N°. 1106. Maandag 28 September. A0. 1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDKCII MtJBLAD. Dcxe Courant rersehijn eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maauden. A fzonderiijke Nona- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentién 1-6 regels ƒ0.76. ledera regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's Graven haee, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 in.; 1 u. 17 m.; S u. 49 m 6 n. 9 m.; 9 u. 19 in; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haar om eu Amsterdam te 8 u. 33 m.; 10 u. 80 m,; 11 u. 59 m.; 3 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9{- u.; Vrij lag en Zaturdag 's middags 12|- u.; Donderdag 6{ u, van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te 5J. u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Ratoenfabnek en op Je Mieuwstraat: 's morgens ie 7 u. 45 m. en tl u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-luJisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's ar. Spoorweg-Telagraaf dagelijks van 7}- uur 's m. tot 9 ii. 30 ra. tv. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en üouderdag te LI uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks vaa 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is ta spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceijnsea dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9-—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de flypotheUen en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw Mr. J. P. Amersfoordt en tot adj.-commies bij het departement van Finantiën P. D. van Bienema; voorts tot bewindvoerder der stichting van Elsgen Symonsdr. van Heemskerck den heer J. L. van der Burchburgemees ter der gemeente Haarlemmerlede en Spaarnwoudein plaats van den heer J. W. Pauw te Voorschoten, op verzoek eer vol ontslagen. Z. M. heeft tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaalgedurende hare tegenwoordige zitting, be noemd den heer Mr. G. C. J. van Reenenlid der Kamer. In de zitting der Tweede Kamer van Vrijdag heeft de tijdelijke voorzitter Mr. F. J. Jespers het voorzitterschap overgedragen aan Mr. G. C. J. van Reenendie deze be trekking met het houden eener rede heeft aanvaard. De voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen de volgende wetsontwerpen en stukken 1°. Tot regeling der wijze van beheer en verantwoording van de koloniale geldmiddelen2°. tot onteigening van per- ceelen voor den spoorweg Venlo-Roermond3°. tot den aan leg van een voetpad4°. tot verbreeding eener hoofdstraat te Meppel5°. tot verhooging van de Hoofdstukken II, IIA. eu IX der begrooting voor 1863 6°. tot vaststelling der begrooting van den arbeid der gevangenen voor 1864 7°. tot intrekking van de quarantaine-maatregelen vervat in de publicatie van 3 Maart 1850 8°. tot vaststelling der be grooting van de uitgaven voor den aanleg van Staatsspoor wegen in 1864 9°. tot wijziging en aanvulling van Hoofd stuk VIII der begrooting van 1862 10°. tot regeling van het fonds van de koopprijzen der domeinen, dienst 1863 11°. bepaling voor het geval van wanbetaling van boeten in strafzaken. Alle deze stukken zullen worden gedrukt en aan de afdeelingen verzonden. Vervolgens heeft het lid der Kamer Mr. J. Geevtsema de vereischte eeden afgelegd en zitting genomen, en zijn de na men der voorzitters en ondervoorzitters van de afdeelingen en van de leden der commissiën voor het ontwerp-adres van antwoord op de Troonrede en voor de verzoekschriften be kend gemaakt. Heden Zaturdag te half drie uur heeft de Minister van Finantiën de Staatsbegrooting voor 1864 aangeboden. Bij Koninklijk besluit is aan de gemeente Vledder een subsidie van f 2800 voor 1863 verleend, tot bekostiging van het openbaar lager onderwijs voor dat gedeelte der gemeente, waar de koloniën der Maatschappij van Weldadigheid zijn gevestigd. De bij het 3de regement infanterie te Maastricht ge detacheerde officieren alsde 1ste luitenants Michaëlis van het regement grenadiers en jagers, Vermeulen van het 1ste, Rijnders van het 2de, Sprengers van het 5de, Muller van het 7de en Clockener Brousson van het 8ste reg. inf., de 2de luits. Lefèbre en Vogelenzang, van het 4de en 6de regement infanterie en den 2den luit. Badings van het ko loniaal werfdepot, die van 1 Mei 11. den wapencursus onder de leiding van den kapitein der artillerie Reuther aldaar bijwonen, zullen op den lsten October naar hunne corpsen en garnizoensplaatsen terugkeerenzullende dien cursus uit. dezer eindigen. De arrondissements-rechtbank te Rotterdam heeft he den Zaturdag uitspraak gedaan in de zaak van den officier van justitie bij die rechtbank tegen H. A. M. Roelants, boekdrukker te Schiedam, aangeklaagd wegens nadruk der werken van Joost van Vondel, van welke zaak dezer dagen in de dagbladen berigt is gegeven. De rechtbank heeft den beklaagde Diet schuldig verklaard en hem derhalve vrijge sproken. De Gemeenteraad van Utrecht heeft met 10 tegen 9 stemmen een voorstel verworpen tot oprigting van een hulp kantoor bij de Stads-Bank van Leening. De baanderheerlijkheid Haamstede met het slot, bos- schen en rechten is voor f 54,810 gekocht door de heeren van der Lek de Clercq en Schuurbeque Boeije te Zierikzee. In de algemeene vergadering van de Vereeniging van en voor Nederlandsche Industrieslenden 2den dezer te 's Gravenhage gehouden is de heer A. H. Eigemanlid der firma Gebr. Eigeman en Comp. alhier, benoemd tot li^y&ft het Bestuur dier Vereeniging. Bij de behandeling,,-dêr vraag;.- naar de middelen om den werkman eenige verpozing te verschaffendeelde de voorzitter het volgende inede //Ik voor mij geloof niet dat het goed is &len interig- v -

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1