N°. 1103. Donderdag 24 September. A0. 1863. Binnenlahdsch Nieuws. Z. M. heeft aan A. Holmop verzoekeervol ontslag verleend uit zijn betrekking van griffier bij het kantongerecht te Zaandam. Ingevolge art. 89 der kieswet, zullen de Prov. Staten van Zuid-Holland binnen 30 dagen buitengewoon worden bijeengeroepen tot het benoemen van een lid der Eerste Ka mer van de Staten-Generaalin de plaats van den heer A. Hartevelt Jz., die zijn ontslag genomen heeft. In de zitting der Eerste Kamer van heden Woensdag heeft de voorzitter medegedeeld, dat door de afdeelingen zijn gekozen: 1°. tot voorzitters, de heerenSchimmelpen- ninck van der Oije, Cost Jordens, van Nispen van Panner- den en van der Oudermeulen2°. tot onder-voorzitters, de heeren van Swinderen, Sassen, van der Heim van Duyvendijke en Taets van Amerongen; en 3°. tot leden der commissie tot het ontwerpen van een adres in antwoord op de Troonrede, de heeren van Swinderen,'van Eijsinga, van der Heim van Duyvendijke en van der Oudermeulen. Is ingekomen een missive van den heer A. Hartevelt Jz., lid der Kamer, voor de Provincie Zuid-Holland, die daarin te kennen geeft, dat, hoezeer hij op hoogen prijs stelt lid van deze vergadering te zijnhij echter ook gevoelt de pligten die op hem rusten; dat hij zijn 71jarigen leeftijd ingetreden, dan ook vermeent, zijn betrekking neder te moeten leggendat hij uit dien hoofde bedankt voor de bewijzen van vriendschapdie hij heeft mogen ondervinden en, zich voortdurend daarin aanbeveelt. De Voorzitter stelt voor den inhoud van deze missive, waarvan hij met leedwezen de voorlezing heeft gehoord, kennis te geven aan den Minister van Binnenl. Zaken. Dien overeenkomstig wordt besloten. De Voorzitter zegt, dat de commissie, belast met het op stellen van een adres in antwoord op de Troonrede, met hare taak gereed is; dat dit ontwerp reeds aan de leden is rondgedeeld, en dat hij voorstelt het ontwerp onmiddellijk ter overweging naar de afdeelingen te verzenden. - Daartoe wordt besloten. De zitting wordt tot heden Woensdag middag ten half 4 uur geschorst tot voortzetting der werkzaamheden. Het geheele corps diplomatique is Maandag bij de opening der Staten-Generaal tegenwoordig geweest, behalve de Zweedsche gezanthetgeen de algemeene aandacht trok. De Minister van Finantiën heeft ontvangen een som van f 10,80, door een onbekende, onder het postmerk Leiden, van den 19den dezer, ten behoeve van het Rijk ingezonden. Maandag is voor den Hoogen Raad behandeld de zaak van F. S. J. Mollmanwinkelier en koopmanrequi- rant van cassatie tegen een arrest van het provinciaal ge rechtshof in Noord-Holland, in hooger beroep gewezen. In eersten aanleg was de requirant gedagvaard voor de arr.-recht bank te Amsterdamter zake dat hij aan iemanddie zich bij hem had vervoegd en een half pond gemalen peper had te koop gevraagdin stede daarvan had ter hand gesteld en verkocht een mengsel, gedeeltelijk uit peper, doch voor ongeveer de helft uit meel bestaande. Hij is te dier zake schuldig verklaard aan bedrog in den aard der koopwaar en veroordeeld tot een gevangenisstraf van 45 dagen, in eenzame opsluiting te ondergaan, f 25 boete en in de kos ten. In hooger beroep is dit vonnis geheel en volkomen bevestigd. Mr. J. van Gigch heeft voor den requirant bij pleidooi drie middelen van cassatie tegen het beklaagde ar rest aangevoerd en ontwikkeld. Het nemen van conclusie is door het O. M. bepaald op 29 dezer. Naar men verzekert, is van twee verschillende zijden concessie aangevraagd vo.or een spoorweg van Dordrecht over Gorinchem en Tiel naar Nijmegen. De Vereeuiging van en voor Nederlandsche Indus- trieelen heeft een adres aan den Raad van Ministers inge diend waarbij zij het gebeurde met het verleenen der con cessie aan de aandacht van den Raad aanbeveelt, op grond, dat door de afwijzing der aanvrage Bredius het Staatsbelang is gekrenkt, het recht verkort en gevestigde firma's terug gezet zou zijn. Afschriften van dat adres zijn gezonden,-Aan den Koning, aan de Tweede Kamer en aan den Raadkan State. Naar aanleiding van een door de algem#j£n.q .Verga dering te Rotterdam in Julij 11. genomen be hebben directeuren der Nederlandsche Maatschappij te$ bevordering van Nijverheid een adres gezonden aan den ^Minister van c Binnenlandsche Zakenwaarin zij aandringen op het V^ast- :V LEIDSCD DAGBLAD Deze Couraut verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor f.eiden /1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Sclueda a en Rotterdam te 8 u. 41 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 m.; 3 h 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 m.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 59 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 54 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9{- u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12£ u.; Donderdag 6j u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 in., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegrauf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 7}- uur ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. Wethouder»Maaudag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks to 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des ZaturJagS van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In - en Uitgaande Rechten en Aooijoseu dagelijks van 9 1 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van. 84; vau de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1