N\ l i 12. Maandag 5 October. Binneniandsch Nieuws. a S v#;« De ieden der Provinciale Staten van Zuid-Holland zijn ter buitengewone vergadering bijeengeroepen tegen den 19den dezer, tot het verkiezen van een lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaalter vervanging van den heer A. Hartevelt Jz., die als zoodanig zijn ontslag heeft genomen. Uit een goede bron vernemen wijdat de heer J. Al- barda, in het kiesdistrict Dokkum verkozen tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, die benoeming niet heeft aangenomen. Op de laatste vergadering der Hoofd-Commissie tot oprigting van een Nationaal gedenkteeken voor November 1813, den 17den September 11. te 's Hage gehouden, is ook beslotenom tot het houden eener feestrede bij de pleg- tigheid van het leggen van den eersten steen voor het ge denkteeken in het Willemspark te 's Gravenhage in de eerste plaats uittenoodigen Jhr. Mr. J. de Bosch Kemper, voor zitter der plaatselijke commissie te Amsterdam, alsmede de vervaardiging van den tekst en de toonzetting eener cantate voor die gelegenheid optedragen aan de heeren J. H. Lu- beck en G. Withuys, leden der plaatselijke commissie te 's Gravenhage. Die plegtigheid zal plaats hebben op Dingsdag 17 No vember aanstaande, 's namiddags te 2 uur, terwijl tot het leggen van den eersten steen zal worden uitgenoodigdwaar mede Z. K. H. Prins Frederik zich heeft belast, Z. M. de Kouing, met de bede, //dat het HD. behagen moge als Hoofd en aan het hoofd zijns volks het halve eeuwgetijde van Nederlands herboren onafhankelijkheid door deze hande ling zijne schoonste en ware beteekenis te geven." De 's Gravenhaagsche commissie tot oprigting van een nationaal gedenkteeken voor November 1813 heeft besloten op Donderdag 8 October een algemeene schaalcollecte te houden, en met 29 tegen 18 stemmen verworpen het voorstel der hoofdcommissie tot het doen houden van een collecte in de scholen, alsmede het verzoek tot benoe ming van drie leden, ten einde tegenwoordig te zijn bij de op 17 November te houden feesten, uithoofde naar luid van deu benoemingsbrief alle leden der commissie de be voegdheid hebben daarbij tegenwoordig te zijn. De Gemeenteraad van Delft heeft f 5000 beschikbaar ge steld tot het houden van volksfeesten enz. in November a. s. Het diner, dat Donderdag door den heer Mr. J. A. Philipse, president van het Prov. Gerechtshof in Zuid-Holland, in het Hotel de Oude Doelen is gegevenwas zeer prachtig en bestond uit 46 'couverts. Onder de aanwezigen bevonden zich de Kommissaris des Konings dezer provincie, de pre? sident en vice-president van den Hoogen Raad, de presi dent van het Provinciaal Gerechtshof in Noord-Hollandde presidenten der arr.-rechtbanken in Zuid-Hollandde secre taris-generaal bij het Departement van Justitie, de burge meester der residentiede oud-kommissaris des Konings de zer provincie, de vice-presidenten en de procureur-generaal en verdere leden bij het Provinciaal Gerechtshof, de Rijks- ad vokaat Delprat en de oudste procureur bij het Collegie, de heer de Basbenevens een groot aantal genoodigden. Onderscheidene feestdronken op Koning en Vaderland wer den ingesteld en met hartelijkheid toegejuicht. Het zal niet ongepast zijn te herinneren, dat het Vrijdag juist 20 jaren geleden wasdat Mr. Philipse de betrekking van vice pre sident aanvaardde. Men meldt uit Breda van 1 dezerReeds vroeg in den morgen van heden ving het feest van den dag met het luiden der klokken het bespelen van het carillon het ka nongebulder enz. aan. Van alle openbare en particuliere ge bouwen wapperde de nationale vlag, de meeste huizen wa ren met groen en guirlandes versierd ter gelegenheid der plegtige opening van de 1ste sectie van den Staat3-spoor- weg, Breda-Tilburg. Te half 12 vereenigden zich de hooge gasten en de ove rige feestgenooten op het nieuwe stationspleinalwaar de dienstdoende schutterij met muziek aan het hoofd in groot tenue onder de wapenen stond. In het stationsgebouw aan gekomen hield de heer Thorbecke een aanspraakwelke de heer. Dr. A. Vrolik beantwoordde; intusschen liet de muziek der schutterij zich bij afwisseling met het hoorn muziek der infanterie gedurig hoorentotdat eindelijk het gefluit van de versierde lokomotief het signaal van het vertrek gaf en de prachtige trein weldra uit het gezigt der duizenden toeschou wers verdween en naar Tilburg stoomdena intusschen het station Gilze en Reijen aangedaan te hebben. LEIDSGH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs dar Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen va» genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage. Delft, Sehiedant en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 8 49 m.; u. 9 m.; 9 u. 19 ra.; en op Zon- en Feestdagen 11 n. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 3 u. 36 m.; 10 u. 20. m.- 11 u. 69 m.; 2 u. 64 m.; 4 u. 54 ra.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijtl naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9{- u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12£ u.; Donderdag 6J u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van, Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags ta 6} u. Postbusl igtingen aau de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 7 u. 45 m. en te Hu. 10 in., 's namiddags te 3 u, 45 m. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7J- uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage de9 Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie i» open dagelijks van 104 uur, - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect ia te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag vaa 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoeijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1