne passen naar Polen moeten terug- keerenterwijl zijwier passen reeds verstreken zijnver- pligt zijn onmiddellijk terugtekeeren. De goederen van hen die aan dit bevel niet gehoorzamenzullen verbeurd ver klaard worden. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schiedam is de volgende missive van den Minister van Fi- nantiën ontvangen //Nadat de Fransche administratie aanvankelijk bezwaar had gemaakt om het Nederlandsch gedistilleerd bij invoer aan de landzijde tegen het verminderd recht, bij de schik king van 1°. February 11 (Staatsbl. N°. 6 8) bedongentoe te latenzijn volgens mededeeling van het Departem. van Buitenl. Zaken, van 28 Sept. 11., N°. 8993 op de dezer- zijdsche vertoogenthans de vereischte orders gegeven om dat verminderde recht bij invoer, zoowel aan de landzijde als aan de zeezijde toetepassen. Ten einde die toepassing te verkrijgen zal overigens het gedistilleerdbehalve van de manifesten en cognossementen en van de documenten der Nederlandsche ambtenarenmoe ten voorzien zijn van een certificaat van oorsprong, afgege ven door den afzender en voor gezien geteekend door den consul of consulairen agent van Frankrijk ter plaatse van in- of oplading. Een vast formulier voor dat certificaat is niet voorgeschre ven. Het is voldoende, wanneer daarin de noodige aanwij zingen voorkomen om te doen zien op welke partij goede ren het betrekking heeft. Als uitgaand document zullen bij intrekking van het con sent tot uitvoer renversalen worden afgegeven." Zondag avond tusschen 10 en 11 ure reden op den straatweg van Zutphen naar Arnhem, op ongeveer 50 min. afstands van eerstgenoemde stad, twee rijtuigen die in tegenovergestelde rigting den weg passeerdenin volle vaart tegen elkander. Beide voertuigen sprongen aan stukken en de personendie er in zatenkregen meer of min ernstige verwondingen aan het hoofd en andere ligchaamsdeelen. De koetsier van een der rijtuigen, zekere K., die, naar men wil, niet geheel nuchter was, werd van den bok geslingerd en ontving een gevaarlijke wond in het aangezigt. Aangenomen het beroep bij de Hervormde gemeente te Niekerk en Vliedorp door Ds. Abresch te Muntendam. Bedankt voor het beroep naar Zuidwolde door Ds. W. Sijp- kens te Loosduinen. Het circus Blennow handhaaft zijn roem alhier waar diglijk. Wat in onze stad zelden het geval is, alle avonden zijn alle rangen bezet en is het dikwerf moeijelijk een plaats te bekomen. - In het circus is er bijna iederen avond een groote buitengewone voorstelling in de rijkunst, de gymnas tiek théatrale vertooningen en oefeningen met gedresseerde paarden. Wij vermelden met een enkel woord de Tempo-sprongen over shawls en hoepels van mevrouw Agimof; de Dubbele dames-voltige van mejufvrouw Mathilde Blennow en mistress Nevelle; Les mozambiques, pas de deux par Mr. Verdier et Mademoisselle Caroline Mevrouw Simaun in hare buiten gewone excercitiën, tempo- en ballon-sprongen; Les echas- $es par Mr. l'JÉclair; Grand travail sans selle par Mr. Au gust BlennowLe Trapez volant par Mr. Rudolphde buitengewone excercitiën en sprongen over shawls, door hoe- pels en staande saltomortales van den heer Herrmannvooral de kleine 12jarige Alexander Blennow in zijn voor- en ach- terwaartsche exertiën en sprongen over sjerpenniet alleen in galopmaar ook in den drafde Senner voshengst in alle rigtingen der hooge school door den heer Prossdorf be reden Semire, Hanoversche merrie, door den heer Hugo Blennow in vrijheid gedresseerd en gepresenteerdten slotte de Siberische druiven-beer Lupka in worstelstrijd met zyn temmer Conrad en de wolfshond Struvi. De groote mimodrama's toet dansengevechtentableaux vivants, bengaalsch vuur en vuurwerk, zijn prachtig en verdienen ten volle de luide goedkeuring van het publiek. Bij de eene of