N°. 1099. Maandag 21 September. A0. 1863. LEIDSC Dexe Courant verschijut eiken dag, be halve Zon- eu Feestdagen, eu kost voor Leiden 1.95, eu franco per post 2.80 iu de drie maaudeu. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Botterdam te 3 u. 41 ra.; 10 u. 17 m.; 1 u. 17 in.; 3 h 49 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 19 ra.; ea op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; naar tiaar.em en Amsterdam te 3 u. 36 m.; 10 u. 20 m.; 11 u. 69 m.; 2 u. 54 m.; 4 u. 64 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vam Amsterdam (Heerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Stoomboot van Leiden naar Alphen en Boiegraven. (Ligplaatx Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9} u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12} u.; Donderdag 6} u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 'snamiddags te 5} u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de NLeuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u. 10 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 3 u. 10 m. Oost-Iadisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 tn 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7} uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en tfethouders. Maandag en Douderdag f.9 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect it te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In* en Uitgaande Rechten en Aoeijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— 2 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binnenlandsch Nieuws. Naar men verneemt, zal Z. M. de Koning kort na de opening van de Kamers uit de residentie naar het Loo vertrekken. Men verneemt uit 's Hagedat de heer Jhr. Mr. F. L. W. de Koek, op zijn verzoek, eervol is ontslagen als particuliere secretaris van Z. M. den Koningonder dank betuiging voor de vele door hem bewezen belangrijke dien sten, en dat in zijn plaats is benoemd de majoor der infan terie, de beer A. E. Mansfeldt, bibliothecaris en dienst doende adjudant van Z. M. en dat tot bibliothecaris i3 be noemd de heer Jhr. C. H. F. Dumonceau, dienstdoende adjudant van Z. M. Heden middag te 2 uur zijn de beide Kamers der Staten-Generaal door den Minister van Binnenlandsche Zaken op last des Konings op de gebruikelijke wijze gesloten met de volgende aanspraak //De Koning draagt my op, aan de Staten-Generaal, bij het sluiten hunner vergaderingdank te zeggen voor de ijverige zorg, die zij wederom aan de publieke zaak hebben gewijd. Dwe vele en velerlei werkzaamheden hebben zich niet tot de eischen van het oogenblik bepaald; Uwe discussiën heb ben een wijderen kring beschrevenen het is niet bij dis cussie gebleven. Wij zagen gewigtige maatregelen van duur zaaminternationaal en finantieel belang tot stand brengen. Ik noem de verdragen met België om gemeenschappelijke rivier aangelegenheden scheepvaart eu bandel op vasten grond te vestigen; de wetgeving omtrent het kroondomein; die om trent een voornamen tak onzer accijnsenaflossing en andere vermindering van Staatsschulden. Andere groote maatregelen, met Uwe medewerking ge nomen, zijn bestemd om op de volkswelvaart en ontwikkeling rechtstreeks beslissenden invloed uitteoefenen. Mildelijk wer den door U de middelen verleend om stoute werken van algemeen nut, nieuwe waterwegen tot verbinding onzer eerste koopsteden met de zee, en het net der Groningsche kanalen, mogelijk te makenom den aanleg van spoorlijnen hier te lande voorttezetten en dien op Java te beginnen. Gij hebt de dienst der spoorwegen voor het verkeer geregelden het middelbaar onderwijs ingerigt. Een jaar van zulke uitkomstentot voorziening van vele volgende jaren, mogen wij erkentelijk een goed jaar noe men. Namens den Koning wordt deze Vergadering der Staten- Generaal gesloten." Het prov. gerechtshof van Noord-Holland heeft Vrij dag en dat van Gelderland Donderdag een doodvonnis uit gesproken wegens moedwillige brandstichting; het eerste uit- tevoeren binnen Alkmaar, het tweede te Arnhem. De arr.-rechtbank te Arnhem heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak vaii den logementhouder aldaar, die een rekening van f 10,000 had ingediend aan de erven van Mej. G. D. A. v. L. (waartoe ook behooren de Leidsche armen) voor eenige maanden logiesbediening enz. De recht bank heeft dien eisch verminderd tot f 3300 en den eischer veroordeeld in der proceskostendie naar het schijnt wel meer dan f 3000 zullen beloopen. Ten paleize van Z. K. H. Prins Frederik der Neder landen en onder voorzitting van Z. K. H. heeft Donderdag te 's Hage de vijfde vergadering plaats gehad van de hoofd commissie voor het opterigten Nationaal gedenkteeken voor November 1813 enz. Een en twintig leden hebben aan de vergadering deelgenomenwelke van des namiddags één tot des avonds bij zeven uren onafgebroken heeft voortgeduurd. Afwezig waren uit verschillenden hoofde de heeren Amiabel, van den Bergvan BerckelCouperusGraaf van Heijden ReinesteinKooy en baron de Vos van Steenwijk. Z. K. H. de Prins-voorzitter heeft de vergadering met een rede geopendwaarin Z. K. H. de vergadering verwel komde en na o. a. eenigé punten uit het gedrukt verslag der 4de vergadering nader te hebben toegelicht, den secre taris verzocht een overzigt te geven van de ingekomen stuk ken en een meer bepaald verslag van de adviesen der plaat selijke commissiën omtrent de aan hare beoordeeling onder worpen drieledig plan van gedenkteeken. Uit dit verslag bleek, dat het aantal geconstitueerde plaatselijke commissiën thans is 666, en dat in 786 van de 1138 gemeenten des Rijks vertakkingen der hoofdcommissie bestaan. Nq-21^35 2 gemeenten blijven onvertegenwoordigd. Aan d^Teden hoofdcommissie was reeds onder dagteekening ber gezonden een overzigt van de bedoelde j r^n i itkomsten tot y

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1