N°. HIS. Donderdag 8 October. A "I 863. Binnenlandsch Nieuws.. LEIDSCH Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.SO in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels fO.90. iedere regel meer 15 Cts. bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 n. 17 m.; 8 u. 49 mi; 6 n. 9 m.; 9 u. 19 m en op Zon» en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 ra.; 2 u. 54 ra.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vae Amsterdam (Ueerebyt) naar Leidea, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9}. u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12i u.; Donderdag 6j u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5j. u. Postbmligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeus te 7 u. 45 ra. en te 11 u. 10 in., 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elkè maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7} uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen wan het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 nur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa U—I uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect i» ts spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van-94 uur. Z. M. heeft Mr. L. J. Vos de Waelop zijn daar toe gedaan verzoek, met 1 November aanstaande eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter te Goor. Dezer dagen is melding gemaakt van een belangrijke ontdekking door den heer Hooibrenck, oorspronkelijk Hol lander, in Frankrijk gedaan en reeds met het beste gevolg in toepassing gebragt, tot kunstmatige vermeerdering der graanproductie door middel van in honig gedoopte franje, welke in den bloeitijd over den akker gesleept wordt. Naar men verneemtheeft de uitvinder dezer dagenvergezeld van een landbouwkundige van Chalons sur Marnedie proef ondervindelijk de deugdelijkheid der bewerking op zijne goe deren kan getuigende eer gehad in een bijzonder gehoor bij Z. M. Koning Willem Hl te worden toegelaten. Niet alleen heeft Z. M. met de meeste belangstelling zich ver schillende inlichtingen doen gevendoch als een vernieuwd blyk van HD. onverdeelde zorg voor al wat slechts den Nederlandschen landbouw zou kunnen bevorderlijk zijn, heeft het Z. M. behaagd den heer W. J. Wolterbeekparticulier secretaris des Konings voor zaken van landbouw en nijver heid, benevens een kweeker van het Loo naar Frankrijk te doen reizenten einde persoonlyk een onderzoek naar deze uitvinding te gaan instellen en daarvan verslag aan Z. M. uittebrengen. Uit Londen wordt berigt, dat men verwacht, dat het huwelijk van H. K. H. Prinses Helena meU den Prins van Oranje, met wien zij eenigen tijd geleden verloofd is, in het aanstaande voorjaar zal plaats hebben. De Prins en Prinses van Joinville, die zich eenige dagen in Bracks-Doelen-Hötel te Amsterdam hebben opge houden, zijn naar 's Hage vertrokken. Bekend is hetdat Jhr. Mr. J. de Bosch Kemper in de eerste plaats zou worden uitgenoodigd tot het houden eener feestrede bij het leggen van den eersten steen op 17 November aanstaande van het in het Willemspark te 's Gra venhage opterigten monument voor November 1813. Aan gezien de heer de Bosch Kemper voor die eer heeft bedankt, is thans' een uitnoodiging daartoe gerigt aan den heer J. Bosscha. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald, dat de verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hotffdkiesdistrict Dokkumter vervan ging van den heer Mr. J. H. Albardadie zijne benoeming als zoodanig niet heeft aangenomenzal geschieden op Don derdag 15 dezer en de herstemming, zoo die noodig mogt zijn, den 29sten daaraanvolgende. Voorts dat de verkiezing van een lid voor de Tw ede Kamer der Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict Assen za' g -schieden op Donderdag den 22sten en de herstemming, zoo die noodig is, op 5 Novem ber daaraanvolgende. Aan de leden van de Tweede Kamer zijn rondgedeeld twee adressenals1°. van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Deventer, die in haar adres den wensch uit dat ook nu weder aau de Nederl. Bank het privilegie der uitgifte van bankbilletten worde verleend; 2°. van landbou wers en andere industrieelen in de provincie Groningendie verzoeken dat de wetgevende magt hunne bezwaren tegen het ontwerp van wet der personele belasting in ernstige over weging gelieve te nemen en op grond daarvan het ontwerp verwerpe of naar hun verlangen wijzige. Burgemeester en Wethouders van 's Gravenhageheb ben ter kennis van de ingezetenen gebragt, dat op voorstel van den Med. Dr. P. M. Mess, het badsaizoen zal gesloten worden op Zaturdag den lOden dezer. Maandag morgen is te Nijmegen het lijk van den oud minister van justitie Mr. van der Brugghen ten grave be steld. Onderscheidene sprekers bragten den ontslapene hulde en dank. Mr. W, van Lijnden, voorzitter der arr.-rechtbank lid van de Tweede Kamer, sprak vooral op een treffende wijze over de gemoedsstemminghet eenvoudig kinderlijk geloof des overledeuen, blijkbaar in zijn streven en hande len gedurende zijn geheele levenzoodat in waarheid op zijn graf de woorden pasten: «hij was een kind van God!" Te Winschoten kan men nog maar altijd geen tweeden wethouder bekomen. De drie nieuwe raadsleden zijn succes- sivelijk tot die betrekking benoemd, maar geen van hen vond opgewektheid om aan de keuze gehoor te geven. En aangezien er ook onder de overige raadsleden niemand is, die in het eollegie van burgemeester en wethouders zitting wil nemen blijft de zaak vooreerst dus weer bij 't oude.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1