Vrijdag 11 September. Binnenlandse!) Nieuws. Spoortreinen ran Leiden naar 's Graveuhage, L)elft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 41 in.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 17 ra.; 3 u 49 ra.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 19 rn.; en op Zon- en Feestdagen 11 u. 25 m.; uaar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 20 ra.; 11 u. 59 ra.; 2 u. 54 ra.; 4 ii. 54 m.; 9 u. 14 ra. Stoomboot van Leiden naar Alpben en Bodegraven. (Ligplaats Utrechtsche Veer). Maandag, Dingsdag en Woensdag 's morgens 9}- u.; Vrijdag en Zaturdag 's middags 12^ u.; Donderdag u. van Alphen naar Gouda, in correspondentie met de stoomboot Volharding, die te 5 u. van Leiden vertrekt; voorts eiken werkdag 's namiddags te u. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u. 10 ra., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-IaJisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 unr 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-TolegrauF dagelijks van 7j- uur's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12—1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijosea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRifks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden /"1.95. en frauco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noin- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels O.75. Iedere regel meer 12' Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 90. Iedere regel meer 1 5 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en acc.: te Ovezaude c. a. H. G. Smits Verbrug te Vriezenveen en te Vriezenveen R. D. van Wageningen, sum. der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Leeuwarden. Z. M. heeft aan G. Prins, gew. opzigter van den waterstaat 3de kl., pensioen verleend en aan den heer M. D. van Op stal op verzoekeervol ontslag als sum. der dir. bel. in- en uitg. recht, en acc. in Gelderland. Z. M. heeft aan J. Sprée, benoemd controleur der belas tingen in de kolonie Suriname, op verzoek eervol ontslag verleend uit zijn tegenwoordige betrekking van contr. der dir. bel., in- en uitgaande rechten en accijnsen te 's Her togenbosch (stad)voorts zijn de nagemelde contr. der dir. bel.', in- en uitg. rechten en accijnsen verplaatst, alsnaar 's Hertogenbosch (stad), de heer C. van der Schoot, thans te Yenlo; naar Yenlo de heer J. J. F. H. Geelenthans te Almelode heer P. A. de Bergh van Heusden naar Alkmaar. Door Z. M. is benoemd tot commies bij het depar tement van Binnenlandsche Zaken de heer J. van Beijer- dam Jr., thans corrector bij de Nederl. Staats-Courant en Bijblad, en zulks in plaats van den heer H. J. Booldie, zooals vroeger gemeld is, met een zending nopens de in voering eener behoorlijke statistiek in Neêrlands-Indië is belast. Bij besluit van 5 dezer heeft Z. M. goedgevonden Jhr. I. J. Rammelman Elsevier Jr., oud-gouverneur van Curasao en onderh., op verzoekop de meest eervolle wijze ontslag te verleenen uit zijn betrekking van raad-adv. bij het depart, van Koloniën den heer N. C. Mulder, raad-adv. bij het depart, van Koloniën, op de meest eervolle wijze tijdelijk te ontheffen van het uitoefenen zijner genoemde be trekking, onder toekenning van wachtgeld, en beide onder dankbetuiging; de heeren J. A. van den Bossche en P. L. van Driel, respectivelijk comm. en adj.-comm. bij het de partement van Koloniën, tijdelijk eervol uit hunne genoemde betrekking te ontslaan, onder toekenning van wachtg.; den kamerbewaarder bij gemeld depart. A. F. Bangert, op ver zoek, eervol als zoodanig te ontslaan; en bij genoemd de partement te bevorderen; tot ref., den hoofd-comm. J. C. Jansen en den comm. Jhr. C. A. van Sypesteyntot comm. den adj.-comm. H. Mondt Hz.; tot adj.-comm. de eerste klerken J. A. Prohn en F. J. Haus en tot kamerbew. den ^)ode G. Engelen. Naar wij vernemen is de heer Gosler, chef van het Rijkstelegraafkantoor te Rotterdam, in zijn rang overge plaatst bij het Ministerie van Binnenl. Zaken (afdeeling hoofdadrainistratie van den Rijkstelegraaf. Wij vernemendat de kommandant van het Huis van militaire detentie nabij deze stad, den luit.-kolonel van Attenhovenwegens ziekte zijn eervol ontslag uit die be trekking heeft gevraagd. Uit 's Hage wordt berigt, dat ook het abonnements geld van 400 'sjaars aan de schoolopzieners van het lager onderwijs zal worden verhoogd. De leden van het Koninklijk instituut van ingenieurs hebben Dingsdag middag een pleiziertogt per spoortrein van Breda naar Tilburg gedaan. Te half 4 uur zijn genoemde heeren met de met vlaggen versierde locomotief Thorbecke aan het station te Tilburg afgestapt. Na dat gebouw en an dere gebouwen en inrigtingen op het stationsterrein bezig- tigd en een wandeling door de stad gedaan te hebben zijn zij te 5 uur weder naar Breda gestoomd. Gedurende de koffijveiling der Nederlandsche Handel Maatschappij, die Woensdag plaats vond, zijn van het Rijks- telegraafkantoor te Rotterdam verzonden ruim 700 tele grammen, vertegenwoordigende een bedrag van plus minus f 1800. De jaarlijksche algemeene vergadering der Hollar.dsche Maatschappij van fraaije kunsten en wetenschappen zal Vrij dag 18 September te Dordrecht worden gehouden. Onder de op die vergadering te behandelen punten bestaat ook de vraag: op welke andere wijze dan door het uitschrijven van prijsvragen de Maatschappij de beoefening en den bloei der fraaije kunsten en wetenschappen zal trachten te bevorderen Wij vernemen veel van het Albumdoor den boek handelaar H. Koster te Delft uittegeven van afbeeldingen van eenige merkwaardige voorwerpen, die op de met zulk een schitterend succes bekroonde Tentoonstelling van Oud heden te Delft hebben geprijkt. De photographische afbeel-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1