andere cavalcadedes noods expr.esselijk gearrangeerdzagen wij gaarne op een drukken avond een inzameling houden ten voordeele van den ongelukkigen Lanceldeze stem uit het publiek meenden wij ter ken nisse van den heer Blennow te mogen brengen. Uit Amersfoort wordt geschrevendat de heer Blen now voornemens is met de aanstaande kermis in de tweede helft der loopende maand eenige voorstellingen te geven. Wanneer aan dit plan uitvoering gegeven wordtverwacht men op goeden gronddat niet alleen de inwoners dier stad gretig gebruik zullen maken van een alom zoo gunstig bekend paardenspelmaar dat ook de overkomst van een groot aantal personen kan worden tegemoet gezienvooral nu de communicatie met de verschillende nabijgelegen plaat sen door den Centraalspoorweg zeer gemakkelijk is gemaakt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 59°, des avonds te 8 uur 57°, te 10; uur 5 5°. Donderdag morgen te 5 uur 5 5°, te 8 uur 56°, te 12 uur 60°, 's namiddags te 4 uur 61°. Toen de Koning van Pruissen nog te Gastein ver toefde, gaf hij bij zekere gelegenheid den heer von Bismarck te kennendat Pruissen tegenover het vorsten-congres zijn negative houding diende te laten varen. De Minister gaf daarop ten antwoorddat dit ook zijne meening was en dat hij dan ook weldra in een oorlog met Oostenrijk hoopte gewikkeld te zijn. De Koning, verschrikt over deze gevaar lijke plannen, liet den Kroonprins door middel van de te legraaf ontbieden. Er moet toen een treffende scène plaats hebben gehad. Eindelijk vroeg Z. M. wat de Prins hem in dit geval raadde waarop deze te kennen gaf, dat de Ko ning zoo spoedig mogelijk den Prins von Hohenzollern in het Ministerie moest roepen. Toen vloog de Koning op en liet zich uit op een wijze, die den Kroonprins overtuigde, dat vooreerst aan geen verzoening met de liberale partij te denken is en dat de feodalen hem geheel andere middelen en wegén hebben aangeraden, om uit de bestaande moeije- lijkheden te geraken. De Keizerin van Frankrijk, die om Spanje heen,zich huiswaarts begeeftzal zich te CadixBarcelona en misschien ook te Malaga ophouden. Zij heeft reeds haar eigendom, Orteaganabij Bilbao bezochtdat slechts uit een grooten toren bestaat met twee kamers op elke verdieping. Men zegt dat de Keizer dit uitstapje ter zee slechts heeft toegestaan om haar schadeloos te stellen voor de reis naar Palestina, waarvan voor goed zou zyn afgezien. Frankrijk, Engeland en Oostenrijk zijn, naar men zegtovereengekomenom het Mexicaansche Keizerrijkon der Maximiliaanzonder langer dralen te erkennenhiervan zal onverwijld kennis worden gegeven aan het kabinet van Washingtonmet verzoek dat het zich op zijne beurt zal verklaren. Men acht het zeer waarschijnlijk, dat Amerika voor het oogenblik geen protest tegen de zaak zal aantee- kenen. President Lincoln is veel te bevreesd voor een er kenning der Zuidelijken door Frankrijk, dan dat hij niet al datgeen zal ontwijkenwat door Keizer Napoleon als voorwendsel daartoe zou kunnen gebezigd worden. Naar men verneemt, hebben Spanje, Pruissen, Turkije, Belgie, de Nederlanden, Beijeren, Saksen, Hanover, Wurtemberg, Zweden en Denemarken, de toezegging gegeven, dat zy het nieuwe Keizerrijk zullen erkennen. Italië heeft daaromtrent nog geen beslissing genomen. De internationale maatschappij voor de bevordering der maatschappelijke wetenschappen heeft onlangs hare tweede jaarlijksche vergadering te Gend gehouden. Dit coDgres, hetwelk in menig opzigt de tegenhanger van het Katholiek congres te Mechelen was, werd den 19den September 11. gesloten, nadat de Belgische Minister van Buitenlandsche Zakende voorzitters der twee wetgevende Kamers van Belgie, en vele andere aanzienlijke Belgen van onderschei-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2