N°. 1116. Vrijdag 9 October. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft vergund aan Jhr. Mr. L. C. J. van Nis pen te 's Heerenberghet dragen der versierselen van het eerekruis der 2de kl. van de Vorstelijk Hohenzollernsche Huisorde", hem door Carel Anton Vorst van Hohenzollern Sigmaringen met goedkeuring van den Koning van Pruissen geschonkenen aan den heer P. van der Leeuwgezag hebber van den gouvernementsstoomer Bronbeek, in Neder- landsch Indië, het aannemen van een gouden eeremedaille der 2 de klassehem door den Keizer der Franschen ge schonken. - Z. M. heeft de heeren Eduard Jacobson en Jan Da niel Ruys erkend als consuls van Italiëde eerste te Sama- rang voor Midden-Java en de tweede te Soerabaija voor Oostelijk Java en Bali. Z. M. heeft op verzoek aan den officier van gezond heid 3de klasse bij de militaire geneeskundige dienst in West-Indië C. P. Uhlig eervol ontslag uit Zr. Ms. militaire dienst verleend. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal Zaturdag niet plaats hebben. Op verlangen van den Minister van Binnenlandsche Zaken is de opening van den spoorweg van Harlingen naar Leeuwarden bepaald op aanstaanden Woensdag den 14den dezer. De hoofdcommissie tot oprigting van een Nationaal gedenkteeken voor November 1813 enz. heeft onder dag- teekening van 6 dezer N°. 10205 de volgende circulaire gerigt aan de HH. voorzitters der plaatselijke commissiën //Onze circulaire van 30 September 11., N°. 10179 heeft, met opzigt tot het verzoek, vervat in de 5de alinea, aan leiding gegeven tot een bedenking, die wij ons haasten op te lossen. Het is namelijk geenszins de bedoeling de leden der plaat selijke commissiën te verkorten in het recht, dat zij alleen uit artikel 7 der algemeene regelen ontleenen. De hoofdcom missie heeft alleen, uit aanmerking der aanzienlijke uitbrei ding, die het ledental der plaatselijke commissiën allengs heeft ondergaan, gemeend, dat het in het belang van al len, en daarom wenschelijk ware, alle plaatselijke commis siën bij vertegenwoordiging te vereenigen in één bepaalde tribune en voor deze vertegenwoordigers vaste plaatsen te bestemmen. Dien onverminderd echter blijft aan de overige leden der plaatselijke commissiën die de plegtigheid verlangen bijte- wonen, het recht van toegang verzekerd, en zullen ook aan hen daartoe kaarten worden verstrekt. Wat evenwel de plaat sing betreft, zullen deze leden zich, in de aan te wijzen ruimte, behooreu te schikken naar omstandigheden. Voor deze leden zullen wij de eer hebben u een toerei kend aantal kaarten in blanco te zendenzoodra wij van u zullen hebben mogen vernemenhoevelen hunner u ver klaard hebben als zoodanig bij de plegtigheid tegenwoordig te willen zijn. HH. bestuurders der plaatselijke commissiën zullen slechts gelieven zorg te dragen datbij de uitreikingde naam van den houder op elke kaart ingevuld zij. Zeer aangenaam zal het ons wezen alsuu gelijktijdig van u te mogen vernemen, èn den naam des vertegenwoordigers uwer plaatselijke commissie èn het aantal harer gewone le den, die voornemens zijn als zoodanig gebruik te maken van het recht, bij artikel 7 der algemeene regelen hun toe gekend." Naar wij vernemenzullen er van wege de hoofd commissie bepaalde uitnoodigingen tot bijwoning der pleg tigheid van den 17den November onder anderen ook wor den gerigt aan eenige voormalige hoofdambtenaren en hoofd officieren in onze overzeesche bezittingen. De hoogleeraar Mr. G. W. Vreede te Utrecht heeft thans een nieuw deel van zijne hoogst belangrijke //Inlei ding tot een geschiedenis der Nederlandsche diplomatie" het licht doen zien. Het bevat: de geschiedenis der diplo matie van de Bataafsche republiek en wel het eerste ge deelte //van den intogt van Pichegru in Holland, tot de verheffing van Bonaparte op 18 Brumaire" (Januarij 1795 tot November 1799). Men meldt uit Groningendd. 5 OctoberNaar wij vernemen zijn commissiën uit het Gemeentebestuur, uit het collegie van curatorenuit den senaat der Hoogeschool en uit de oudstudenten der Groninger Akademie reeds sedert eenigen tijd bezig met de voorbereidende maatregelen ter LEIDSOH MGBL Dcie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, eo franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijk» Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels ƒ0.76 Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f 0:90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 ('tv Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 ra.- 1 u. 17 m.; 6 49 ai 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 n. 54 m.; 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9$. u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12^ Donderdag 6j u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stbomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags ta 5J. u. Postbusligtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Iadisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7» uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag t8 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect i» te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aecijuiea, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Reobten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1